Украина
category

Втрата відстрочки від призову для здобуття вищої освіти при вступі у внз після відрахування за власним бажанням

Вопрос № 3778
Втрата відстрочки від призову для здобуття вищої освіти при вступі у внз після відрахування за власним бажанням
4 консультации
100 грн.

Навчаюсь на першому курсі бакалаврату та хочу вступити на 1 курс на іншу спецальність, попередньо відрахувавшись за власним бажаням з спеціальності, на якій я зараз навчаюсь.

Зараз мені майже 18 років, тому мене цікавить чи втрачу я, у такому випадку, відстрочку від армії?

Консультации Советников

Доброго дня, Володимире!

Зараз мені майже 18 років, тому мене цікавить чи втрачу я, у такому випадку, відстрочку від армії? - ні. Адже, при вступі до вузу на 1-й курс бакалаврату Ви ще не були особою призовного віку і тому відповідно не використовували своє право на відстрочку для здобуття освіти.

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):

Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

1. На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).

Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;

у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;

в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Якщо консультація була Вам корисна, буду вдячний за її оцінку.

У разі необхідності - пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Успіхів Вам!

19.11.21 21:44
Володимир

Зараз мені майже 18 років, тому мене цікавить чи втрачу я, у такому випадку, відстрочку від армії? - ні. Адже, при вступі до вузу на 1-й курс бакалаврату Ви ще не були особою призовного віку і тому відповідно не використовували своє право на відстрочку для здобуття освіти.А якщо я вже носив довідку з місця навчання у свій військомат, то відстрочку я ще не втратив?

20.11.21 09:53

Доброго дня!

А якщом я вже носив довідку з місця навчання у свій військомат, то відстрочку я ще не втратив?- ні, тому що на момент призову (коли вступили до вузу та навчалися на 1-му курсі бакалаврату) Ви не були особою призовного віку (не досягли 18 років), - а тому Вас навіть не могли призвати. 

Відповідно наразі Ви не можете втрати право на відстрочку, оскільки перед цим його не використовували.

Лише коли Вам виповниться 18 років, то під час наступної призовної компанії Вас вже можуть призвати до армії, і тоді Ви зможете скористатися своїм правом на відстрочку шляхом подання заяви про надання відстрочки від призову для здобуття освіти на весь період навчання та довідки, яка видається закладом освіти. 

Те, що Ви носили довідку з місця навчання не означає про використання права на відстрочку, а в даному випадку лище свідчить про те, що Ви повідомили військкомат про місце своє освіти.

Доброго дня!

По Вашому питанню повідомляємо наступне:

Відповідно до ч.8 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - Закон про військову службу), відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

у школах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;у ВНЗ з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (магістерського)у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;в навчальних закладах інших держав в рамках міжнародних договорів України

Вам необхідно до 1 жовтня подати комісаріату заяву, про продовження відстрочки з додаванням довідки з закладу освіти про проходження навчання встановленої форми(у ВНЗ знають яка це форма довідки).

МОН України вже надало відповідні роз'яснення https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-deyakih-pitan-orga... Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку 

Вказаний лист - роз яснення є дійсним тому ознайомтесь та повідомте закладу ВНЗ НЕХАЙ НА ОСНОВІ ЛИСТА видадуть Вам довідку для військомату.

Це лист -роз'яснення він носить інформаційний характер та діє постійно. Поки не буде прописано інші роз'снення.

-----------------------------

Пункт 10 ст. 17 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе" в редакции от 01.01.17 года предусматривала право на отсрочку только один раз. Законом № 2145-VIII от 05.09.2017г. эта норма была исключена из Закона.

На сегодняшний день, Вы имеете право на отсрочку в связи с обучением на основании п. 8 ст. 17 Закона: Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

Согласно ст. 17 Закона: Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки, реалізують право на академічну мобільність, а також які поновлені у закладі вищої освіти, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.

Поскольку Вы поступите на обучение в другое учебное заведении, Вы однозначно и бесспорно имеете право на отсрочку с момента зачисления(приказом ректора)и до окончания обучения.

Закон гарантирует гражданам призывного возраста отсрочку на весь период обучения для получения (предвышего) высшего образования, а также на период обучения в магистратуре, интернатуре, аспирантуре, и предусматривает такую гарантию в случае восстановления в учебном заведении.

Для реализации права на отсрочку, Вам нужно предоставить в военкомат до 1 октября справку с ВУЗа и подать соответствующее заявление о предоставлении отсрочки.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Здоров'я! Погоджуюсь з колегами. Відстрочка набирає (так би мовити) чинності з моменту набуття Вами призивного віку. І, якщо Ви будете навчатися на іншому напрямку, або в іншому вузі, то берете офіційний запит з військомату, на який Вам в навчальному закладі видадуть відповідну довідку, яка і закриє всі Ваші хвилювання з цього питання. 

Бажаю Вам успіхів в навчанні! 

Доброго дня, Володимире!

Чи було вирішено ваше питання?

Якщо так, то оцініть консультацію юриста, яка Вам найбільше допомогла.

Реклама
Мой ответ