Украина
category

Отсрочка от армии

Вопрос № 3506
Отсрочка от армии
3 консультации
100 грн.
 • 1) Якщо, я отримую другу магістратуру по іншій спеціальності, навчаюся на денній формі, поступив на другу магістратуру, ще коли навчався на першій. Питання: Це дає мені відстрочку?
 • 2) Якщо не дає, тоді мені потрібно йти в аспірантуру? В аспірантуру по своїй спеціальності, чи на будь-яку іншу? І що робити, якщо я магістратуру першу закінчив у грудні, а аспірантура починається з вересня? Я знаю, є аспірантури за гроші, які починаються з березня, такі аспірантури підійдуть як відстрочка від призову?
 • 3) Якщо, моя мама інвалід 2ої групи, непрацююча взагалі, і я, єдина працююча людина в сім'ї, батько безробітний, які справки я повинен отримати від батьків, щоб доказати, що єдина працююча людина ?

Консультации Советников

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляємо наступне:

Відповідно до ч.8 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - Закон про військову службу), відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

 • у школах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
 • у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (магістерського)
 • у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;
 • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;
 • в навчальних закладах інших держав в рамках міжнародних договорів України

Вам необхідно до 1 жовтня подати заяву про продовження відстрочки з додаванням довідки з закладу освіти про проходження навчання встановленої форми

---------------------------------------------------------------------------

У Вас є підстави на отримання відстрочки від призову на строкову службу в армії у зв'язку із сімейними обставинами на підставі п. 2 ч.2 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу":

Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати.

Тобто, цією підставою Ви можете отримати відстрочку у зв'язку з тим, що Ви маєте маму з обмеженими можливостямі ( непрацездатну).

Оскільки батько не працює, Ви є єдиним годувальником в сім'ї. Але для цього батьку необхідно стати на облік в центр зайнятості як безробітня.

Для того, щоб отримати відстрочку, необхідно звернутися до військомату, пройти ВЛК (медичну комісію) та подати заяву з проханням надати відстрочку з зазначенням підстав та надати документи на підтвердження викладених в заяві підстав: довідку з МСЕК про інвалідність мами, довідку батька з центра зайнятості про те, що вын перебуває на обліку як безробітня.

якщо Ви особисто не  розписувалася за отримання повістки, вона не може вважатися такою, що вручена адресату. належним порядком.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 100 грн.

Доброго дня!

На ваші питання повідомляю наступне:

1) Якщо, я отримую другу магістратуру по іншій спеціальності, навчаюся на денній формі, поступив на другу магістратуру, ще коли навчався на першій. Питання: Це дає мені відстрочку? - Так, оскільки

відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

 • у школах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
 • у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;
 • у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;
 • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;
 • в навчальних закладах інших держав в рамках міжнародних договорів України.) 
 • 2) Якщо не дає, тоді мені потрібно йти в аспірантуру? В аспірантуру по своїй спеціальності, чи на будь-яку іншу? І що робити, якщо я магістратуру першу закінчив у грудні, а аспірантура починається з вересня? Я знаю, є аспірантури за гроші, які починаються з березня, такі аспірантури підійдуть як відстрочка від призову? - на аспірантуру йти не обов'язково, в першому питанні описано право.

3) Якщо, моя мама інвалід 2ої групи, непрацююча взагалі, і я, єдина працююча людина в сім'ї, батько безробітний, які справки я повинен отримати від батьків, щоб доказати, що єдина працююча людина ? -

відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами  надається призовникам, які мають непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою/піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб – громадян України, зобов'язаних їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб має бути підтверджена документами. Отже, стосовно матері повинна бути довідка  МСЕК про встановлення інвалідності із зазначенням ступеня працездатності чи непрацездатності. Але, враховуючи те, що батько є працездатною особою, яка не має офіційного працевлаштування, то відстрочку від призову ви і такому разі не отримаєте, оскільки у сім'ї, окрім вас, є ще одна працездатна особа (батько), який може здійснюватися піклування та утримання за непрацездатною матір'ю. Тобто, не зважаючи на те, що батько є безробітним, він є працездатною особою, а тому може працювати і утримувати родину. 

Непрацездатний та безробітний - це зовсім різні поняття.

По першому варіанту, у зв'язку з навчанням, Ви цілком маєте право на відстрочку.

15.02.21 14:49
Алексей

З приводу цього пункту 

 • у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти; є питання, це моя друга магістратура, тобто першу я закінчив, і в мене є друга с денною формою навчання, питання с приводу цієї фрази " у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти", тобто я маю право на відсрочку від другої магістратури, коли отримую другого магістра, чи тут мається на увазі тільки наступний рівень кваліфікації, тобто після магістра, аспірант ?
15.02.21 15:08

Друга магістратура не є підставою для відстрочки, нажаль.

Відстрочку можна отримати, якщо працевлаштуватися до державних цільових (військових) закладів, наприклад -  в Національну поліцію України, Державну службу надзвичайних ситуацій, кримінально-виконавчу службу, а також навчання в аспірантурі згідно статті 17 закону "Про військовий обовязок та військову службу".

15.02.21 15:20
Алексей

Тобто, тоді в мене вихід це пункт 2 ? із списку моїх питань.Як мені бути з аспірантурою, якщо в мене повістка на 22 лютого, а поступати до аспірантури я можу тільки аж в березні або вересні, як мені мотивувати воєнкомату свою відсрочку, коли мене призивають у той час коли я навіть фізично не встигаю подати документи в аспірантуру.

15.02.21 16:01

Необхідно надати документальне підтвердження про свої наміри отримати  освіту і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2021 року, наприклад надати комісаріату довідку про попередню реєстрацію для вступу в аспірантуру.

Необхідні роз'яснення про видачу довідки вже надали приймальним комісіям Міносвіти.

Тобто, у разі необхідності вступати до другої магістратури, необхідно звернутися до закладу вищої освіти, куди плануєте вступати. Абітурієнт подає попередню заяву, йому роблять попередню реєстрацію і на підставі цього видають довідку для призовної комісії, яка звільняє від цього призову. Наступний же призов розглядатимуть, орієнтуючись на результат - вступила людина на навчання чи ні. Забирати цю довідку може виключно призовник.

Добрий вечір!

Погоджуюсь з консультацією Ірини Філатової.

Із наданих Вами варіантів, для Вас підходить лише навчання на аспірантурі.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Реклама
Мой ответ