Ответ оплачен: 50 грн.
Доброго дня!
Стосовно вашого питання повідомляю наступне
Чоловіку необхідно перш за все звернутися до кредитної установи та вимагати надання підтвердження оформлення кредиту, посилання на договор та іншу інформацію стосовно оформлення.
Далі необхідно зробити наступні дії:
Перевірити інформацію онлайн в Українському бюро кредитних історій (УБКІ)
Якщо інформація підтвердилась - звертайтесь до правоохоронних органів. Напишіть заяву до поліції про те, що на вас був незаконно оформлено кредит. Це потрібно для фіксації факту події та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Повідомте мікрофінансову організацію про те, що людина особисто кредит не оформляла та наведіть свої аргументи, тобто про те, що чоловік заявку не подавав, кредит не оформлював та гроші не отримував. Що його данними хтось скористався.
Якщо договір отримаєте, то необхідно з ним ознайомитись стосовно ознак підробки договору.
Повідомте про підробку регуляторні організації у сфері банківського сектору. Зокрема, Національний банк України. Для сфери небанківського мікрокредитування - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Регулятор може призначити перевірку, вимагати від установ пояснень.
Далі, при необхідності, потрібно звернутися до суду із позовом про визнання договору недійсним. Тобто кримінальне провадження - це одне, а цивільна відповідальність- це інше.
Для ознайомлення залишаю посилання на позитивне рішення суду в таких випадках https://reyestr.court.gov.ua/Review/87105818
Норми законодавства, які застосовуються при цьому спорі, зазначені у рішенні суду, зокрема це Цивільний кодекс України, Кримінальний кодекс України (ст.190), Закон України «Про електронний цифровий підпис".
Якщо буде необхідна додаткова консультація чи правова допомога, звертайтесь. Моя електронна пошта pravoizachita@gmail.com
Успіхів Вам!