Украина
category

Вопросы ОСББ и разделения территории

Вопрос № 3613
Вопросы ОСББ и разделения территории
4 консультации
120 грн.

1. Может ли быть главой правления (главой осбб) не собственник площади в этом доме, и не проживающий в доме человек?

2. Возможно ли разделение территории в рамках одного жк-по сути стоят 2 дома, 2 отдельных осбб. 1 парковка. Участок предоставлен застройщику в аренду на 50 лет. Один дом хочет ограничить вьезд на территорию парковки автомобилям соседнего дома (двор повторюсь общий), опираясь на резолюцию застройщика на письме нашего осбб с подобной просьбой "розмежування"-"не заперечую згідно діючого законодавства". Насколько я понимаю, отдельную территорию и парковку застройщик "пообещал" за сниженный тариф по своим непроданным квартирам.

3. В доме 40 процентов квартир не продано. Находятся в собственности то ли брата застройщика, то ли на юрособу. На сборах активно продвигается идея по установлению тарифа 0.5 для этих 40 процентов квартир, аргументируя это тем, что "застройщик вообще не станет платить по такому же тарифу как у остальных". В каком случае установление этого тарифа для квартир застройщика возможно и каким образом? В проекте устава никаких преференций для квартир застройщика не обнаружила (осбб на стадии создания) . Инициативная группа настаивает на том, что застройщика больше платить не станет и "эти квартиры никому не принадлежат". Возможно ли, чтобы в доме жили 1,5 года люди и часть квартир висела в воздухе без оформления права собственности?

Консультации Советников

1. Может

2. Можно создавать ОСББ на каждый дом в том числе в пределах одного ЖК

3. Скорей всего, квартиры не висят в воздухе. Инициативная группа должна установить собственников квартир в том числе и для того, чтоб корректно составить протокол учредительного собрания и посчитать голоса. Согласно ст. 6 профильного закона ОСББ может быть создано после регистрации права собственности на более, чем половина квартир и нежилых помещений. Решение принимается более, чем половиной всех сособственников. Соответственно, если не знать точной информации по оформленным квартирам, то потом те собственники, о которых мы не знали, смогут пересчитать голоса и получится, что более половины собственников не набралось при голосовании со всеми вытекающими отсюда последствиями. В принципе, я встречала на практике, когда на квартиры долгое время не было оформлено право собственности, теоретически это возможно, но Ваш ли это случай, Вы должны знать точно.  Что касается тарифа, я считаю, что он может отличаться для населения и для нежилых помещений, как и по всем коммунальным услугам (ссылаюсь ст. 22 закона оо осбб). Но такого, что часть квартир платит по одному тарифу, часть - по другому, быть не должно.   

07.05.21 15:41
nrist

а можно ли создать осбб в невведеном в эксплуатацию доме? У нас нет прямых договоров на услуги, кроме газа и достраивается ещё 1 секция. 

07.05.21 16:54

Вы знаете, бывает всякое... Но юридически это неправильно и может быть оспорено. Потому что в доме, который не введен в эксплуатацию, не может быть зарегистрировано право собственности на квартиры. Юридически дома не существует как объекта недвижимости. Незавершенка - да. Верховный Суд неоднократно высказывался по этому поводу. В деле, где я принимаю участие, ВС вообще не принял во внимание то, что у людей в невведенном доме было оформлено право собственности, хотя государство в лице государственного регистратора такое право собственности за людьми закрепило. Это совсем свежая практика. Я бы до ввода дома в эксплуатацию не рекомендовала создавать ОСББ с целью экономии времени и денежных средств.

Доброго дня!

повідомляю наступне:

1. Головою ОСББ може бути особа , яка не проживає в будинку, проте її кандидатуру мають підтримати на зборах співласників , більше 50% власників квартир та зафіксувати в протоколі.

2. У Вашому випадку можна створити ОСББ окремо по кожному будинку , або загалом на ЖК , КРАЩЕ ОКРЕМО.

3. ОСББ краще створювати там де 70% власників відомі ініціативній групі, адже в подальшому може виникнути ситуація , коли ОСББ діятиме незаконно бо не всі власники проголосували згідно ст. 6 ЗУ Про ОСББ І інші будуть домагатися його ліквідації у суді та скасування його рішень.

Тарифи ОСББ Затверджуються зборами співласників, житлова частина оплачує згідно встановлених тарифів для населення, а нежитлові об єкти сплачують за іншою нормою згідно ст. 22 ЗУ Про ЖКП.

Остаточно тарифи на деякі послуги затверджує Виконавчій комітет місцевої ради, своїм рішенням.

щодо обмежень паркування:

Відповідно до ст. 10 ЗУ "Про ОСББ" Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Статутом об’єднання може бути встановлено інший порядок визначення кількості голосів, що належать кожному співвласнику на загальних зборах. Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, порядок управління та користування спільним майном, передачу у користування фізичним та юридичним особам спільного майна, а також про реконструкцію та капітальний ремонт багатоквартирного будинку або зведення господарських споруд вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів. З інших питань рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості співвласників.

В такому випадку вам необхідно ознайомитись зі статутом ОСББ та перевірити яким чином в ньому прописаний порядоку визначення кількоості голосів та порядок прийняття рішень. В вашому випадку питання про затвердження схеми паркування відноситься до питань порядку управління та користування майном тому повинні проголосувати 2/3 голосів якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень то 100% голосів.

Щодо обмежень. Зновуж таки за рішенням зборів ОСББ ви можете встановити будь-які обмеження але вони не можуть розповсюджуватись на співласників таким чином що позбавляють останніх їх прав або їх обмежують. (наприклад схева розрахована таким чином, що не всі спввласники мають можливість припаркувати авто, або іншим чином користуватись прибудинковою територією).

Найкращий спосіб боротьби з порушенням схеми паркування це встановлення дорожніх знаків з забороною паркування в певному місці та пропускний режим на будинкову територію.

Також пропуную звернути увагу на показову судову справу в питаннях організації паркування ОСББ та обмеженнями використання території (справа №523/704/18) Розписаний порядок організації паркування та порядок запровадження обмежень з точки зору судової практики.

 З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 120 грн.

Добрий вечір!

Відповідно до статті (ст.) 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 29 листопада 2001 року № 2866-III (надалі - Закон про ОСББ), в одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об’єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання.

Відповідно до ст. 10 Закону про ОСББ, для керівництва поточною діяльністю об'єднання обирається правління. Правління має право приймати рішення з питань діяльності об'єднання, визначених статутом.

Правління є виконавчим органом об'єднання і підзвітне загальним зборам.

Порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та строки обрання встановлюються загальними зборами.

Відповідно до ст. 12 Закону про ОСББ, управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління.

За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.

Об’єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об’єднання.

Таким чином, у Вас може бути 1 ОСББ. Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо правління ОСББ, дане запитання повинно бути врегульовано статутом ОСББ. Варто звернути увагу, що власник може мати свого представника на загальних зборах ОСББ. Заборони представнику бути обраним до правління до ОСББ не передбачено, необхідно дивитись довіреність такого представника, які дії він може робити замість власника, голосувати чи ще щось. Тому необхідно вивчити Статут ОСББ. Щодо тарифів, то це питання вирішується на загальних зборах ОСББ. Щодо голосів на зборах, то необхідно розуміти, 40 квартир, які Ви зазначаєте мають більшу площу уже проданих квартир і оформлених чи ні. Якщо так (більше 50 %) то у кожного члена ОСББ один голос, якщо ні, тоді в залежності від площі. Рішення приймаються більшістю голосів.

Права співвласників передбачені в статті 14 вищезгаданого Закону.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

1. Может быть другой человек2. Можно создавать хоть на каждый дом. Ограничений нет.3. Сроков регистрации права собственности нет. Но мне кажется, что ваш застройщик все-таки оформил право собственности. Вы как то видели отсутствие регистрации права собственности?

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ