Украина
category

Кредит

Вопрос № 3538
Кредит
7 консультаций
50 грн.

Доброго дня! Звертаюся відносно позовної заяви від Приватбанку і суд по заборгованості по моїй кредитній картці. Суд буде 1 квітня. Сума боргу 31000, після того, як Приват банк подав позов (28/01) мною вже було оплачено 19000 грн. Питання 1) Як би ви діяли у такому випадку, щоб мінімізувати витрати грошей та часу ? Чи оплатити борг до суду чи навпаки чекати суду чи ще якось діяти? (Я чесна людина і готовий сплачувати свій борг, але через затяжний карантин не міг знайти роботу і вчасно погашати борг. 2) Як зробити, щоб судові витрати були покладені на Приватбанк, який ініціював суд?

Консультации Советников

Якщо нарахування обгрунтоване та Ви визнаєте борг я пропоную 2 варіанти:

1) сплатити борг та отримати від банку підтвердження погашення боргу.

2) укласти мирову угоду.

Доброго дня!

Стосовно ваших питань, можу повідомити наступне:

1) Як би ви діяли у такому випадку, щоб мінімізувати витрати грошей та часу ? Чи оплатити борг до суду чи навпаки чекати суду чи ще якось діяти? - якщо Вам важливо не витрачати час на судове провадження, то Ви можете сплатити залишок суми заборгованості до початку розгляду справи по суті. Оскільки суд може розглянути справу не за одне засідання, а за декілька, усе залежить від навантаження суду та наявних документів у справі. Якщо Ви сплатити суму до відкриття провадження та розгляду справи по суті, то суд не буде з вас стягувати судові витрати. Судовий збір може бути повернутий Приватбанку. А вам необхідно буде надати суду докази сплати боргу.

 2) Як зробити, щоб судові витрати були покладені на Приватбанк, який ініціював суд? - як вже описала у першому питанні - сплатити кошти до початку розгляду справи, тоді судовий збір з Вас не буде суд стягувати. Також Ви можете за попередньою домовленістю з приватом укласти мирову угоду стосовно виконання зобов'язань. 

Якщо Ви з якихось причин немає усієї суми та не встигаєте до початку розгляду справи сплатити усю суму, а ПриватБанк не йде на мирову угоду, то Вам необхідно буде надати суду відзив на позовну заяву та описати усі заперечення проти позову та свою позицію. Стосовно судових витрат Ви можете надати до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору (якщо є підстави), або розподіл судових витрат між банком та Вами.

Якщо у Вас є додаткові питання звертайтесь.

Успіхів Вам!

Если Вы признаете этот долг - 

то

Оплатить полностью  - взять справку об  отсутствии долга в банке  и подать в суд  с заявлениям 

я рекомендую Вам сплатити борг до судового засідання, в суд подати пояснення (або відзив, якщо не був поданий раніше), де вказати, що підстав для задоволення позову немає, оскільки немає боргу. Додати копії квитанцій про сплату. Це заощадить Ваш час і кошти.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Якщо Ви визнаєте борг та готові його сплатити повністю , то в такому разі борг треба сплатити до засідання суду , через касу банку , отримати квитанцію де буде зазначено , що оплата внесена згідно кредитного договору № ........ і отримати довідку у банку про повне погашення кредиту та його закриття з підписом посадової особи банку та печаткою.

Надалі подати суду заяву про те , що борг Вами погашено у повному обсязі та Ви бажаєте укласти мирову угоду з кредитором.

Докази про сплату та закриття кредиту додаєте.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Про мирову угоду рекомендації ігноруйте. Мирова угода про що? Про те, що Ви вже на той момент сплатите? Пояснення/ відзив на позов, де просити відмовити в задоволенні позову. Більше нічого. Можна рахунок не закривати, поосто сплатити за правильними даними з правильним призначенням платежу.

Ответ оплачен: 50 грн.

Добрий день!

Погоджуюсь із консультацією Ірини Філатової.

Прошу Вас уточнити, Ви брали у банку кредит як фізична особа чи фізична особа-підприємець.

Якщо Ви вирішите повністю оплатити борг до судового засідання і його оплатите, то Вам необхідно подати до суду відзив на позовну заяву (якщо не пропущено строк для його подання і він не подавався) або додаткові пояснення, в яких описати, коли і в який розмірах погашався кредит, і якщо кредит повністю погашено, просіть про закриття провадження по справі у зв'язку із відсутністю предмета спору (п.2 ч.1 ст. 255 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України).

До відзиву чи до додаткових пояснень обов'язково додайте завірені копії квитанцій або платіжних доручень про сплату заборгованості.

Копії квитанцій або платіжних доручень необхідно завірити шляхом зазначення дати завірення, напису "Згідно з оригіналом" підпис, П.І.Б. і в верхньому правому куті напис "Копія". Оригінали надавати на вимогу суду.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Тоді із Вас не будуть стягувати судовий збір, і банк його поверне із бюджету.

Якщо у Вас немає коштів, щоб повністю оплатити заборгованість, але Ви після подання банком позову уже оплатили певну суму заборгованості, необхідно подати до суду відзив на позовну заяву (якщо не пропущено строк для його подання і він не подавався) або додаткові пояснення щодо заперечення проти позову, оскільки Вами уже оплачено певну суму заборгованості із прикріпленням завірених копій квитанцій, і тоді суд прийме рішення про стягнення із Вас суми заборгованості, які Ви маєте оплатити, а не суму заборгованості заявлену банком у позові. Окрім цього, суд стягне із Вас і суму судового збору сплаченого банком, якщо відсутні підстави для звільнення Вас від сплати судового збору.

Відзив або додаткові пояснення необхідно надіслати до суду та копію надіслати і банку. Докази відправлення відзиву чи додаткових пояснень банку долучити до відзиву чи пояснень для суду.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ