Украина

КРЕДИТ ОНЛАЙН

Вопрос № 3524
КРЕДИТ ОНЛАЙН
5 консультаций
50 грн.

Доброго дня, така ситуація моя сестра 

вводила дані чоловіка на кредит онлайн але не надіслала заявку.

А зарез пишуть що він брав кредит номер левий у заявці а він його не брав якщо писати заяву до поліція воно шось вирішить чи ні?

дайте будь ласка пораду з посиланням на конкретні норми законодавства

Консультации Советников

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

1. Зверніться до поліції за фактом шахрайства (ст.190 КК України) - зареєструйте заяву. ( До кіберполіції також сформуйте запит тут https://ticket.cyberpolice.gov.ua)

2. Візьміть виписку з ЄРДР про прийняття Вашої заяви завірену у встановленому порядку. письмово на бланку

3. Надішліть вказний документ рекомендованим листом з поміткою про вручення до кредитної організації, разом із Вашою заявою про вчинений злочин - шахрайство та просіть у 15 -ти денний термін розглянути заяву , згідно ЗУ Про звернення громадян, та надіслати Вам довідку про закриття кредиту.

4. Ви можете звернутися письмово поштою до Бюро Кредитних Історій,(УБКІ) щоб ті внесли інформацію про те, що Вашими паспортними даними користуються шахраї.( НА ОСНОВІ ДОВІДКИ З ПОЛІЦІЇ).

Тоді наврядчи на Вас хтось зможе оформити кредит. Якщо Ви боїтеся, що паспортні дані можуть бути використані - замініть паспорт звернувшись до ДМС. чи ЦНАП.

Якщо кредитор відмовиться направте заяву до НБУ з доказами про злочин та відповідь кредитора письмову, нехай регулятор розпочне заходи впливу на кредитора сформуйте запит тут https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection/citizens-appeals

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Для того, щоб відповісти Вам щось конкрене, необхідно зрозуміти, хто і що Вам пише, а також де і що Ваша сестра заповнювала. І тільки якщо будуть наявні ознаки шахрайства, можна буде писати заяву до поліції. Порадити можна тільки звернення до адвоката з документами та повною інформацією. Кредит може надаватися або готівкою або на карту. Куди, Вам пишуть, надходили кошти? Коли скільки? Чи належить карта чоловіку сестри? 

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

Стосовно вашого питання повідомляю наступне

Чоловіку необхідно перш за все звернутися до кредитної установи та вимагати надання підтвердження оформлення кредиту, посилання на договор та іншу інформацію стосовно оформлення.

Далі необхідно зробити наступні дії:

Перевірити інформацію онлайн в Українському бюро кредитних історій (УБКІ)

Якщо інформація підтвердилась - звертайтесь до правоохоронних органів. Напишіть заяву до поліції про те, що на вас був незаконно оформлено кредит. Це потрібно для фіксації факту події та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Повідомте мікрофінансову організацію про те, що людина особисто кредит не оформляла та наведіть свої аргументи, тобто про те, що чоловік заявку не подавав, кредит не оформлював та гроші не отримував. Що його данними хтось скористався.

Якщо договір отримаєте, то необхідно з ним ознайомитись стосовно ознак підробки договору.

Повідомте про підробку регуляторні організації у сфері банківського сектору. Зокрема, Національний банк України. Для сфери небанківського мікрокредитування - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Регулятор може призначити перевірку, вимагати від установ пояснень.

Далі, при необхідності, потрібно звернутися до суду із позовом про визнання договору недійсним. Тобто кримінальне провадження - це одне, а цивільна відповідальність- це інше. 

Для ознайомлення залишаю посилання на позитивне рішення суду в таких випадках https://reyestr.court.gov.ua/Review/87105818

Норми законодавства, які застосовуються при цьому спорі, зазначені у рішенні суду, зокрема це Цивільний кодекс України, Кримінальний кодекс України (ст.190),  Закон України «Про електронний цифровий підпис".

Якщо буде необхідна додаткова консультація чи правова допомога, звертайтесь. Моя електронна пошта pravoizachita@gmail.com

Успіхів Вам!

обратитесь в бюро кредитных историй - и там узнаете - был ли оформлен кредит 

так же можете обратиться конкретно в организацию где якобы оформлялся кредит

но если заявка не была отправлена - кредит не мог быть оформлен 

так же при подаче заявки - образуется личный кабинет в МФО и там подтягиваются все данные

Доброї ночі!

Погоджуюсь із консультацією Тетяни Борисенко. Перш ніж приймати якісь рішення чи вчиняти дії, необхідно ознайомитися із документами та отримати відповіді на запитання поставлені у консультації.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Реклама
Мой ответ