Доброго дня!
повідомляю наступне:
1. Головою ОСББ може бути особа , яка не проживає в будинку, проте її кандидатуру мають підтримати на зборах співласників , більше 50% власників квартир та зафіксувати в протоколі.
2. У Вашому випадку можна створити ОСББ окремо по кожному будинку , або загалом на ЖК , КРАЩЕ ОКРЕМО.
3. ОСББ краще створювати там де 70% власників відомі ініціативній групі, адже в подальшому може виникнути ситуація , коли ОСББ діятиме незаконно бо не всі власники проголосували згідно ст. 6 ЗУ Про ОСББ І інші будуть домагатися його ліквідації у суді та скасування його рішень.
Тарифи ОСББ Затверджуються зборами співласників, житлова частина оплачує згідно встановлених тарифів для населення, а нежитлові об єкти сплачують за іншою нормою згідно ст. 22 ЗУ Про ЖКП.
Остаточно тарифи на деякі послуги затверджує Виконавчій комітет місцевої ради, своїм рішенням.
щодо обмежень паркування:
Відповідно до ст. 10 ЗУ "Про ОСББ" Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Статутом об’єднання може бути встановлено інший порядок визначення кількості голосів, що належать кожному співвласнику на загальних зборах. Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, порядок управління та користування спільним майном, передачу у користування фізичним та юридичним особам спільного майна, а також про реконструкцію та капітальний ремонт багатоквартирного будинку або зведення господарських споруд вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів. З інших питань рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості співвласників.
В такому випадку вам необхідно ознайомитись зі статутом ОСББ та перевірити яким чином в ньому прописаний порядоку визначення кількоості голосів та порядок прийняття рішень. В вашому випадку питання про затвердження схеми паркування відноситься до питань порядку управління та користування майном тому повинні проголосувати 2/3 голосів якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень то 100% голосів.
Щодо обмежень. Зновуж таки за рішенням зборів ОСББ ви можете встановити будь-які обмеження але вони не можуть розповсюджуватись на співласників таким чином що позбавляють останніх їх прав або їх обмежують. (наприклад схева розрахована таким чином, що не всі спввласники мають можливість припаркувати авто, або іншим чином користуватись прибудинковою територією).
Найкращий спосіб боротьби з порушенням схеми паркування це встановлення дорожніх знаків з забороною паркування в певному місці та пропускний режим на будинкову територію.
Також пропуную звернути увагу на показову судову справу в питаннях організації паркування ОСББ та обмеженнями використання території (справа №523/704/18) Розписаний порядок організації паркування та порядок запровадження обмежень з точки зору судової практики.
З повагою,
Костянтин Гончаренко