Украина
category

Незаконна забудова, вирубка лісу

Вопрос № 3727
Незаконна забудова, вирубка лісу
2 консультации
100 грн.

Всіх вітаю! Прошу, будь ласка, допомгти визначитись з діями та скорегувати їх покроковий напрямок. Поряд з місцем мого проживання відбувається вирубка лісу і планується будівництво котеджного містечка, вже йде реклама його. Але є рішення Верховного суду про позбавлення права власності фізосіб на цю землю і повернення земель лісовому господарству, незалежно від цього триває процес знищення лісу, планується забудова на 8 га. Питання полягає в тому, куди зараз можна письмово звернутися з приводу цьогонезаконного процесу, яка першочергова інстанція, в якій формі повинно бути звернення, від фізосіб колективне чи від голів садових товариств? Це посилання на рішення суду https://reyestr.court.gov.ua/Review/96207877

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вчинення тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 850 гривень) і на посадових осіб – від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1700 гривень).

Також, статтею 197-1 Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику. За вчинення такого злочину встановлене кримінальне покарання у вигляді штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн) або арешту на строк до шести місяців. Слід зазначити, що шкода визнається значною, якщо вона у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

У разі ж самовільного будівництва будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, кримінальне покарання встановлюється у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, а у разі, якщо таке будівництво здійснено на земельній ділянці особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель – позбавлення волі на строк від одного до трьох років.

У разі виявлення порушення земельного законодавства, що має ознаки злочину, передбачені статтею 197-1 Кримінального кодексу України, громадянин, або представник юридичної особи має звернутись до поліції. Письмово , колективно та особисто від постраждалих осіб в порядку ст.214 КПК України ,відомості вносяться до ЕРДР , проводиться перевірка слідчим.

Однак, якщо особа не в змозі визначити характер та суть правопорушення, вона має можливість звернутись до відповідного органу, на який покладено функції і повноваження із здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності. Таким органом є управління Держгеокадастру в області. Заяви подаються письмово на ім'я начальника від кожного окремо,особисто ,або поштою рекомендованим листом з врученням.

Якщо є рішення суду і воно не виконується відповідачем ,тоді позивачу необхідно звернутись до суду з заявою про забезпечення виконання рішення суду, шляхом видачі виконавчого документу на примусове виконання рішення суду.

Далі особа з виконавчим листом та рішенням суду звертається до органу ДВС з заявою про відкриття виконавчого провадження для примусового виконання , виконавець виносить відповідну постанову та вживає заходів для звільнення земельної ділянки від незаконного будівництва, демонтує об'єкти до повного знесення споруд.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

09.09.21 09:57
Оксана

Щиро дякую!

Ответ оплачен: 50 грн.

Вітаю! За посианням, яке Ви надали,  передачу земельних ділянок поки ще не визнали незаконною, справу зупинили, до вирішення аналогічної справи. Справа в тому, що оскільки формально порушники виконали вимоги закону що порядку зміни цільового призначення землі, але дії порушників щодо вирубування лісу, є 100 % незаконними. В ст. 1 Лісового кодексу зазначено: "Усі ліси на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, провадиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства (Мінекології).Треба ще бачити рішення Київської обласної державної адміністрації. Так попередньо можна сказати про такий порядок:1. Написати заяву на ім'я Генерального прокурора України про незаконну (якщо рішення Київської ОДА не було погоджено з Мінекології) вирубку лісу. Ще краще дізнатися чи не має раптом серед порід дерев рідкисних, які заненесені в Червону книгу.2. Написати заяву Президенту та Міністру Мінекології (якщо рішення Київської ОДА не було погоджено з Мінекології).

3. Написати заяву (в залежності від цінності порід дерев) до міжнародних організацій, які займаються захистом лісів.

09.09.21 09:57
Оксана

Щиро дякую!

14.09.21 19:46
  • Щодо надання правової допомоги в майбутньому звертайтесь за електронною адресою gorbokonenko1988@gmail.com

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ