Украина
category

Зміна місця відпрацювання

Вопрос № 3680
Зміна місця відпрацювання
3 консультации
50 грн.

Доброго дня. Потребую консультації в наступному запитанні:чи можу я за згодою сторін не відпрацьовувати в лікарні,в яку була направлена за держ.розподілом,якщо в мене є гарантійний лист про працевлаштування з іншої державної лікарні? 

Консультации Советников

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Вы маєте керуватися угодою , що укладена з університетом , якщо у ній вказано , що Ви маєте відпрацювати 3 роки у будь-якому медичному закладі згідно направлення , а не у конкретній лікарні з конкретним розташуванням та назвою, то Вам просто необхідно змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора.  А також лист директора клініки в яку вас направили, про те , що клініка не проти Вашого переведення. ( листи разом з вашою заявою подаються до обласного департаменту МОЗ. ) Обласний МОЗ розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.(НА ПІДСТАВІ п. 9, 18 Порядку працевлаштування випускників медичних(фармацевтичних провізорських спеціальностей)наказ МОЗ N 367 від 25.12.97

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Добрий день, Юлія!

1) Ви укладали з університетом угоду про підготовку фахівця з вищою освітою?

2) Ви укладали з лікарнею угоду про відпрацювання 3-х років після закінчення інтернатури?

3) Потрібно виходити зі змісту вищезазначених документів, а також гарантійного листа з іншої лікарні.

Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога.

Всього доброго!

Щасти Вам!

17.07.21 19:56
Юлія

1.Так,укладала 2 .З лікарнею не укладала. Вони відпускають за згодою сторін

17.07.21 19:57

Що вказано в гарантійному листі? 

Додайте фото.

17.07.21 20:03
Юлія

Не можу вставити фото.

В листі вказано,що лікарня гарантує працевлаштування на посаду лікаря-педіатра

17.07.21 20:15

1) Тоді незрозуміло навіщо Вам взагалі такий лист, адже Ви змінюєте "місце відпрацювання", а не місце проходження інтернатури, яку вже закінчили.

2) Якщо лікарня, в яку Вас було направлено за держрозподілом, звільнить Вас за угодою сторін (а не за власним бажанням), то в іншій лікарні Ви також не будете зобов'язані відпрацьовувати 3 роки, так як по договору з ВНЗ повинні були відпрацювати за місцем призначення, вказаному в направленні на роботу (а це лікарня, в яку Вас було зараховано на інтернатуру).

Відшкодовувати вартість навчання за невідпрацювання 3-х років також не доведеться.

17.07.21 20:18
Юлія

Вдячеа Вам за відповідь

17.07.21 20:31

Юлія, будь ласка!

Якщо зміг Вам допомогти, буду вдячний за оплату своєї консультації.

За необхідності - звертайтесь.

Всього доброго!

Щасти Вам!

Доброї ночі!

Відповідно до пункту (п.) 21 Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням затвердженого наказ Міністерства охорони здоров'я України від 25 грудня 1997 року № 367 (надалі - Порядок), Випускник повинен прибути до місця призначення у термін, визначений у направленні на роботу. Незгода випускника з рішенням комісії з працевлаштування випускників не звільняє його від обов'язку прибути на роботу за призначенням. 

У разі, якщо він не прибув за направленням або відмовився приступити до роботи за призначенням з причин, не зазначених у п.9 та 18 цього Порядку, чи його звільнено з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за порушення трудової дисципліни або звільнено за власним бажанням протягом навчання в інтернатурі та трьох років після закінчення останньої, він зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку відповідно до державного або місцевого бюджетів вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати.

В п. 21 Порядку нічого не говориться про звільнення за згодою сторін, проте є ризик подачі Вашим ВНЗ позову до Вас і стягнення вартості навчання. 

В п. 25 Порядку зазначається, що питання зміни місця працевлаштування випускників вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти вирішуються між державними замовниками. Контрольні функції покладаються на Міністерство охорони здоров'я України. 

А в п. 26 Порядку зазначається, що керівники закладів охорони здоров'я України, незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, можуть приймати на роботу випускників медичних (фармацевтичних) закладів освіти I- IV рівнів акредитації, що навчалися за державним замовленням, тільки з направленням на роботу за формою 2 або довідкою про надання можливості самостійного працевлаштування за формою 3.

Тому краще запитання зміни місця відпрацювання погодити із Вашим ВНЗ і можливо із обласним МОЗ.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ