Украина
category

Медичний стаж

Вопрос № 3817
Медичний стаж
2 консультации
100 грн.

чи враховується ставка лікаря на 0,75 у медичний стаж на пенсію? 

Консультации Советников

Добрий день, Аліно!

Так, враховується

0,75 ставки означає неповну зайнятість працівника (тобто, роботу на умовах неповного робочого часу), а не стаж.

Ваш стаж обраховується з дати прийняття Вас на посаду лікаря згідно наказу керівника. Тобто, до стажу зараховується період роботи на посаді лікаря за відповідною спеціальністю (наприклад, з 2010 по 2022 роки).

Медичним працівникам за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за наявності стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення» можуть призначатися пенсії за вислугу років (далі - Закон № 1788).

Відповідно до норм статті 7 Закону № 1788 пенсія за вислугу років працівникові призначається за умови, якщо він залишає роботу, яка дає право на цю пенсію. Ще однією умовою є наявність спеціального стажу, відповідно до Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року № 909 (далі - Перелік).

Відповідно до Переліку право на пенсію за вислугу років мають:

  • лікарі та середній медичний персонал в лікарняних закладах, лікувально-профілактичних закладах особливого типу, лікувально-трудових профілакторіях, амбулаторно-поліклінічних закладах, закладах швидкої та невідкладної медичної допомоги, закладах переливання крові, закладах охорони материнства і дитинства, санаторно-курортних закладах, установах з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби Держпраці, Держпродспоживслужби та територіальних органів Держсанепідслужби, Держпраці, Держпродспоживслужби щодо працівників, які не є державними службовцями), санітарно-епідеміологічних закладах, діагностичних центрах;
  • провізори, фармацевти, лаборанти в аптеках, аптечних кіосках, аптечних магазинах, контрольно-аналітичних лабораторіях;
  • лікарі та середній медичний персонал в медико-соціальних експертних комісіях, бюро судово-медичної експертизи;
  • лікарі та середній медичний персонал, які працюють у навчальних закладах і установах, перелічених у розділі "1. Освіта".

Відповідно до примітки 3 вищезазначеного Переліку робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 року, яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше діючого законодавства, зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років.

Незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ робота за спеціальністю, яка передбачена Переліком, дає право на пенсію за вислугу років. Тому працівники закладів та установ приватної форми власності, якщо такі визначені Переліком, мають право на призначення пенсії за вислугу років. При призначенні даного виду пенсії допускається підсумовування стажу за періоди роботи працівників у закладах і установах освіти, охорони здоров'я та соціального захисту.

Законом України від 2 березня 2015 року № 213 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» збільшено спеціальний стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років медичним працівникам. При призначенні даного виду пенсії у період:

  • з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року необхідно мати – не менше 25 років 6 місяців спеціального стажу;
  • з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року – не менше 26 років;
  • з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року – не менше 26 років 6 місяців;
  • з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року – не менше 27 років;
  • з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року – не менше 27 років 6 місяців;
  • з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року – не менше 28 років;
  • з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року – не менше 28 років 6 місяців;
  • з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року – не менше 29 років;
  • з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року – не менше 29 років 6 місяців;
  • з 1 квітня 2024 року або після цієї дати – не менше 30 років.

Спеціальний стаж обчислюють за даними трудової книжки. Якщо за записами трудової не можна зробити достовірного висновку про страховий стаж, потрібно додатково подати уточнювальну довідку закладу або інші підтвердні документи (положення про заклад; структуру, штатні розписи, акредитаційний сертифікат тощо) до районного (міського) управління Пенсійного фонду України. Пенсійне законодавство не передбачає зарахування до спеціального стажу часу навчання у вишах та періоду проходження військової служби.

Відповідно до Закону України від 10 липня 2003 року № 1110-IV "Про внесення змін до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі. Пільгове обчислення (в подвійному розмірі) страхового стажу застосовується лише до 1 січня 2004 року.

Оскільки пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію, особа у період отримання цього виду пенсії працювати можна лише на посадах і в закладах, які не передбачені Переліком. У разі повернення пенсіонера на роботу на посаду, зазначену в Переліку, виплата пенсії припиняється на весь період роботи і поновлюється після звільнення з роботи.

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Щасти Вам!

Ответ оплачен: 100 грн.

Доброго дня! 

Якщо роботодавець сплачує за Вас ЕСВ-22 % до Пенсійного фонду України , то незалежно від того ,яке у Вас навантаження ,стаж буде враховано ,якщо внески сплачено.

Якщо це державна клініка вона точно сплачує всі обов'язкові платежі за своїх працівників

Весь період стажу врахованого для пенсії можна самостійно переглянути на сайті ЕЛЕКТРОННИХ СЕРВІСІВ ПФУ попередньо зареєструвавшись з ЕЦП.

ЕЦП можна отримати в приват24

У особистому кабінетв вказані всі дані про наявний стаж та зарплату з 2004 року, а також дані про виплати по лікарняним та електронна трудова книга, Форма ОК -5 та ОК -7

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ