Украина
category

Медицинская Интернатура. Можно ли бюджетнику поступить на контракт ?

Вопрос № 3600
Медицинская Интернатура. Можно ли бюджетнику поступить на контракт ?
6 консультаций
100 грн.

Добрый день! 

Я выпускница 2021 года бюджетной формы медицинского учреждения. От распределения отказалась. Нашла частную клинику, которая готова меня взять на интернатуру. Подскажите, какие последующие шаги должны быть для перехода с бюджетной формы на коммерцию?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 20 грн.

Добрый день, Лилия

В соответствии с Законом Украины № 1662-VИИИ «О внесении изменений в закон Украины «О высшем образовании» относительно трудоустройства выпускников»: отменяется обязательное отработки выпускниками высших учебных заведений, подготовка которых осуществлялась по государственному заказу (бюджетной форме обучения). Предполагается, что выпускники вузов свободны в выборе места работы (за исключением военных), а вузы не обязаны осуществлять их трудоустройства.

Вы должны учитывать, чтоинтернатура проводится в очно-заочной форме обучения на кафедрах медицинских (фармацевтических) высших заведений образования III-IV уровней аккредитации, медицинских факультетов университетов и заведений медицинского (фармацевтического) последипломного образования и стажировки в базовых учреждениях и заведениях здравоохранения.

Ваша частная клиника, как база стажировки врачей (провизоров)-интернов в соответствии с п 3.5.2 Положения № 291 должна соответствовать таким требованиям:

- иметь в своем составе лечебно-диагностические отделения, лабораторные и диагностические кабинеты, другие производственные подразделения, обучение интернов в которых предусмотрено учебным планом и программой интернатуры по определенной специальности;

- быть обеспечена медицинским (фармацевтических) оборудованием, аппаратурой и инструментарием, необходимыми для осуществления диагностической, лечебной, санитарно-профилактической (противоэпидемическое), провизорской работы на современном уровне и в согласовании с задачами заведения или учреждения (предприятия);

- иметь возможность предоставить врачам (провизор) -интернам рабочие места и объем работы согласно требованиям учебных планов и программ интернатуры по определенной специальности;

- иметь учебные помещения для врачей (провизоров) -интернов, оборудованный необходимыми учебно-методическими пособиями, таблицами, макетами, стендами, современными техническими средствами обучения и т.п.;

- иметь возможность обеспечения врачей (провизоров) -интернов общежитием.

Основанием для зачисления в интернатуру являются диплом врача (провизора) по определенной врачебной (провизорской) специальности, удостоверение о направлении на работу по персональному распределению или справка о праве самостоятельного трудоустройства.

Зачисления молодых специалистов в интернатура осуществляется приказом Министерства здравоохранения АР Крым, управления здравоохранения областной, Киевской, Севастопольской городской госадминистрации, областного, городов Киева и Севастополя ВО «Фармация», областной, городов Киева и Севастополя санитарно-эпидемиологической станции.

Зачисления проводится на должности врачей (провизоров) -интернов.

В приказе о зачисления в интернатуру указываются специальность интернатуры, медицинское учреждение, в котором будет проводится очная часть обучения, и базовое учреждение или заведение (предприятие), где будет проводится стажировка.

Относительно последующих Ваших шагов:

1. В случае согласия руководителя медицинского учреждения предоставить Вам место работы по выбранной лекарственной / провизорских специальности (в вашем случае от руководителя частной клиники) получаете от него гарантийное письмо.

2. Обращаетесь к структурным подразделениям по вопросам здравоохранения областных, Киевской городской государственных администраций с гарантийным письмом о трудоустройстве, полученным от руководителя учреждения (в котором Вы нашли себе место работы).

3. Не позднее 1 августа приступаете к работе.

4. После окончания интернатуры оговариваете условия отработки по направлению.

При этом, Ваше медицинское учреждение, которое Вы окончили обязано: получив от Вас письменное заявление об отказе от полученного ранее места работы по распределению, подать в Минздрав Украины соответствующую отчетную информацию до 1 сентября.

Если бы Вы отказались от распределения и получили справку о самостоятельном трудоустройстве - это снимает с Вас ответственность по отработке и Вы можете проходить практическую часть интернатуры в частной клинике. Даже если Вы не планируете после трудоустраиваться в этой частной клинике, она может выдать Вам гарантийное письмо, что Вы там пройдете интернатуру, подадите отчет в свой вуз и областное подразделение Минздрава за подписью директора об успешном завершении интернатуры в этой клинике, и дальше можете идти работать в то заведение, в которое захотите.

Если будут дополнительные вопросы – обращайтесь)

Удачи Вам!

Ответ оплачен: 20 грн.

Доброго дня.

Порядок направлення на працевлаштування визначається Порядком працевлаштування працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням затвердженого Наказом МОЗ України N 367 від 25.12.97 року (далі Порядок) (Посилання на текс наказу https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98#Text)

Відповідно до п. 5 розділу І Порядку керівники вищих закладів освіти після зарахування осіб на навчання за державним замовленням укладають з ними угоду за формою, уміщеною в додатку 1. до Порядку.

Якщо ви уклали таку угоду то відповідно п. 6 Порядку зобов'язані відпрацювати за місцем призначення не менше ніж три роки.

Призначення здійснюється в порядку визначеному п. 8.4 Порядку.

Відмовитись ви можете від місця призначеня лише у випадку розіввання угоди визначеної п. 5 Порядку на підставах визначених п. 9 порядку, зокрема:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника, у одного з батьків (або осіб, які замінюють батьків) випускника;

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину у віці до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

- у разі вступу випускників вищих закладів освіти I - II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III - IV рівнів акредитації.

Окрім основних підстав є ще додаткова підстава для розірвання предбачені п. 18 Порядку якщо умови угод, укладених до шлюбу чоловіком і дружиною, не передбачають направлення їх до одного й того самого населеного пункту, місце їх роботи визначається за домовленістю між ними й замовниками, а у разі, коли вони не дійшли згоди, один з подружжя має право розірвати угоду в односторонньому порядку (але дана вимога діє лише якщо ви з чоловіком навчались в одному закладі (в ріних закладах) підписали угоди до шлюбу та були направлені на робору в різні місцевості.

Отримаши довідку при наявності підстав визначених п. 9, 18 Порядку ви зможете здійснити зміну направлення отримавши відповідне повідомлення від закладу охорони здоровя за місце проживання.

Але в будь-якому питання про зміну місця призначення вирішують між собою заклади на який направили та в який хочте перевестись (п. 25 Порядку)

Вам просто необхідно змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. Обласний МОЗ розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди.

Далі завершуєте інтернатуру у приватній клініці , де бажаєте,  надсилаєте звіт про успішне проходження до ВНЗ та обласного управління МОЗ І ТОДІ ВСЕ.

Враховуючи ,що Ви відмовились від розподілу Вам у ВНЗ мали видати довідку 'про надання можливості самостійного працевлаштування'" Вкзана довідка підтверджує ,що ВНЗ не зміг Вас працевлаштувати , а тому про повернення коштів і відпрацювання не може йти мови.

Тому Вам необхідно подати звіт про успішне проходження практики у приватній клініці до ВНЗ та обласного МОЗ.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 20 грн.

Лист МОЗ № 08.1-30/15765 від 12.06.2017 р. «Щодо зарахування випускників вищих навчальних заходів, які навчались за державним замовленням, до інтернатури у 2017 році»

Лист МОЗ України від 26.04.2018 № 11.2-10/10780 Про працевлаштування випускників 2018 року, які навчалися за державним замовленням

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96

https://moz.gov.ua/article/news/moz-ukraini-zminju...

https://nmapo.edu.ua/nv/po/internatura#Var

Так, согласно п. 1.1 этого Положения специализация (интернатура) является обязательной формой последипломной подготовки выпускников всех факультетов медицинских и фармацевтических высших заведений образования III — IV уровней аккредитации, медицинских факультетов университетов независимо от подчиненности и формы собственности, после окончания которой им присваивается квалификация врача (провизора) — специалиста определенной профессии.

Кто же такие интерны? Как указано в п.п. 3 п. 3 ст. 61 Закона № 1556 интерн — это лицо, которое имеет степень магистра медицинского или фармацевтического направления и учится с целью получения квалификации врача или провизора определенной специальности согласно перечню врачебных или провизорных специальностей интернатуры.

Интернатура проводится в очно-заочной форме обучения на кафедрах медицинских (фармацевтических) высших заведений образования III — IV уровней аккредитации, медицинских факультетов университетов и заведений медицинского (фармацевтического) последипломного образования и стажировки в базовых учреждениях и заведениях здравоохранения.

Продолжительность прохождения интернатуры зависит от специальности и определена Перечнем № 81.

Под базами стажировки врачей (провизоров)-интернов понимают базовые учреждения и заведения здравоохранения, которые используются с целью первичной специализации выпускников высших медицинских (фармацевтических) заведений образования.

Базами стажировки могут быть областные, городские и центральные районные больницы, городские и областные детские больницы, роддома, диспансеры, больницы, подчиненные другим ведомствам, клиники научно-исследовательских институтов, диагностические центры, бюро судебно-медицинской экспертизы, учреждения и заведения санитарно-эпидемиологической службы, аптечные заведения и т. п., имеющие в своем составе структурные подразделения, подготовка в которых предусмотрена учебным планом и программой интернатуры по соответствующей специальности.

При этом в соответствии с п.п. 3.5.2 Положения № 291 базы стажировки врачей (провизоров)-интернов должны соответствовать таким требованиям:

— иметь в своем составе лечебно-диагностические отделения, лабораторные и диагностические кабинеты, другие производственные подразделения, обучение интернов в которых предусмотрено учебным планом и программой интернатуры по определенной специальности;

— быть обеспечены медицинским (фармацевтическим) оборудованием, аппаратурой и инструментарием, необходимыми для осуществления диагностической, лечебной, санитарно-профилактической (противоэпидемической), провизорской работы на современном уровне и в соответствии с задачами заведения или учреждения (предприятия);

— иметь возможность предоставить врачам (провизорам)-интернам рабочие места и объем работы согласно требованиям учебных планов и программ интернатуры по определенной специальности;

— иметь учебные помещения для врачей (провизоров)-интернов, оборудованные необходимыми учебно-методическими пособиями, таблицами, макетами, стендами, современными техническими средствами обучения и т. п.;

— иметь возможность обеспечения врачей (провизоров)-интернов общежитием.

Основанием для зачисления в интернатуру являются диплом врача (провизора) по определенной врачебной (провизорской) специальности, удостоверение о направлении на работу по персональному распределению или справка о праве самостоятельного трудоустройства.

Зачисление молодых специалистов в интернатуру осуществляется приказом Министерства здравоохранения АР Крым, управления здравоохранения областной, Киевской, Севастопольской городской госадминистрации, областного, городов Киева и Севастополя ВО «Фармация», областной, городов Киева и Севастополя санитарно-эпидемиологической станции.

Зачисление проводится на должности врачей (провизоров)-интернов.

В приказе о зачислении в интернатуру указываются специальность интернатуры, заведение образования, в котором будет проводиться очная часть обучения, и базовое учреждение или заведение (предприятие), где будет проводиться стажировка.

Теперь давайте выясним, кто именно проходит интернатуру на платной основе.

Так, исходя из п. 7.10 Положения № 291 и п. 30 Перечня № 1138 стажировка врачей (провизоров)-интернов в базовых заведениях и учреждениях здравоохранения на платной основе на основании договоров проводится, если эти врачи (провизоры)-интерны:

— окончили негосударственные высшие медицинские (фармацевтические) заведения образования;

— окончили государственные высшие медицинские (фармацевтические) заведения образования на условиях контракта;

— приняты на работу в негосударственные заведения здравоохранения (негосударственные фармацевтические заведения, предприятия);

— повторно проходят интернатуру;

— желают получить вторую специальность в интернатуре.

Добрый день!

дополнительно сообщаю следующее:

Может ли выпускник после бюджетного обучения проходить интернатуру на контрактной основе?

Да, но при условии зачисления на должность врача-интерна в избранное учреждение здравоохранения.

Минздрав предлагает следующий алгоритм действий для студентов-медиков, которые будут выпускаться и планируют трудоустраиваться самостоятельно:

1 Сообщить свой институт об отказе от направления на работу письменным заявлением.

2 Выбрать место работы и врачебную специальность, обратившись к областным департаментам или управлениям здравоохранения и руководителей учреждений здравоохранения.

https://moz.gov.ua/internatura

Покрокове роз'яснення щодо зарахування випускників, які навчалися за державним замовленням, до інтернатури

МОЗ України надає роз'яснення щодо зарахування до інтернатури випускників, які навчалися за державним замовленням.

До 2017 року студенти-медики бюджетної форми навчання проходили навчання в інтернатурі за направленням від університету. Заклад вищої освіти (ЗВО) обов’язково працевлаштовував студента, що забезпечувало проходження інтернатури, і студент після цього 3 роки відпрацьовував.

З 2017 року випускники закладів вищої освіти медичного спрямування вільні у виборі місця роботи відповідно до частини першої статті 64 Закону України «Про вищу освіту», крім випадків, передбачених цим Законом. Тобто ЗВО не зобов’язані працевлаштовувати студента, а сам студент самостійно обирає перше місце роботи і проходження інтернатури. Водночас, відповідно до статті 26 Закону України “Про вищу освіту”, університет сприяє працевлаштуванню студента.

студенти-медики, які навчалися на бюджетній формі навчання, можуть або скористатись можливістю розподілу, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури.

Розподіл випускників проводиться відповідно до наказу МОЗ України №367 від 25.12.1997 не пізніше, ніж за 4 місяці до закінчення студентами закладу вищої освіти. Комісія зі сприяння працевлаштування випускників забезпечує видачу направлення на роботу випускників відповідно до спеціальності, набутої у закладі освіти, з урахуванням сімейного стану, стану здоров'я випускника, членів його сім'ї, академічної успішності, активності у науково-дослідній роботі і громадській роботі та побажань.

У ВИПАДКУ, ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ПОГОДЖУЄТЬСЯ З РОЗПОДІЛОМ:

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

- Диплом

- Сертифікат «КРОК 2»

- направлення на роботу (за власною заявою на ім’я голови комісії з працевлаштування).

2) Звертається до Департаменту охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я за місцем направлення на роботу.

3) Зараховується на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна у закладі охорони здоров’я та Наказом керівника структурного підрозділу з питань охорони здоров’я або закладу охорони здоров’я направляється для навчання в інтернатуру відповідно до направлення (очна частина інтернатури – ЗВО, заочна – заклад охорони здоров’я, в якому проводиться стажування).

4) Не пізніше 1 серпня приступає до роботи.

Заклад вищої освіти

1) Інформує випускників про можливість працевлаштування за направленням або самостійного працевлаштування і отримує від випускників бюджетної форми навчання відповідні заяви.

2) В разі згоди випускника на працевлаштування за направленням, ЗВО надає випускнику:

Направлення на роботу (якщо студент самостійно шукає місце роботи, йому надається довідка про навчання за державним замовленням)

Диплом

Сертифікат «КРОК 2»

3) Подає в МОЗ України відповідну звітну інформацію в установленому порядку.

Департамент охорони здоров’я

1) Зараховує випускників на посади лікарів-інтернів/провізорів-інтернів не пізніше 01 серпня 2019 року*.

В наказі про зарахування вказується ЗВО, в якому проходитиме очна частина та база стажування.

2) Подає до ЗВО відповідну звітну інформацію в 5-ти денний термін після зарахування випускника на посаду.

*Підставою для зарахування на посаду лікаря-інтерна/провізора-інтерна для навчання за державним замовленням є: направлення МОЗ України на роботу або довідка про надання права самостійного працевлаштування.

У РАЗІ ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ САМОСТІЙНО ШУКАЄ МІСЦЕ РОБОТИ

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

Диплом

Сертифікат екзамену «КРОК 2»

Довідку про навчання за державним замовленням.

Повідомляє свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою.

2) Самостійно обирає місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього звертається до:

структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;

керівників закладів охорони здоров’я.

3) У разі згоди керівника закладу надати місце роботи за обраною лікарськоюї/провізорською спеціальністю зараховується на посаду лікаря-інтерна. У випадку зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ України, зарахування відбувається наказом структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Проходження інтернатури за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється, згідно з законодавством, за погодженням МОЗ України, у закладах охорони здоров'я , які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності при умові зарахування випускника на посаду лікаря-інтерна.

Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.

Если Вы не подписывали договор с ВУЗом об отработке 3-х лет по направлению , то никаких условий быть не может кроме как то условие, что Вам необходимо предоставить ВУЗу и МОЗ в лице областного департамента МОЗ - гарантийное письмо от выбранной клиники о том , что они взяли Вас на работу интерном по трудовому договору ( с подписью и печатью директора на бланке клиники.

Якщо приватна клініка згодна взяти Вас на роботу для проходження інтернатури , директор просто направляє гарантійні листи , разом з копією наказу про зарахування на посаду ,лікаря -інтерна Вас: до навчального закладу , обласного , міського управління МОЗ. Разом з копією ліцензії закладу про те ,що цей заклад відповідає вимогам п.3.5 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів.

Ви проходите інтернатуру згідно плану, але заробітну плату не отримуєте( ВСЕ ОФІЦІЙНО , але за строковим договором на час проходження інтернатури після закінчення стажування з Вами укладається трудовий договір на загальних підставах , якщо буде Ваше бажання )

Після завершення інтернатури складається звіт про проходження та за підписом директора направляється до Управління МОЗ ОБЛАСТІ, та до ВНЗ .

На цьому все, текст договору необхідно розробити директору закладу.

Ви подаєте до обласного управління лише наступну заяву:(приклад)

НачальникуДепартаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації м. Львів, вул. Конопницької, 3 79005 Випускниці Львівського Національного медичного університете ім. Данила Галицького _ПІБ_____ __АДРЕСА___

Заява про зарахування на навчання в інтернатуру та зарахування на проходження стажування Мною була подана заява про відмову від направлення на роботу. На підставі цього я самостійно знайшла місце роботи та проходження інтернатури у _____________, код ____________, що знаходиться за адресою: _________________________. Відповідно до ст. 64 Закону України «Про освіту» випускники вищих навчальних закладів вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених цим Законом. Вищі навчальні заклади не зобов’язані здійснювати працевлаштування випускників. Згідно із п.1.4 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів № 291 від 19.09.1996 р. Інтернатура проводиться в очно-заочній формі навчання на кафедрах медичних (фармацевтичних) вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів і закладів медичної (фармацевтичної) післядипломної освіти (надалі – вищих закладів освіти) та стажування в базових установах і закладах охорони здоров’я. Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» заклад охорони здоров’я – юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, основним завданням яких є забезпечення медичного обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників. Згідно із п.4 ч.2 ст.13 Закону України «Про вищу освіту» Державні органи, до сфери управління яких належать вищі навчальні заклади сприяють працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів, що належать до сфери їх управління, здійснюють розподіл випускників вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби та надають випускникам інших вищих навчальних закладів інформацію про наявність вакансій у складі юридичних осіб незалежно від форми власності та підпорядкування для можливого працевлаштування. У зв’язку з вищевикладеним, керуючись п.4 ч.2 ст.13, ст.64 Закону України «Про освіту», п.1.4 – 3.5.2 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів №291 від 19.09.1996 р., – ПРОШУ:1. Зарахувати мене, ПІБ, на навчання в інтернатуру у ____________;2. Зарахувати мене, ПІБ, на стажування у ________________. додаток: Гаранітйний лист приватного закладу охорони здоров’я

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 20 грн.

Доброї ночі!

Подібна ситуація за посиланням: https://brightadvise.com/ua/questions/2843 .

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Ответ оплачен: 20 грн.

Здравствуйте, Лилия!

Удалось ли Вам решить ваш вопрос?

Если будет нужна помощь, обращайтесь (моя почта - Alexlawyer@i.ua).

Всего доброго!

Удачи Вам!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ