Украина

Розірвання договору про відпрацювання інтерном 3-х років.

Вопрос № 3811
Розірвання договору про відпрацювання інтерном 3-х років.
2 консультации
100 грн.

Я інтерн-дерматовенеролог. В кінці січня 2022 року закінчую інтернатуру та повинна поїхати в іншу область за державним направленням на роботу. По місцю фактичної прописки є вільна вакансія,лікарня готова прийняти на роботу,але в районному центрі,звідки в мене гарантійний лист, категорично відмовляються добровільно відпустити.Головний лікар сказала,що в університет надішлють повідомлення про мою неявку і я буду відшкодовувати університету кошти за навчання. Ознайомившись з підставами для розірвання укладеної угоди з університетом виникли питання на рахунок шлюбу. Ще мене цікавить чи впливає на хід справи те,що зараз я працюю на посаді лікаря-інтерна в іншій лікарні,тому що в тій районній лікарні,де я маю відпрацювати 3 роки,не було бази для проходження інтернатури по моїй спеціальності. Вони спочатку прийняли мене на роботу, а потім звільнили по переводу до іншої.Після закінчення інтернатури маю їхати в район і знову влаштовуватись до них. Чи є підставою для розірвання угоди шлюб з громадянином іншої країни (студент-медик) ?Чи обов’язково шлюб має бути з військовим або лікарем ?

Консультации Советников

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Вы маєте керуватися угодою , що укладена з університетом , якщо у ній вказано , що Ви маєте відпрацювати 3 роки у будь-якому медичному закладі згідно направлення , а не у конкретній лікарні з конкретним розташуванням та назвою, то Вам просто необхідно змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. А також лист директора клініки в яку вас направили, про те , що клініка не проти Вашого переведення. ( листи разом з вашою заявою подаються до обласного департаменту МОЗ. ) Обласний МОЗ розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.(НА ПІДСТАВІ п. 9, 18 Порядку працевлаштування випускників медичних(фармацевтичних провізорських спеціальностей)наказ МОЗ N 367 від 25.12.97

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди. .

Вам просто необхідно завершити інтернатуру та подати звіт про успішне проходження інтернатури з підписом директора клініки до Обласного МОЗу.

Аргументуйте тим ,що у клініці куди ви хочете перевестись існує виробнича необхідність у лікарях Вашої спеціальності ,нехай директор лікарні детально опише цю необхідність у гарантійному листі та вкаже,що штатна посада для вас буде надана. -це поважна причина (виробнича необхідність).

Департамент обласний МОЗ має погодити.

_____

Відповідно до пункту 9 зазначеного Порядку розірвати таку угоду випускник має право з таких причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють)

- якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

- у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

Вам необхідно лише повідомити обласний МОЗ та ВНЗ ,що Ви пройшли інтернатуру згідно плану направивши звіт

Питання переведення вирішують між собою лікарні та обласні Департаменти МОЗ.

Серед іншого зазначу, що положення про  порядок проходження інтернатури медичних (фармацевтичних ) спеціальностей #367 втратило чинність з 1.01.2022 р.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 100 грн.

Добрий день, Катерино!

1) В кінці січня 2022 року закінчую інтернатуру та повинна поїхати в іншу область за державним направленням на роботу. По місцю фактичної прописки є вільна вакансія,лікарня готова прийняти на роботу,але в районному центрі,звідки в мене гарантійний лист, категорично відмовляються добровільно відпустити. - так у Вас направлення на роботу чи гарантійний лист?

2) Відпрацювання 3-х років було передбачено лише у випадку укладання угоди з ВНЗ (відповідно до чинних на той момент ЗУ "Про освіту" (а саме статті 52) та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992).

Типова форма такої угоди наведена в Додатку 1 до пункту 5 Порядку працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98).

Відповідно до пункту 9 Порядку розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

-у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

У цих випадках за рішенням комісії з працевлаштування випускників видається довідка про надання можливості самостійного працевлаштування (додаток 4).

3) Ще мене цікавить чи впливає на хід справи те,що зараз я працюю на посаді лікаря-інтерна в іншій лікарні,тому що в тій районній лікарні,де я маю відпрацювати 3 роки,не було бази для проходження інтернатури по моїй спеціальності. - необхідно ознайомитися з усіма документами (угода з ВНЗ, направлення на роботу чи гарантійний лист, наказ УОЗ та самої лікарні про зарахування до інтернатури, угода з лікарнею про відпрацювання).

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Щасти Вам!

14.01.22 14:58
Катерина

Лікарня видавала гарантійний лист на основі якого університет дав державне направлення на роботу. Фактично я працюю в іншій лікарні. Після закінчення інтернатури планую забрати трудову книгу з бази стажування і влаштуватись в державну лікарню. Але сьогодні отримала таку інформацію,що без відкріплення я не зможу влаштуватись на роботу в іншій лікарні. Чи дійсно це так ?

14.01.22 20:22

Доброго вечора, Катерино!

Ви зможете працевлаштуватися в іншу лікарню. Відкріплення для цього непотрібне.

Однак, у Вас можуть виникнути проблеми зі звільненням з лікарні, куди Вас було зараховано на посаду лікаря-інтерна.

Крім того, у разі невідпрацювання 3-х років можуть виникнути проблеми з ВНЗ та самою лікарнею, тобто обидва заклади можуть звеернутися до суду з позовом про відшкодування витрат на навчання.

Тому лише після аналізу ваших документів можна говорити про можливі ризики та шляхи їх уникнення/вирішення.

Однак, така робота - платна.

Якщо потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Успіхів Вам!

14.01.22 20:34
Катерина

Дякую.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ