Украина
category

Возврат денег за оборудование купленное через ОЛХ

Вопрос № 3437
Возврат денег за оборудование купленное через ОЛХ
6 консультаций
53 грн.

Добрый день. Подскажите пожалуйста. Заказала на ОЛХ б у оборудование, оплатила его наложенным платежом. Проверить его можно было только в цеху , т к на почте нет нужных комуникаций. В тот же день после получения я обнаружила что оборудование бракованное и не выполняет свою функцию. Сразу же связалась с продавцов , на что получила ответ ,что он продал рабочее оборудование , а я его поломала. Также в начале разговора сказал что я не уточняла рабочее оно будет или нет. Есть запись разговора и все переписки. 

Есть ли шансы вернуть деньги если я оплачивала через наложенный платеж? 

Продавец не является магазином.

Подскажите пожалуйста,спасибо.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 8 грн.

Добрый день. 

По описанным Вами обстоятельствам усматривается состав мошенничества. Нужно обращаться в полицию, результат рассмотрения полицией Вашего заявления зависит от качества составленных документов (заявления, пояснений). Подробно изложить обстоятельства в заявлении и пояснении с учетом квалифицирующих признаков уголовного правонарушения, что б не было возможности трактовать содержание иначе. В течении суток должны внести в ЕРДР (открыть уголовное производство), в противном случае обжаловать невнесение к следственному судье.

"Обман як спосіб шахрайського заволодіння чужим майном чи придбання права на таке майно полягає у повідомленні потерпілому неправдивих відомостей або приховування певних відомостей, повідомлення яких мало б суттєве значення для поведінки потерпілого, з метою введення в оману потерпілого. Змістом обману як способу шахрайства можуть бути різноманітні обставини, стосовно яких шахрай вводить в оману потерпілого. Зокрема, це може стосуватися характеристики певних предметів, зокрема їх кількості, тотожності, дійсності (обман у предметі), особистості винного або інших осіб (обман у особі), певних подій, юридичних фактів, дій окремих осіб тощо. За своєю формою обман може бути усним, письмовим, виражатися у певних діях (підміна предмета, його фальсифікація тощо)."

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Вам необхідно сформувати та напрвити досудову вимогу про повернення cплачених коштів з обгрунтуванням причин у порядку ст. 530 ЦК Украіни ,рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення у тексті зазначити ,що в разі не надання відповіді у 30-ти денний термін ви залишаете за собою право позову до суду про стягнення коштів до вимоги додати: копію договору ( якщо є) рахунок -фактуру з пошти ,квитанціі з банку ,розрахунок боргу на папері та сум пені. Відправити поштою документи продавцю . Збережіть квитанцію про відправку вимоги з доказами. Через 30-ть днів подаєте позов до суду з доказами ,копію вимоги з додатками та квитанцію про відправку.

Чекаєте повідомлення суду про відкриття провадження.

А взагалі є всі ознаки шахрайства:

Стаття 190. Шахрайство

1. Заволодіння чужим майном або коштами або придбання/продаж  права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

{Стаття 190 із змінами, внесеними згідно із Законом № 270-VI від 15.04.2008}

Вам необхідно подати детальну заяву з доказами ,зареєструвати іі в ЕРДР згідно ст.214 КПК, отримати витяг з реєстру та чекати виклику слідчого.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 8 грн.

Здоровья! Соглашусь с коллегами, Вам необходимо обратиться в полицию, и написать заявление! Это первое что нужно сделать! И сообщить продавцу, (в переписке и в телефонном режиме, но с фиксацией разговора) что Вы собираетесь решать ситуацию через официальные органы, уригулирования разногласий, так сказать. 

Хотя, откровенно говоря, в свете событий наших реалий, Ваши шансы крайне малы, добиться справедливости. К величайшему сожалению, ни кто, ни чего не делает! А, безнаказанность и порождает вседозволенность! 

В любом случае, Вам не стоит отчаиваться и сидеть сложа руки! И, как минимум, в полицию стоит обратиться!

Ответ оплачен: 8 грн.

Здравствуйте, Вера!

К сожалению, шансов вернуть деньги у Вас нет (разве что продавец согласится провести обмен: Вы возвращаете ему товар, а он Вам - деньги). 

Продавец является обычным физическим лицом, а не субъектом хозяйственной деятельности. А потому на ваши с ним отношения не распространяются нормы ЗУ "О защите прав потребителей". 

Фактически он переслал Вам товар (то есть мошенничества у данном случае нет), а Вы его осмотрели на Новой Почте, оплатили та забрали. 

К тому же товар б/у, был куплен на ОЛХ, без чека. 

Можете написать у службу поддержки ОЛХ, может они помогут урегулировать данную ситуацию (или хотя бы удалят его аккаунт, чтоб он больше не смог продавать свой товар на их площадке).

Всего доброго!

Удачи Вам!

Ответ оплачен: 8 грн.

Согласна с описанием коллег, добавлю, что напишите жалобу в " Держпродспоживслужба" с указанием продажи несиртифицоранного товара, без гарантийных обязательств .... Служба произведет проверку и даст ответ. На основании ответа подайте в суд о возврате денег.

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброї ночі!

Підкажіть будь ласка, чи вирішене Ваше запитання?

Погоджуюсь з консультаціями колег, зокрема з консультацією О.Савченко.

Зверніться до служби підтримки ОЛХ зі скаргою на продавця.(Але вони можуть заблокувати його акаунт або видалити його взагалі, проте це не повертає Ваші кошти).

Якби кошти перераховувались на картку, тоді можна б було звернутися до продавця про повернення помилково перерахованих коштів. 

Ви писали, що товар оглядали у цеху. Що це за цех і яким чином Ви отримували товар? (у цеху чи Укрпошта, Нова пошта та інші).

Для детальної консультації необхідно ознайомитися із документами. 

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Додаткова індивідуальна консультація (на електронну пошту) платна.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ