Украина
category

Размещение велопаркинг

Вопрос № 3732
Размещение велопаркинг
4 консультации
150 грн.

Добрый день, подскажите, пожалуйста, хочу проконсультироваться, можно ли размещать велопарковку на территории подземного паркинга для автомобилей в жилом доме? Наш ОСББ планирует размещать паркинг для велосипедов в подземном паркинге нашего дома, на свободном участке, где нет автомобильного паркоместа. ОСББ планирует провести голосование всех жильцов дома. 

Консультации Советников

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Законом України "Про ОСББ" -Це не заборонено,комунікації та приміщення, а також інша територія будинку є спільною сумісною власністю всіх жителів-власників квартир у будинку. Вони мають право використовувати її у інтересах мешканців будинку.

Тому якщо на загальних зборах співласників таку ідею підтримають 70% і більше власників квартир ,шляхом поіменного голосування з внесенням до протоколу за підписом Голови ОСББ. У такому разі цілком реально реалізувати велопаркінг на території, що належить будинку.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброго вечора, Вікторія!

подскажите, пожалуйста, хочу проконсультироваться, можно ли размещать велопарковку на территории подземного паркинга для автомобилей в жилом доме? - так, якщо рішенння про це буде прийнято на загальних зборах ОСББ. Адже, ця територія є спільним майном багатоквартирного будинку.

Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):

Стаття 382. Квартира як об'єкт права власності

2. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text):

Стаття 6. Права співвласників багатоквартирного будинку

1. Співвласники мають право:

1) вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників;

Стаття 10. Прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників

1. Співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об’єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

2. До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про:

1) розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним;

6. Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку..........

11. Рішення зборів співвласників є обов’язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.

Якщо консультація була Вам корисна, буду вдячний за її оцінку.

Якщо буде потрібна допомога (в тому числі, з оформленням протоколу), пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Добрый день! Территория ОСББ - это территория совместного пользования, поэтому порядок пользования ей устанавливается на общем собрании жильцов.

Здоровья! Поддержу коллег. Территория принадлежащая дому (прибудинкова территория) собственность дома! И как ею распорядиться решается на общем собрании дома (ОСББ, ЖЭК). Хотя, справедливости ради стоит отметить, что некоторые деятели прописывают в статуте (уставе) ОСББ или ЖЭКа, такое, что читаешь и волосы телом гуляют! Это, конечно же противоречит законодательству, но всё рассчитано на то, что никто не пойдёт в суд и не будет судиться! А, даже незаконные (порой граничащие с банальным здравым смыслом) начертания, признаются такими, что противоречат законодательству, через суд! 

Так, что читайте устав (в случае если найдёте несоответствие с прочитанным) объясните жильцам, о том, что их дурачат! И проголосуйте, 1. За отставку управителя домом. 2. Признать пукты №??? Такими, что противоречат законодательству. 3. Выбирайте представителя (лей) для обращения и в полицию и в суд!

Но, это если найдёте расхождение с полученной (прочитанной Вами лично) нормативно-правовой информацией!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ