Украина

Спеціалізація відразу після закінчення бюджетної інтернатури

Вопрос № 3686
Спеціалізація відразу після закінчення бюджетної інтернатури
2 консультации
100 грн.

Підскажіть як мені діяти, якщо я тільки закінчила і нтернатуру, лікарня мене не бере на місце ендокринолога і можуть мене відпустити . Чи можу я самостійно пройти спеціалізацію ендокринолога платно ніде ще не працюючи(бо бюджетно я не можу, лікарня відповіла, що я їм не потрібна і навчати вони мене не будуть), які для цього треба документи і чи повинна мені лікарня давати відкріплення чи розірвання угоди? ВНЗ давав довідку про

право самостійного працевлаштування

Консультации Советников

Доброго дня!

повідомляю наступне:

У РАЗІ ЯКЩО ВИПУСКНИК БЮДЖЕТНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ САМОСТІЙНО ШУКАЄ МІСЦЕ РОБОТИ

Випускник

1) Отримує у ЗВО:

  • Диплом
  • Сертифікат екзамену «КРОК 2»
  • Довідку про навчання за державним замовленням.
  • Повідомляє свій ЗВО про відмову від направлення на роботу письмовою заявою.

2) Самостійно обирає місце роботи та лікарську спеціальність. Для цього звертається до:

  • структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій;
  • керівників закладів охорони здоров’я.

3) У разі згоди керівника закладу надати місце роботи за обраною лікарськоюї/провізорською спеціальністю зараховується на посаду лікаря-інтерна. У випадку зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, підпорядкованих МОЗ України, зарахування відбувається наказом структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій. Проходження інтернатури за кошти фізичних та юридичних осіб здійснюється, згідно з законодавством, за погодженням МОЗ України, у закладах охорони здоров'я , які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності при умові зарахування випускника на посаду лікаря-інтерна.

Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.

Дуже добре , що у Вас є довідка "про можливість самостійного працевлаштування" вона автоматично припиняє дію угоди з ВНЗ про відпрацювання та кошти повертати не треба.

Отримайте в клініці де " вас не можуть взяти на роботу" лист з підписом директора про те , що він не проти Вашого переведення в інший заклад.

З листом директора , довідкою з ВНЗ , ЗВЕРТАЄТЕСЬ до обласного департаменту МОЗ нехай вони порекомендують вам клініку у якій можливо пройти спеціалізацію( бажано письмово порекомендують)

далі ви проходите спеціалізацію згідно плану та подаєте до обласного МОЗу звіт про успішне проходження спеціалізації . за підписом директора .  Аби надалі ви могли вільно займатися лікарською практикою.

Місце спеціалізації потрібно погодити з Обласним департаментом МОЗ.

Ви подаєте до обласного управління лише наступну заяву:(приклад)

НачальникуДепартаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації м. Львів, вул. Конопницької, 3 79005 Випускниці Львівського Національного медичного університете ім. Данила Галицького _ПІБ_____ __АДРЕСА___

Заява про зарахування на навчання в інтернатуру та зарахування на проходження стажування Мною була подана заява про відмову від направлення на роботу. На підставі цього я самостійно знайшла місце роботи та проходження інтернатури у _____________, код ____________, що знаходиться за адресою: _________________________. Відповідно до ст. 64 Закону України «Про освіту» випускники вищих навчальних закладів вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених цим Законом. Вищі навчальні заклади не зобов’язані здійснювати працевлаштування випускників. Згідно із п.1.4 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів № 291 від 19.09.1996 р. Інтернатура проводиться в очно-заочній формі навчання на кафедрах медичних (фармацевтичних) вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів і закладів медичної (фармацевтичної) післядипломної освіти (надалі – вищих закладів освіти) та стажування в базових установах і закладах охорони здоров’я. Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» заклад охорони здоров’я – юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, основним завданням яких є забезпечення медичного обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників. Згідно із п.4 ч.2 ст.13 Закону України «Про вищу освіту» Державні органи, до сфери управління яких належать вищі навчальні заклади сприяють працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів, що належать до сфери їх управління, здійснюють розподіл випускників вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби та надають випускникам інших вищих навчальних закладів інформацію про наявність вакансій у складі юридичних осіб незалежно від форми власності та підпорядкування для можливого працевлаштування. У зв’язку з вищевикладеним, керуючись п.4 ч.2 ст.13, ст.64 Закону України «Про освіту», п.1.4 – 3.5.2 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів №291 від 19.09.1996 р., – ПРОШУ:1. Зарахувати мене, ПІБ, на навчання в інтернатуру у ____________;2. Зарахувати мене, ПІБ, на стажування у ________________. додаток: Гаранітйний лист приватного закладу охорони здоров’я

 З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 100 грн.

Добрий день, Оксано!

1) Підскажіть як мені діяти, якщо я тільки закінчила і нтернатуру, лікарня мене не бере на місце ендокринолога - а Ви самі хотіли б продовжувати працювати в цій лікарні?

2) Ви укладали з лікарнею угоду про відпрацювання 3-х років після закінчення інтернатури?

3) Самостійно пройти спеціалізацію Ви не можете, потрібно направлення з медзакладу з яким Ви перебуваєте у трудових відносинах.

ПОЛОЖЕННЯ про післядипломне навчання лікарів (провізорів), затверджене наказом Міністерства охорони здоров'я України 22.07.1993 N 166 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0113-93#Text):

2.1.3. Спеціалізація та перепідготовка лікарів зі спеціальностей, що не передбачені в інтернатурі, проводиться на циклах спеціалізації в інститутах (факультетах) удосконалення лікарів (провізорів) після закінчення інтернатури з основної спеціальності.

Інтернатуру по основній спеціальності Ви вже закінчили. Тепер потрібно, щоб керівництво лікарні направило Вас на цикл спеціалізації за бажаною Вами спеціальністю (фахом). Для цього воно має подати клопотання в НАПО про надання Вам путівки на цикл спеціалізації та стажування.

Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога.

Всього доброго!

Щасти Вам!

17.07.21 19:12
Оксана

Дякую за відповідь!

Сама я вже не хочу працювати в цій лікарні і вони мене брати на місце ендокринолога відмовляються. На те місце,  яке мені пропонують. я не погодилася, тому головний лікар дає відкріплення.

Заяву згоду на відпрацювання лікарем ендокринологом 3 роки я маю ( але я мала після інституту право на вільне працевлаштування і в закладі відбулася реорганізація )

У мене питання чи можу я, взявши відкріплення у цій лікарні, подати відразу  заявку на проходження  спеціалізації за власні кошти, і якщо можна , то які ще документи потрібно для цього ( на сайті ФПДО я прочитала що потрібно наказ моз про право на вільне працевлаштування або наказ моз про розірвання угоди на 3 х річне відпрацювання)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ