Украина

Інтернатура

Вопрос № 3657
Інтернатура
4 консультации
50 грн.

Я задавала питання,чи я можу пройти інтернатуру платну у 2022 році якщо я закінчила університет в2016 році на бюджеті і не вийшла в інтернатуру бо мала чоловіка інваліда.Мені дали відповідь але хотіла дещо уточнити:

1.Я не знаю чи підписувала такий договір про відпрацювання,швидше всього так і при вступі на бюджет.Адже коли я не вийшла в 2016 році на інтернатуру до мене мав притензії університет і я доказувала їм,що наглядаю за чоловіком інвалідом.

2.Довідку про самостійне працевлаштування мені не видали,тільки є копія електронного листа від МОЗ,що вони не проти,що я не виходжу на інтернатуру бо доглядаю на той момент за чоловіком інвалідом.

3.За чоловіком уже не наглядаю і розведена.

3.Значить я правильно розумію,договір про відпрацювання розірваний ще у 2016 році???

І я можу коли завгодно вийти в приватну клініку на інтернатуру без відпрацювання 3 років?

Просто я тільки хочу пройти платну інтернатуру в 2022 році і ще не знаю чи бажаю працювати лікарем.

Які документи я маю і кому надати для проходження платної інтернатури без відпрацювання?

І вийти в інтернату платну у приватну клініку можна за необмежений час?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 12 грн.

Доброго дня!

1. враховуючи , що на час проходження інтернатури (2016) рік Ви доглядали за чоловіком, і Обласний МОЗ надав Вам письмову відповідь про те, що вони не проти. Це означає, що та угода про відпрацювання вже давно не діє.

Лист роздрукуйте і зберігайте , Ви припинили угоду у 2016 році з поважних причин,  на підставі п. 9 Порядку,  ВНЗ мав би видати Вам довідку за таких обставин.

Станом на зараз угода не діє Ви можете працювати де забажаєте, проте повідомити Обласний МОЗ треба буде та після завершення інтернатури необхідно направити туди Ваш звіт про успішне проходження інтернатури за підписом директора клініки.

2.У РАЗІ ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ САМОСТІЙНО ШУКАЄ МІСЦЕ РОБОТИ

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

  • Диплом
  • Сертифікат екзамену «КРОК 2»
  • Довідку про навчання за державним замовленням.

2) Самостійно обирає місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього звертається до:

  • структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;
  • керівників закладів охорони здоров’я.

3) У разі згоди керівника закладу надати місце роботи за обраною лікарськоюї/провізорською спеціальністю зараховується на посаду лікаря-інтерна. У випадку зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ України, зарахування відбувається наказом структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Проходження інтернатури за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється, згідно з законодавством, за погодженням МОЗ України, у закладах охорони здоров'я , які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності при умові зарахування випускника на посаду лікаря-інтерна.

Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.

Вам необхідно з вказаними документами звернутись до обраної приватної клініки та подати заяву директору про бажання пройти інтернатуру на платній основі, також було б добре аби довідку про можливість самостійного працевлаштування ви все ж спробували отримати, хоча лист обласного МОЗ  має теж підійти.

Інтернатуру Ви можете пройти у будь-який момент. Без неї у Вас буде диплом про вищу медичну освіту , без права медичної практики. 

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрий день, Ольга!

1) Значить я правильно розумію,договір про відпрацювання розірваний ще у 2016 році??? - так. Однак, бажано ознайомитися з листом МОЗ.

2) І я можу коли завгодно вийти в приватну клініку на інтернатуру без відпрацювання 3 років? - ні.

3) І вийти в інтернату платну у приватну клініку можна за необмежений час? - ні

Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів, затверджене наказом Міністерства охорони здоров'я України від19 вересня 1996 р. N 291 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96#Text):

1.1. Спеціалізація (інтернатура) є обов'язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форми власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря(провізора)-спеціаліста певного фаху.

1.4. Інтернатура проводиться в очно-заочній формі навчання на кафедрах медичних (фармацевтичних) вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів і закладів медичної (фармацевтичної) післядипломної освіти (надалі - вищих закладів освіти) та стажування в базових установах і закладах охорони здоров'я.

2.2. Зарахування молодих спеціалістів в інтернатуру здійснюється наказом Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції. Зарахування проводиться на посади лікарів(провізорів)-інтернів. У наказі про зарахування в інтернатуру вказується спеціальність інтернатури, заклад освіти, в якому проводитиметься очна частина навчання та базова установа чи заклад (підприємство), де проводитиметься стажування.

2.3. Підставою для зарахування в інтернатуру є диплом лікаря (провізора) з певної лікарської (провізорської) спеціальності, посвідчення про направлення на роботу за персональним розподілом або довідка про право самостійного працевлаштування.

2.5. Випускники вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, які з поважних причин не можуть своєчасно, 1 серпня поточного року, приступити до навчання в інтернатурі, зобов'язані до 15 серпня повідомити про це Головне управління державної служби та медичних кадрів Міністерства охорони здоров'я України, Міністерство охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласне, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", обласну, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічну станцію відповідно.

3.2. Початок навчання в інтернатурі з 1 серпня.

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрий день! Вам потрібно звертатись до закладу охорони здоров'я (приватного чи комунального) для отримання гарантійного листа про працевлаштування. Потім з цим листом йти до управління охорони здоров'я (можливо департамент), яке входить до обласної (районної) державної адміністрації. Просити, щоб вони влючили Вас до наказу про направлення на навчання до інтернатури. Ви можете пройти інтернатуру на бюджеті, оскільки зараз Ви її проходите не повторно, а вперше (бо Ви її раніше не проходили, якщо б Вас відрахували за неуспішність, тоді на платну основу). 

Ответ оплачен: 12 грн.

Добрий вечір!

Чи вирішили Ви Ваше запитання?

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ