Украина
category

Имущественные права и оплата за содержание территории

Вопрос № 3616
Имущественные права и оплата за содержание территории
5 консультаций
120 грн.

40 процентов квартир в доме , введенном в эксплуатацию в 2019 г принадлежат застройщику. Несколько на юрлиц, остальные на какого-то гражданина, физлицо. Вме как имущественные права. Должны ли эти квартиры оплачивать осбб по тарифу для всех жителей? И есть ли сроки по оформлению права собственности на них? Квартиры стоят пустые

Консультации Советников

Ответ оплачен: 60 грн.

Добрый день!

Сообщаю следующее:

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком. Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, крім деяких рішень, які вважаються прийнятими зборами співвласників, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50% загальної площі.

відповідно до вимог ч. 2 ст. 12 Закону, яка передбачає, що витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.

Якщо фізична особа чи компанія володіє майном у будинку, саме ці власники і мають сплачувати за утримання згідно встановлених в ОСББ тарифів.

Після реєстраціі права власності на вказані квартири нотаріусом ,сплачувати буде новий власник квартир згідно договору купівлі-продажу та даних з ЕДР речових прав на нерухоме майно

Терміну для продажу не встановлено. Забудовник самостійно вирішує коли йому необхідно продати своіі квартири.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

14.05.21 17:50
nrist

я так и не поняла, если квартиры принадлежат застройщику как майнове право, обязан ли он оплачивать за услуги ОСББ или только после оформления права собственности на них?

14.05.21 18:17

тільки після оформлення права власності на них, ОСББ зможе виписувати квитанціі на ім'я власника чи зареєстрованих осіб.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

только после оформления права собственности на квартиру - ОСББ сможет формировать и присылать квитанции на оплату коммунальных услуг

Добрый день. Да, должны. Сроков нет.

Ответ оплачен: 60 грн.

Добрий вечір!

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (надалі - Закон про ОСББ), співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Оскільки, за договором купівлі-продажу майнових прав передбачається передання інвестору майна у майбутньому (після прийняття будинку в експлуатацію та подальшою державною реєстрацією права власності на квартиру) власником квартири є забудовник.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону про ОСББ, власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава.

 Відповідно до ч.2 ст. 7 Закону про ОСББ, кожний співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

Відповідно до ч.2 ст. 12 Закону про ОСББ, витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.

Відповідно до ч.3 ст. 12 Закону про ОСББ, невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Строки реєстрації права власності на квартири можуть бути передбачені у договорі купівлі-продажу майнових прав.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Здравствуйте.

Если речь идёт об имущественных правах, то следует обратить внимание на следующее

На основании договора имущественных прав инвестор приобретает только имущественные права на получение квартиры или нежилого помещения в будущем, поскольку самого объекта недвижимости на момент заключения договора пока не существует. И право собственности на него на основании такого договора зарегистрировать невозможно.

Имущественные права - это права физических или юридических лиц, связанные с имуществом, но они отличаются от права собственности.

На этапе строительства у заказчика есть только имущественные права на объект строительства, то есть заказчик имеет право владения, распоряжения и пользования правами на имущество, но право собственности на конкретную квартиру он приобретет только в будущем. Самого имущества еще не существует, существуют только имущественные права на него.

Застройщик обычно не является членом ОСББ, поэтому он не должен оплачивать жилищно-коммунальные услуги и расходы на автономное отопление помещений, принадлежащих ему по тарифам, утвержденным общим собранием ОСББ. 

Когда будет оформлено право собственности на помещения, тогда и возникнет обязанность оплаты.

Лицо, являющееся собственником помещения в жилом комплексе, в котором создано ОСМД, обязано осуществлять платежи и взносы на содержание и ремонт общего имущества независимо от членства в ОСББ.

Что касается сроков оформления права собственности, то они не ограничены.

Успехов Вам!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ