Украина
category

відсрочка від армії

Вопрос № 3614
відсрочка від армії
6 консультаций
180 грн.

Закінчив у лютому цього року магістратуру в одному університеті Києва. Планую поступати до аспірантури у цей же заклад. Прийом документів у аспірантуру тільки з кінця серпня. А весняний призив до армії вже майже почався. Їздив у відділення аспірантури та намагався отримати листа для воєнкомата в якому би були засвідчені  мої наміри щодо вступу до аспірантури, з тим щоб отримати відсрочку до жовтня. Але у відділі аспірантури мені відмовили у такій довідці, тому що вони не можуть її видати поки я не подам документи. А документи приймають з серпня... Замкнуте коло.... Я бачив в інтернеті тогорічні розпорядження МОН щодо видачі таких довідок закладами навчання. Питання: Чи вже в цьому році МОН видало відповідні роз'яснення про видачу таких довідок? І чи можливо отримати це розпорядження щоб пред'явити у своєму відділі аспірантури і отримати довідку яка підтверждує мої наміри вступити до аспірантури і, таким чином, це буде підстава для відстрочки від армії (принаймні до жовтня)?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 36 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляємо наступне:

Відповідно до ч.8 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - Закон про військову службу), відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

  • у школах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
  • у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (магістерського)
  • у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;
  • в навчальних закладах інших держав в рамках міжнародних договорів України

Вам необхідно до 1 жовтня подати комісаріату заяву,  про продовження відстрочки з додаванням довідки з закладу освіти про проходження навчання встановленої форми(у ВНЗ знають яка це форма довідки).

МОН України вже надало відповідні роз'яснення https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-deyakih-pitan-organizaciyi-vstupnoyi-kampaniya Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Вказаний лист - роз яснення є дійсним тому ознайомтесь та повідомте закладу ВНЗ НЕХАЙ НА ОСНОВІ ЛИСТА видадуть Вам довідку для військомату.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

14.05.21 16:02
Ltybc

Дякую за консультацію. Але це розпорядження видано у минулому році. Чи воно є дійсним насьогодні?

14.05.21 16:58

Це лист -роз'яснення він носить інформаційний характер та діє постійно. Поки не буде прописано інші роз'снення.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 36 грн.

Доброго дня!

1) Питання: Чи вже в цьому році МОН видало відповідні роз'яснення про видачу таких довідок? - ні, не видавало. Крім того, вони мають рекомендаційний, а не зобов'язувальний характер (у тексті листа саме так і зазначено: Міністерство освіти і науки рекомендує).

2) І чи можливо отримати це розпорядження щоб пред'явити у своєму відділі аспірантури і отримати довідку яка підтверждує мої наміри вступити до аспірантури і, таким чином, це буде підстава для відстрочки від армії (принаймні до жовтня)? - попередня реєстрація (після якої видається довідка) можлива лише після подачі документів на вступ в аспірантуру. Тому, на жаль, раніше серпня місяця довідку Вам ніхто не видасть.

Згідно ст. 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу

Всі підстави для відстрочки від призову наведені в ст.17 даного Закону.

На 2021 рік визначені такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу (https://www.president.gov.ua/documents/712021-3682...):

1) квітень – червень;

2) жовтень – грудень.

ПОЛОЖЕННЯ про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-2021-%D0%B...):

56. У триденний строк після набрання чинності Указом Президента України про проведення призову громадян України на строкову військову службу військові комісари районних (міських) військових комісаріатів видають накази про проведення призову громадян України на строкову військову службу за формою згідно з додатком 16.

Оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями військових комісарів районних (міських) військових комісаріатів за формою згідно з додатком 17. Конкретні строки явки до призовних дільниць установлюються районними (міськими) військовими комісаріатами в повістках за формою згідно з додатком 18, вручення яких проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності, управителів багатоквартирних будинків, власників будинків. Повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) військового комісаріату.

Згідно п. 60 Положення в особовій справі призовника повинен зберігатися корінець повістки з підписом призовника про те, що його попереджено про день і час явки до районного (міського) військового комісаріату, або пояснювальні записки осіб, яким доручалося вручити повістки (у разі, коли мала місце відмова від одержання повістки або повістку не вручено з будь-яких причин).

Таким чином, повістка має бути вручена призовнику особисто (під його його підпис). Виклики по телефону, поштою або підписання повістки іншими особами не повинні рахуватися належним врученням повістки.

Без документального підтвердження вручення Вам повістки або пояснювальних записок осіб, яким доручалося вручити повістки (у разі, коли мала місце відмова від одержання повістки або повістку не вручено з будь-яких причин) військові комісари не мають правових підстав надсилати органам Національної поліції України повідомлення щодо ухилення Вами від виконання військового обов’язку та повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно кримінальне провадження за ст.335 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на строкову військову службу" також не може бути відкрито.

Однак, зверніть увагу на наступне.

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):

Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

8. Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

призовники, яким надійшла повістка відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;

у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;

ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%BF):

2. У разі коли за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку прибувають до призовної дільниці в чотирнадцятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову на строкову військову службу, визначеного указом Президента України.

Тобто, якщо Ви є особою призовного віку, то навіть хоча Вам не була вручена повістка, під час призову Ви повинні з'явитися до призовної дільниці. У протилежному випадку неявка буде вважатися порушенням правил військового обліку і Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 210 КупАП "Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку" (штраф від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - від 510 до 850 грн).

Таким чином, наразі Вам загрожує лише адміністративна відповідальність

Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога.

Всього доброго!

Щасти Вам!

Ответ оплачен: 36 грн.

http://ru.osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/7494... - 

Щодо деяких питань організації вступної кампанії

Лист МОН № 1/9-365 від 07.07.20 року

новых разъяснений на 2021 год - нет

Ответ оплачен: 36 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь із консультацією О. Савченко.

Нових листів МОН щодо попередньої реєстрації на 2021 рік немає. Лист МОН щодо попередньої реєстрації на 2020 рік діяли на 2020 рік. 

Поки що Вам загрожує адміністративна відповідальність за неявку до призовної дільниці у вигляді штрафу.

Звертаю Вашу увагу, що ч.11 ст. 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачено, що поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Ответ оплачен: 36 грн.

Доброго дня!

Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районних призовних комісій за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва

Тобто, для отримання відстрочки необхідно навчатись на аспірантурі (бути зарахованим). Факт подання документів на зарахування і проходження екзаменів не є підставою для відстрочки.

Враховуючи вищевикладене, якщо призовник (особисто або з адвокатом) прийде до військомату для надання відповідної довідки під час призову, то є висока ймовірність, що призовнику запропонують пройти, наприклад, медичну комісію, або вручать повістку, оскільки така довідка не є підставою для надання відстрочки.

Якщо повістку все ж вручили, то призовник має право не з’явитись за нею, лише за наявності поважних причин.

Відповідно до п. 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних, що є Додатком до Порядку призовники і військовозобов’язані повинні, зокрема, подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) військових комісаріатів документи, що підтверджують право призовників на відстрочку від призову на строкову військову службу.

Згаданий пункт не обмежує кількість поданих довідок про навчання, а лише встановлює дедлайн для їх подання.

Тобто, якщо призовник подасть довідку 27 квітня, то свій обов’язок у поточному році він виконає і йому не обов’язково повторно подавати цю ж довідку у вересні поточного року.

Однак, подавши повторно таку довідку у вересні, шанси на отримання (продовження) відстрочки збільшуються.

Якщо у Вас є додаткові питання - звертайтесь.

Успіхів Вам!

Здравствуйте!

Удалось ли Вам решить ваш вопрос?

Если будет нужна помощь, обращайтесь (моя почта - Alexlawyer@i.ua).

Всего доброго!

Удачи Вам!

Реклама
Мой ответ