Украина
category

Опікунство

Вопрос № 344
Опікунство
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи може сільська рада виступати органом опіки і піклування в особі виконавчого комітету? Приймати відповідне рішення та виходити з поданням до суду щодо призначення громадянина опікуном над недієздатною особою?

Консультации Советников

Органами опіки та піклування є районні, районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі - органи опіки та піклування)

Відповідно до ч. 1 ст. 237 Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК) 1. Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи може бути подана членами її сім'ї, органом опіки та піклування, наркологічним або психіатричним закладом.

Згідно з ч. 1 ст. 241 ЦПК України Суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Таким чином, виконком сільради є органом опіки і піклування, який має право звертатися до суду з заявами про обмеження цивільної дієздатності особи, а також направляти до суду подання про призначення особи опікуном або піклувальником.

Сподіваюся ця відповідь була для Вас корисною.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ