Ответ оплачен: 60 грн.
Добрий вечір!
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (надалі - Закон про ОСББ), об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Тобто, про створення ОСББ повідомляються усі власники квартир. Якщо право власності не зареєстровано відповідно до законодавства, а лише за договором купівлі-продажу майнових прав, то повідомляється власник квартири (в більшості випадків забудовник або інвестор 1, якщо був перепродаж майнових прав). Але, оскільки, особи, які мають права на квартири за договором купівлі-продажу майнових прав, можуть знаходитися в процесі реєстрації права власності, то краще надіслати листи про створення ОСББ і їм. Право голосу у них буде після державної реєстрації права власності на квартири.
Щодо службових квартир, то повідомляється організація, що є власником службових квартир. Організація може відправити свого представника. Його повноваження мають бути передбачені у довіреності.
Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.
Сподіваюсь, що Вам допоміг!
Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.
P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.