Украина

Использование РРО для ФОП 3 группа - единый налог

Вопрос № 3780
Использование РРО для ФОП 3 группа - единый налог
5 консультаций
250 грн.

Должен ли использовать РРО - ФОП на 3 группе единого налога, с оборотом больше 1,35 млн в год, который принимает оплату через Liqpay и на расчетный счет за информационные услуги?

Консультации Советников

Денис, здравствуйте! Пыталась недавно разобраться в этом вопросе. Если деньги будут приходить к Вам с карточек Ваших клиентов, то я думаю, фискалы расценят эту операцию как наличные расчёты по аналогии с расчетом картой через терминал в магазине. Тогда РРО. Вопрос сложный, и дабы не нарушить закон я рекомендую Вам обратиться за официальным разъяснением непосредственно в ДФС. Маловероятно, что можно принять решение, опираясь на ответы здесь. Надо подробно разобраться, как работает эта система и как по факту Вам зачисляются средства. Кроме этого, исходя из условий Вашего вопроса, у Вас на несколько десятков тисяч превышение лимита для без РРО-шной операции. Поэтому, считаю, что Вам необходимо будет с 2022 года применять РРО. 

Доброго вечора, Денисе!

 Із 10.12.2020 РРО не застосовують під час розрахунків за послуги, які оплатили через систему дистанційного обслуговування або сервіс переказу коштів (п. 14 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО). Відповідно, надавач послуг має чітко розуміти, як саме відбулася оплата.

Нацбанк зауважив, що для оперативного ведення своїх рахунків та ініціювання переказів клієнт користується:– системами дистанційного обслуговування — «клієнт-банк», «клієнт-Інтернет-банк», «телефонний банкінг», «платіжний застосунок» тощо;– сервісами банків, що надають можливість ініціювати переказ коштів.

За інформацією, яку банки розмістили на своїх сайтах, до систем дистанційного обслуговування належать Приват24 та Ощад24. Водночас сервісами банків, що вони надають клієнтам, зокрема для розрахунків, оплати товарів і наданих послуг, є LiqPay, Монобанк.

І висновок: оплата товарів (послуг) через Приват24, Ощад24, Монобанк, Liqpay шляхом переказу за розпорядженням клієнта коштів із рахунку є банківською операцією.

Та чи допомогло це нам розв’язати РРО-дилему? З одного боку, НБУ не сказав, що РРО тут не потрібен, адже це просто не в його компетенції. Однак він роз’яснив, що оплата через названі системи потрапляє під визначення «система дистанційного обслуговування або сервіс переказу коштів». Відповідно, пункт 14 статті 9 Закону про РРО діє, і РРО дозволено не застосовувати.

Та будьте пильні! Норма стосується лише послуг.

Якщо через Приват24, Ощад24, Монобанк, Liqpay оплатили товар, це розрахункова операція, яка потребує використання касової техніки.

Звісно, якщо ви — не ФОП, доходи якого не перевищують ліміту. Із 01.01.2021 до 01.01.2022 РРО/програмний РРО не мусять застосовувати єдинники другої — четвертої груп, обсяг доходів яких не перевищує 220 розмірів мінзарплати, встановленої на 1 січня року, тобто 1 320 000 грн.

Це правило не поширюється на продавців техніки на гарантії, ювелірки, ліків і медичних виробів (п. 61 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України).

Висновок: якщо Ви не продаєте товар, а лише надаєте інформаційні послуги, то РРО Вам непотрібен!

Корисна інформація - https://buh.ligazakon.net/news/205637_dps-vimaga-zastosovuvati-rro-yakshcho-oplatu-za-poslugi-provodyat-cherez-liqpay

Буду вдячний за оцінку своєї консультації.

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Добрый день!

Сообщаю следующее:

Регистраторы расчетных операций не применяются при осуществлении расчетов за услуги в случае проведения таких расчетов исключительно с помощью банковских систем дистанционного обслуживания и / или сервисов перевода средств.

Что это значит: если потребители, используя сеть Интернет, заказывают услуги и расчеты за них осуществляют исключительно с применением электронного платежного средства и платежных систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 и т.д.), такие операции осуществляются предоставляющим услуги без применения РРО.

Такая норма предусмотрена Законом Украины от 1 декабря 2020 № 1017-IX “О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законы Украины относительно либерализации применения регистраторов расчетных операций плательщиками единого налога и отмены механизма компенсации покупателям (потребителям) по жалобам о нарушении установленного порядка проведения расчетных операций части суммы примененных штрафных санкций».

Если Вы не продаете товаров и не имеете дел с наличными деньгами , а только електронные транзакции РРО Вам не нужен.

С уважением,

Константин Гончаренко

ДОДАТКОВО:

Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%...):

Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються:

14) при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

{Статтю 9 доповнено пунктом 14 згідно із Законом № 1017-IX від 01.12.2020}

Висновок: якщо Ви працюєте тільки з безготівковою, то РРО Вам не потрібен (навіть якщо ваш дохід перевищує ліміт для обов'язкового застосування РРО фізособами-«єдинниками»). 

Поки позиція податкової така: підприємці, які використовують виключно безготівкові оплати, не зобов'язані використовувати РРО.

Безготівковими, в розумінні податкової, вважаються оплати без використання платіжних карток, коли:

  • Гроші з рахунку покупця переводяться на поточний рахунок продавця / виконавця.
  • Покупець вносить оплату через банк, для зарахування на рахунок ФОП.

Якщо споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють послуги і розрахунки за них здійснюють виключно із застосуванням електронного платіжного засобу та платіжних систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 тощо), такі операції здійснюються без застосування РРО надавачем послуги - https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/446796.html.

ІНСТРУКЦІЯ про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0377-04#Text):

безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді;

ПОЛОЖЕННЯ про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0148500-17#Te...):

3. У цьому Положенні нижчезазначені терміни вживаються в такому значенні:

5) готівкові розрахунки/розрахунки готівкою - платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна;

Отже, безготівковим розрахунком вважається:

- перерахування коштів між двома банківськими рахунками (платника і отримувача);

- перерахування коштів, які були внесені в касу банку на рахунок отримувача коштів.

Щодо останнього випадку – операції через касу банку – ситуація цікава тим, що для особи:

- яка вносить – це готівковий розрахунок;

- яка отримує – безготівковий.

Це роз’яснення також є у листі НБУ від 28.09.2020 р. №57-0009/53844 (https://news.dtkt.ua/debet-kredit/portal-news/67864)

Буду вдячний за оцінку своєї консультації.

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Доброго вечора, Денисе!

Чи було вирішено ваше питання?

Якщо так, то оцініть консультацію юриста, яка Вам найбільше допомогла.

У разі необхідності - звертайтеся.

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ