Украина
category

Дарча на зем. пай

Вопрос № 3786
Дарча на зем. пай
4 консультации
120 грн.

Чи можна оформити дарчу на земельний пай не родичу ?Оцінка зем. ділянки 160000 грн

Консультации Советников

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброго дня, Таїса!

Земельний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text):

Стаття 130. Набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

1. Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:

а) громадяни України;

б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;

в) територіальні громади;

г) держава.

Стаття 131. Набуття права власності на земельні ділянки на підставі цивільно-правових угод

3. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені лише за договорами купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, спадкового договору, міни, шляхом внесення до статутного (складеного) капіталу чи шляхом звернення стягнення на них.

Земельні ділянки, зазначені в абзаці першому цієї частини:

а) можуть бути відчужені за договором дарування, довічного утримання, спадкового договору лише на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи);

ВИСНОВОК: на жаль, в ст. 130 ЗК України не вказано, що власник земельного паю може подарувати його будь-якій фізичній особі. Там лише зазначено, що фізична особа-громадянин України може набувати права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Однак, способи набуття права власності визначені ст. 131, якою чітко встановлено, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені за договором дарування лише на користь іншого з подружжя та родичів.

Тому, на жаль, подарувати пай неродичу Ви не можете (жоден нотаріус не посвідчить такий договір дарування), лише продати за договором купівлі-продажу.

Буду вдячний за оцінку своєї консультації.

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброго дня!

з 01 липня 2021 року подарувати свою земельну ділянку (пай) відповідно до статті 131 Земельного кодексу України можна громадянам України, юридичній особі або територіальній громаді.

Але враховуючи пункт а) выдчуження можна провести лише родичам за ступенем споріднення: лише на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, та інших родичів);

Дарування земельної ділянки проводиться шляхом укладання договору в письмовій формі та його завірення у нотаріуса, інакше угода вважається недійсною. У договорі крім прав і обов'язків сторін, назви об'єкта угоди з кадастровим номером вказується, що земля не перебуває під забороною відчуження, а також перераховуються обмеження щодо неї, якщо вони є. Договір дарування земельної ділянки, яке визначено в Земельному кодексі України, в ст. 131 відбувається на загальних засадах цивільного законодавства, а саме, щодо норм, форми, порядку укладання та розірвання цього документа встановлюється главою 55 Цивільного кодексу України.

Отже, кожен, хто має у власності земельну ділянку сільськогосподарського призначення (пай) з 01 липня 2021 року може скористатися своїм правом власності, та подарувати її, шляхом укладення договору дарування відповідно до цивільного законодавства України.

землі С/г можливо лише родичам за ступенем споріднення.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 30 грн.

Здоровья! В связи с последними изменениями, в земельной реформе, есть ряд изменений! Которые, в первую очередь, доносятся нотариату! Настоятельно рекомендую Вам, прежде всего, обратиться в государственную нотариальную контору, с целью получения информации о последних изменениях в земельном законодательстве, и касательно вашего вопроса в частности! Консультация бесплатная! 

Если нужны варианты по отчуждению (не нарушая законы) земли сельскохозяйственного назначения, пишите на почту!

Ответ оплачен: 30 грн.

Добрий вечір!

Погоджуюсь із колегами, що відповідно до п. а) ч.3 ст. 131 Земельного кодексу України, земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені за договором дарування, довічного утримання, спадкового договору лише на користь іншого з подружжя, родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи).

Також рекомендую Вам ознайомитися із статею за посиланням: https://bit.ly/3EZDIXF.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ