Украина
category

Создание осбб

Вопрос № 3617
Создание осбб
3 консультации
120 грн.

должны ли быть уведомлены о проведении установчих сборов под роспись либо письмом все жители дома? Должны ли уведомляться лица, владеющие недвижимостью на основании имущественных прав? Могут ли они принимать участие в сборах осбб если не оформили право собственности, а владеют только имущественными правами? 

В доме часть квартир служебных-по договору бессрочного пользования живут сотрудники в доме. С последующей приватизацией по выслуге. На собрание пришёл 1 человек от этой организации и проголосовал за все 25 квартир единогласно. Причём эти люди были приглашены на собрание осбб и собирались голосовать, думали доверенность будет на каждого собственника. Насколько это законно?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 60 грн.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляю наступне:

Спочатку доцільно розглянути перелік законів та положень, які регулюють діяльність ОСББ. Відтак, це:

  • Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку";
  • Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку";
  • Закон України "Про житлово-комунальні послуги";
  • Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду";
  • Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про затвердження Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин..." від 27.08.03 р. № 141;
  • Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про внесення змін до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 23.09.2015 № 238;
  • Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про затвердження Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках" від 16.12.2009 № 396.

«Створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - ОСББ. Створення юридичної особи (неприбуткової організації, що діє за статутом), яка буде повністю займатися нашим будинком. Ця компанія може бути створена ВИКЛЮЧНО співвласниками будинку і належить їм. ОСББ буде наймати обслуговуючі компанії, збирати кошти, формувати тарифи і т.д. Здійснювати контроль над будинком і його прибудинковою територією.Всі поточні рішення щодо діяльності та контроль здійснюється правлінням, головою правління та ревізійною комісією ОСББ. Голова правління обирається членами правління, на основі СТАТУТУ ОСББ, діє без доручення від імені об’єднання, укладає в межах своєї компетенції договори і вчиняє інші правочини відповідно до рішень правління; розпоряджається коштами об’єднання; забезпечує виконання рішень загальних зборів і правління; відкриває і закриває рахунки об’єднання в банківських установах і в інших фінустановах, підписує банківські та фінансові документи тощо.Правління обирається на загальних зборах співвласників. В подальшому саме правління контролює обслуговуючі компанії, наймає їх, або розриває с зними договір. В даному випадку співвласник може тільки пропонувати Правлінню розглянути якесь питання, рішення приймається більшістю голосів членів правління.Ревізійна група обирається на загальних зборах співвласників. Задача такої групи контролювати виконання обов’язків обслуговуючої компанії. Для створення ОСББ потрібні всі документи на будинок! В іншому випадку жодна обслуговуюча компанія не буде надавати свої послуги. Це може бути водопостачання, теплопостачання і т.п.». Дані твердження цілком можна вважати такими, що відповідають чинному законодавству України.Так, при написанні цього пункту звернення співвласники керувались Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" та Типовим статутом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, затвердженому Наказом Державного комітетуУкраїни з питаньжитлово-комунальногогосподарства27.08.2003 № 141(у редакції наказу Міністерстварегіонального розвитку,будівництвата житлово-комунальногогосподарства України23.09.2015 № 238).

Письмове повідомлення про установчі збори надсилається рекомендованим листом з врученням , кожному власнику квартири - це обов язково , навіть забудовнику у якого права на квартири.

аби потім не було ситуації , що не повідомлені люди оскаржать результати.

На зборах має бути присутніми більше 75% власників , або їх представників за довіреностями - ПІБ І РЕКВІЗИТИ яких вносяться до протоколу зборів.

1 людина не може проголосувати за 25-ть квартир - це незаконно, кожен власник має - 1 голос.

Якщо це представник забудовника то в нього має бути генеральна довіреність на вчинення дій від імені забудовника( з точним переліком майна заяке він може голосувати,  з зазначенням посади в компанії - дані теж вносяться до протоколу зборів.

покрокова інструкція доступна тут і бланки документів:

https://dzki.kyivcity.gov.ua/content/pokrokova-instrukciya.html

З повагою,

Костянтин Гончаренко

16.05.21 17:53
nrist

Спасибо за ответ, вы не поняли вопрос в части служебных квартир. Хотелось бы также понять статус квартир, оформленных как имущественные права. Могут ли собственники таких квартир голосовать на учредительных сборах? Дом введён в эксплуатацию в 2019

16.05.21 18:13

Я так розумію "службові квартири" - не приватизовані квартири, що знаходяться у власності підприємства ,яке надало ііх працівникам,що працюють на підприємстві. Згідно договору чи ордеру де вони є наймачами житла.

Такі люди можуть проголосувати особисто ,або через представника за довіреністю нотаріально.

Ті квартири де немає власника , не враховуються при голосуванні допоки права на майно не зареєструє новий власник у нотаріуса за договором купівлі продажу.

Враховуються лише ті квартири де власник визначений,або тимчасовий наймач згідно ордеру(для службових квартир)

Коли власник буде визначений запросіть ііх на збори.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Добрый день. Для того чтобы был соблюден порядок собрания необходимо письменно уведомить всех собственников недвижимости (квартир). Уведомить - это значит отправить заказные письма, а лучше ценные с описью. Уведомлять именно собственников. Если там служебные квартиры, а собственник - конкретная служба, то уведомлять службу. Служба может прислать своего представителя для того, чтобы он проголосовал за создание осбб. У представителя должна быть доверенность с право голосовать по этому вопросу.

Ответ оплачен: 60 грн.

Добрий вечір!

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (надалі - Закон про ОСББ), об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.

Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Тобто, про створення ОСББ повідомляються усі власники квартир. Якщо право власності не зареєстровано відповідно до законодавства, а лише за договором купівлі-продажу майнових прав, то повідомляється власник квартири (в більшості випадків забудовник або інвестор 1, якщо був перепродаж майнових прав). Але, оскільки, особи, які мають права на квартири за договором купівлі-продажу майнових прав, можуть знаходитися в процесі реєстрації права власності, то краще надіслати листи про створення ОСББ і їм. Право голосу у них буде після державної реєстрації права власності на квартири. 

Щодо службових квартир, то повідомляється організація, що є власником службових квартир. Організація може відправити свого представника. Його повноваження мають бути передбачені у довіреності.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ