Украина

Смена интернатуры

Вопрос № 3659
Смена интернатуры
4 консультации
50 грн.

Проживаю в Киеве, в 2020 году закончила медицинский вуз, от распределения отказалась, искала место интернатуры сама. Нашла место в больнице Киевской области, был подписан договор про отработку 3 лет после интернатуры, где и прохожу интернатуру 1 год. Так, как очень затратно в материальном плане хочу сменить базу прохождения интернатуры. Нашла больницу в Киеве, где меня берут на интернатуру и с дальнейшим трудоустройством. Хотела подать заявление в доз на смену, сказали нужно разрешение больницы где прохожу сейчас. Директор не выдал и сказал что должен тогда писать в прокуратуру на выплату денег за тот год что учусь. Деньги идут с госбюджета, через департамент.Может ли директор требовать вернуть деньги и заявлять в прокуратуру?Как мне сменить базу без соглашения с этой больницей и директором?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 20 грн.

Добрый день! Юлия, если Вы проходили изначально интернатуру в государственном (ГУ) или комунальном (КНП) учреждении (на бесплатной основе), то по сути, если Вы будете продолжать после смены базы стажировки проходить интернатуру в таком же заведении, то никаких денег не будете возвращать, т.к. деньги все равно идут с бюджета (тем более, что клиники департамент (облздрав) компенсирует лечебному учреждению зп интерну из денег из госбюджета.). Не больница платит за интерна, а государство или органы местного самоуправления, поэтому директор клиники ошибается. Тем более прокуратура не занимается такими делами (только уголовные). Из этого видно, что он просто Вас пугает. 

Приказ о зачислении в интернатуру издаетли департамент, поэтому тут ключевое решение за департаментом. Но нужно для полноценного ответа видеть договор, который Вы подписали

23.06.21 18:36
Юлия

Да, я хочу перевестись в такой же КНП. Поэтому и не понимаю его слов о выплате денег, так как хочу продолжить интернатуру только в другом месте. Я задавала вопрос в департаменте о смене места, показывала гарантийный с новой больницы, на что мне сказали  что и от моей старой должно быть сообщение что они  не против, но директор мне его не дал. Возможно ли добиться от директора этого разрешения и каким образом? Или есть ли еще варианты решения этого вопроса?

Ответ оплачен: 20 грн.

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Отримаши довідку від ВНЗ "Про можливість самостійного працевлаштування"- угода припиняє дію.

при наявності підстав визначених п. 9, 18 Порядку ви зможете здійснити зміну направлення отримавши відповідне повідомлення від закладу охорони здоровя за місцем проживання.

Але в будь-якому разі, питання про зміну місця призначення вирішують між собою заклади на який направили та в який хочете перевестись (п. 25 Порядку)

Вам просто необхідно змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. ) Обласний МОЗ розглядає заяву вашу та погоджує зміну клініки.

Відповідно до п. 6.2 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 вересня 1996 р. № 291 (надалі - Положення), переведення лікаря(провізора)-інтерна з однієї бази стажування на іншу здійснюється за згодою Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" та вищого закладу освіти, на базі якого проводиться навчання лікаря(провізора)-інтерна на кафедрі.

На базу стажування, куди лікар(провізор)-інтерн переводиться, він подає виписку з наказу Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", з бази стажування якої він переводиться, щоденник лікаря(провізора)-інтерна, та індивідуальний навчальний план з відміткою про хід його виконання.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 10 грн.

Питання зміни місця працевлаштування випускників вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти вирішуються між державними замовниками. Контрольні функції покладаються на

Міністерство охорони здоров'я України - п. 25 наказу моз 367 від 25.12.1997

Державні замовники- це міністерства, відомства, інші центральні органи виконавчої влади (напр. Державні комітети, комісії, служби), а не заклади охорони здоров'я.

Добрий вечір!

Відповідно до п. 6.2 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 вересня 1996 року № 291 (надалі - Положення), переведення лікаря(провізора)-інтерна з однієї бази стажування на іншу здійснюється за згодою Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" та вищого закладу освіти, на базі якого проводиться навчання лікаря(провізора)-інтерна на кафедрі.

На базу стажування, куди лікар(провізор)-інтерн переводиться, він подає виписку з наказу Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", з бази стажування якої він переводиться, щоденник лікаря(провізора)-інтерна, та індивідуальний навчальний план з відміткою про хід його виконання.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ