Украина

Заключение договора о предоставлении услуг

Вопрос № 3731
Заключение договора о предоставлении услуг
3 консультации
250 грн.

Добрый день, подскажите пожалуйста, можно ли заключать договор сотрудничества с ФЛП, который зарегистрирован на временно оккупированной территории в населённом пункте Донецкой, Луганской области:

- населённый пункт расположен на линии соприкосновения;

- населённый пункт на территории которого органы государственной власти временно не осуществляют свои полномочия.

Какие последствия по налогообложению для компании?

Консультации Советников

Доброго дня!

повідомляю наступне:

Указом Президента України від 14.04.2014 № 405/2014 введено в дію рішення РНБО від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення антитерористичної операції (АТО) на території Донецької і Луганської областей.

В свою чергу, 02 вересня 2014 року Верховною Радою України прийнято закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який набув чинності 15.09.2014 року (далі — Закон № 1669).

Ним було внесені зміни до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі — Закон № 2464), де було передбачене (п. 9-4):

  • звільнення від виконання обов’язків як платника ЄСВ на період проведення АТО або військового чи надзвичайного стану- на підставі заяви, що подається не пізніше 30 календарних днів з наступного дня після закінчення АТО;
  • скасування відповідальності, штрафних та фінансових санкцій за невиконання таких обов’язків до закінчення антитерористичної операції;
  • списання недоїмки як безнадійної заборгованості відповідно до норм Податкового Кодексу (сертифікат про форс-мажорні обставини).
  • З кінця 2014 року державні органи в окремих районах Донецької та Луганської області більше не функціонують. Але це не означає, що вони взагалі припинили існування. Так, територіальні органи Державної фіскальної служби були виведені на підконтрольні території та на даний час працюють. Тому платники податків, які зареєстровані на ТОТ сьогодні можуть продовжувати свою діяльність. Але це означає й збереження обов’язку щодо сплати необхідних платежів та подання звітності.

    В 2017 році відбулися зміни в порядку сплати ЄСВ. Якщо раніше деякі категорії платників за відсутності доходу ЄСВ не сплачували, тепер НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, ПРОВАДИТЬ ФОП ДІЯЛЬНІСТЬ, ЧИ НІ — сплата ЄСВ є обов’язковою(на 2021 рік це мінімум 1320 грн. на місяць). З цього виростають ті самі суми боргу (недоїмка, штрафи, пеня).

    Враховуючи зазначене компанії Вашій необхідно розуміти, чи продовжує ФОП роботу чи не має боргів перед бюджетом, скористайтеся відкритими реєстрами міністерства юстиції та сервісом open data bot введіть ЕДРПОУ Вашого ФОП якщо є відкриті виконавчі провадження - Вам стане все зрозуміло.

    зверніться до ФОП , якщо він здатен виконувати договірні обов язки взяті на себе та вчасно сплачує податки до бюджету України то працювати з ним можливо.

    Якщо ж є застереження краще відмовитись , такий ФОП має або перереєструватись на підконтрольну територію України , або повідомити реєстратора про припинення діяльності.

    Для компанії є ризики, що у разі форс- мажорних обставин збитки буде важко зтягнути.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Ответ оплачен: 250 грн.

    Доброго дня, Ксенія!

    1) Добрый день, подскажите пожалуйста, можно ли заключать договор сотрудничества с ФЛП, который зарегистрирован на временно оккупированной территории в населённом пункте Донецкой, Луганской области - так, можна (чинним законодавством це не заборонено).

    Однак, раджу вказати в договорі, що спори між сторонами у судовому порядку вирішуються за вашим місцезнаходженням, а не цього ФОП.

    Якщо потрібно, можу підготувати для Вас договір.

    2) Какие последствия по налогообложению для компании? - залежить від умов договору, а саме чи буде ваша компанія виплачувати дохід цьому ФОП.

    Якщо податковий агент (підприємець або юрособа) виплачує дохід підприємцеві, зареєстрованому на тимчасово окупованій території, він зобов’язаний утримати ПДФО і ВЗ.

    Таке правило встановлене в п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n...):

    «Під час нарахування (виплати) фізичним особам — підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати. При цьому на таких осіб не поширюється дія пункту 177.8 статті 177 цього Кодексу

    Доходи від здійснення підприємницької діяльності, оподатковані відповідно до цього підпункту, не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця та/або доходу фізичної особи - підприємця платника єдиного податку».

    Якщо консультація була Вам корисна, буду вдячний за її оцінку.

    У разі необхідності - пишіть на mailmessage@ukr.net

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Добрый день! Иметь договорные отношения не запрещено, это не иммет негатиных последствий, но при условии, что на это ФЛП не распространяются санкции согласно решения РНБО..... Есть перечень ФЛП и юрлиц, на которые возложены санкции из-за возможного сотрудничества с гос-вом агрессором.

    Реклама
    Мой ответ