Украина
category

Наследство неприватизированной квартиры

Вопрос № 3636
Наследство неприватизированной квартиры
6 консультаций
50 грн.

Добрый день. Моя мама проживала в неприватизированной квартире. Дом принадлежит кооперативу. Имею ли я право наследовать квартиру неприватизированную, или её заберёт государство. Мама проживала одна. Наследников других нет. Как действовать в таких ситуациях, подскажите пожалуйста. 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 8 грн.

Добрый день! Если Ваша мама не начала процесс приватизации, увы. Тогда Вы не наследуете.

Ответ оплачен: 8 грн.

Добрый день!

Если дом кооперативный, то скорее всего, Ваша мама была членом кооператива и, соответственно квартира принадлежала ей как члену кооператива. В этом случае Вы можете унаследовать членство в кооперативе (или саму квартиру). Для более конкретной консультации необходимо точно определить правовой статус квартиры.

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня!

Особисті немайнові права не входять до складу спадщини, оскільки нерозривно пов’язані з особою, тобто належать виключно певній особі і тому є невідчужуваними. Немає особи – немає й її особистих немайнових прав.

Стаття 271 ЦК України визначає зміст особистого немайнового права як можливість фізичної особи вільно, на власний розсуд формувати свою поведінку у сфері свого приватного життя.

До таких прав належать: право на життя, право на охорону здоров’я, право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, право на свободу і особисту недоторканність, право на недоторканність особистого і сімейного життя, право на повагу честі та гідності, право на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, право на недоторканність житла, право на вільний вибір місця проживання та свободу пересування, право на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості. Цей перелік не є вичерпним – як ЦК України так і іншими актами законодавства можуть бути передбачені й інші особисті немайнові права. Ці права, як вже було зазначено, не успадковуються.

Право на участь у товариствах та право на членства в об’єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами.

Якщо Статут кооперативу передбачає норму, що спадкоємець члена кооперативу може бути учасником такого об єднання то можливо Ви можете успадкувати членство у кооперативі. Проте треба аби така норма була прописана у статуті інакше це було лише право Вашої мами  і перейти воно не може до Вас.

Якщо процедура приватизації майна не була розпочата за життя то нажаль державне майно не входить у спадкове майно

неприватизована квартира є власністю держави, а не мешканця. Оскільки немає права власності на житло, то і до складу спадщини воно входити не може.

Так, спадок на нерухомість не поширюється на неприватизовані квартири і така нерухомість не може переходити спадкоємцям. Ті, хто в квартирі не був прописаний (нині зареєстрований) разом з відповідальним квартиронаймачем, ні на що претендувати не можуть.

По-перше, можлива заміна відповідального квартиронаймача. Ним може стати лише той член сім'ї, який був прописаний в квартирі з відповідальним квартиронаймачем. Після заміни, новий відповідальний квартиронаймач і далі може проживати в квартирі на правах найму або почати процес приватизації.

По-друге, якщо не здійснити заміну квартиронаймача, квартира повертається в розпорядження держави.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 8 грн.

Кооперативная квартира - эта та которую человек выкупает у кооператива. То есть мама должна была выплачивать и выплатить пай а потом получить справку о его выплате. И потом соответственно в Бти оформить саму квартиру - но бывает это  вовремя не делают. 

Если квартира корпоративная- то она принадлежит Вашей маме и Вы можете ее наследовать  Вам  нужно будет обратиться к нотариусу. 

Поищите у мамы документы на выплату пая или обратитесь в кооператив .

Если нет права собственности а только справка - нотариус Вам откажет и порекомендует обратиться в суд  и наследство  Вы получите через суд - решение суда. 

Будут дополнительные вопросы или нужна помощь в подготовке документов в суд - обращайтесь- 0502084100 или 0673920761

Ответ оплачен: 8 грн.

Здоровья! Целиком и полностью поддерживаю консультацию В. Костроминой! К её консультации, разве, что можно добавить - НЕМЕДЛЕННО! Т.к. Ваше время ограничено 6-мес., если Вы не проживали с мамой одной семьёй! 

Ответ оплачен: 8 грн.

Добрий вечір!

Спочатку необхідно зрозуміти хто є власником квартири. Зрозуміти на підставі яких документів Ваша мати проживала у квартирі. Можливо Ваша мати викупила цю квартиру або жила у ній як член кооперативу. Також необхідно зрозуміти, який вид кооперативу, оскільки існує їх різновиди садовий, гаражний та інший. Хто є платником комунальних послуг у квартирі Ваша мати чи кооператив. Детальну інформацію Вам може отримати у нотаріуса, який ознайомиться із наявними у Вас документами та інформацією з державних реєстрів та розповість подальші Ваші дії. Якщо нотаріус відмовить Вам у оформлені права на спадщину на дану квартиру, відмову нотаріуса можна оскаржити до суду. Але спочатку необхідно розуміти, які у Вас є документи на описану Вами квартиру.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ