Украина
category

Недвижимость

Вопрос № 362
Недвижимость
1 Консультация
Бесплатно
  • Добрый день!

Моя дочка, вышла замуж. Дом в котором она проживает с мужем, был подарен её мужу его бабушкой. 

В настоящее время её муж без работы. Часто выпивает, имеет связи с другими женщинами, бывает может её ударить. У них трое детей.

Дочь боится с мужем разводиться, т.к. на протяжении совместной жизни в этот дом были вложены:

- деньги от продажи квартиры дочки;

- декретные деньги от рождения второго и третьего ребёнка

она считает, что в случае развода, останется без  жилья. Никаких документов (чеков) для подтверждения расходов/вложений в дом нет. 

Есть ли механизмы, которые позволят дочери получить:

- часть денег от продажи квартиры?

Спасибо за ответы

Консультации Советников

Вітаю.

Ст. 57 Сімейного кодексу України наводить перелік майна, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка. Зокрема, згідно п.1 та п.2, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування. Даним майном кожен із подружжя має право самостійно володіти, користуватися і розпоряджатися. При розподілі спільної власності подружжя і визначенні їх часток (тобто у випадку розірвання шлюбу), це майно враховуватись не буде.

Ст. 62 СК регулює випадки, коли за рішенням суду майно, яке є особистою власністю дружини або чоловіка, визнається спільною сумісною власністю подружжя.

Стаття визначає таку підставу поширення на особисте майно режиму спільної сумісної власності як наявність спільних трудових чи грошових затрат або затрат лише другого з подружжя, який не є власником даного майна. Під трудовими затратами слід розуміти особисту або спільну трудову діяльність подружжя, спрямовану на ремонт майна, здійснення його добудови, переробки тощо, що призвело до істотного збільшення вартості майна. Грошові затрати передбачають внесення особистих та (або) спільних коштів, що спрямоване на поліпшення майна.

При цьому необхідною умовою визнання судом права спільної сумісної власності на дане майно є наявність "істотного збільшення його у вартості". Оскільки поняття "істотне збільшення у вартості" є оціночним, конкретне рішення щодо задоволення або відхилення позову приймається судом з урахуванням усіх обставин справи. Тобто, для підтверлдення понесених донькою витрат на ремонт, Вам знадобиться провести експертизу, з метою з'ясування вартості ремонту.

Крім того, згідно з ч.3 ст.97 СК Сторони можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.

Таким чином, якщо Ви впевнені, що Ваш зять не погодиться добровільно провести поділ майна, чи виплатити компенсацію за понесені витрати, тоді прийдеться звертатися до суду з позовом про визнання майна спільною сумісною власністю та поділ майна.

Сподіваюся моя відповідь була корисною

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ