Украина
category

Неоалпта сесии у частной фиры

Вопрос № 381
Неоалпта сесии у частной фиры
1 Консультация
Бесплатно

работаю по трудовой в частной фирме в киеве, принес вызов насесию росписался в начазе но по окончанию сесеи мне ее неоплатили, могу ли я подать на них в суд.

Консультации Советников

Добрий день, Віталій! Майже всі навчальні відпустки є оплачуваними: відповідно до ст. 217 КЗпП на час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.Виняток з цього правила, згідно зі ст. 214 КЗпП, становлять лише відпустки працівникам, які допущені до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, та працівникам, які складають випускні іспити під час навчання на підготовчих відділеннях при вищих навчальних закладах (їм надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження закладу освіти та назад). Крім того, без оплати залишиться один вільний від роботи день на тиждень (у період навчального року), який може надаватися працівникам, що навчаються на підготовчих відділеннях при вузах, за їх бажанням. Також не оплачуватиметься навчальна відпустка на роботі за сумісництвом — на час такої відпустки, належним чином оформленої за основним місцем роботи, працівникові на підставі п. 14 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки, може бути надано відпустку без збереження заробітної плати.Відпустки у зв’язку з навчанням роботодавці зобов’язані надавати й оплачувати працівникам незалежно від факту направлення працівника на навчання підприємством, зацікавленості роботодавця в спеціальності, яку здобуває працівник, та незалежно від того, чи передбачено направлення на навчання колективним договором, чи ні.Як вже було зазначено, на час навчальної відпустки за працівником за його основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата. А відповідно до п. 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100, нарахування виплат за час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням провадиться шляхом ділення загальної суми заробітної плати за останні 12 місяців, що передують навчальній відпустці (або за менший фактично відпрацьований період, якщо відпустка надається до спливу цього часу) на відповідну кількість календарних днів року (чи, відповідно, меншого відпрацьованого періоду) за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством. Отриманий результат перемножується на кількість календарних днів навчальної відпустки.

Заробітна плата працівникам за час відпустки, у тому числі й навчальної, виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку (ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки).

Таким чином, Ваші права були порушені, звертайтеся до захисту своїх прав до суду. 

З повагою, юрисконсульт. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ