Украина
category

Перенос опоры ЛЭП

Вопрос № 3818
Перенос опоры ЛЭП
4 консультации
125 грн.

Здравствуйте! Помогите разобраться в вопросе. Бабушка пользовалась и проживала в доме на не приватизировано участке с 1998года. Процесс приватизации начала в 2017. В 2018 проходила плановая замена деревянных опор на бетонные. Сотрудники РЕСа не смогли по техническим проблемам заменить опору у соседей(родственников бабушки) и с ее разрешения(жалко стало соседей) поставили опору на ее участке. В 2021 получила акт на право собственности и получилось, что опора стоит на участке для строительства дома. Соседи последние на линии и согласны на перенос столба на их участок. Как перенести опору? Кому писать? Что спрашивать? 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 31 грн.

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму, відповідно до пунку 5 Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97 №209 (далі - Правила) відводяться земельні ділянки, встановлюються охоронні зони електричних мереж, мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків (!), споруд, дерев, а також від проводів повітряних ліній електропередачі (далі - ПЛ) до земельної і водної поверхні, прокладаються просіки в лісних масивах і зелених насадженнях.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони ліній від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань:

- 2 метрів - до 1 кВ

- 10 метрів - до 20 кВ

- 15 метрів - 35 кВ

- 20 метрів - 110 кВ

- 25 метрів - 150, 220 кВ

- 30 метрів - 330, 400, 500, +(-)400 кВ

- 40 метрів - 750 кВ;

Згідно з пунктів 8, 9 Правил в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв забороняється виконувати будь - які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

-перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підмикання до електричних мереж;

-накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі і електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

-будувати житлові, громадські та дачні будинки (!);

-розпалювати вогнища;

-запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

-саджати дерева та інші багаторічні насадження;

-влаштовувати будь-які звалища, складати добрива, корми, солому, дрова, інші матеріали (!);

-розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливно-мастильних матеріалів;

-влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

-здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

-виконувати в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали.

Крім того, в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв без письмової згоди відповідного обленерго, а також без присутності представника енергопідприємства забороняється:

-будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

-здійснення усіх видів вантажно-розвантажувальпих, землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубання дерев, розташування загонів для худоби;

-проїзд та виконання робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин і механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра;

-виконання в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі земляних робіт на глибині понад 0,3 метра, на орних землях - на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту;

- риболовля, збирання рослин, влаштування водопою в охоронних зонах підводних кабельних ліній електропередачі.

Отже, під лініями електропередач знаходитись небезпечно.

Жити під ними категорично не рекомендовано.

Що стосується переміщення опори, яка тримає кабелі високої напруги над дахом Вашого будинку, то тут все залежить від того, що було збудовано раніше - будинок чи прокладено лінію, а також те, чи допущено порушення охоронні зони електричних мереж, тобто чи знаходиться Ваш будинок в охоронній зоні електричних мереж, яка у Вашому випадку, становить 2 метри по обидва боки від крайніх проводів.

У будь якому випадку переміщення можливе у двох випадках:

-добровільному;

-примусовому.

Для добровільного Вам належить звернутись до відповідного обленерго з заявою про перенесення.

Для примусового Вам належить звернутись з позовною заявою до суду. Якщо ж судом буде встановлено, що лінія електропередач встановлена з порушеннями, то суд може зобов'язати усунути порушення.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 31 грн.

Доброго дня!

Ваша земельна ділянка була виділена не совмім законно, оскільки на ній є охоронні зони електричних мереж.

Для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму,відповідно до пунку 5 Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97 №209 відводяться земельні ділянки,встановлюються охоронні зони електричних мереж, мінімально допустимі відстані від електричних мереж до будинків, споруд, дерев, а також від проводів повітряних ліній електропередачі до земельної і водної поверхні, прокладаються просіки в лісних масивах і зелених насадженнях.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони ліній від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань:

2 метрів - до 1 кВ

10 метрів - до 20 кВ

15 метрів - 35 кВ

20 метрів - 110 кВ

25 метрів - 150, 220 кВ

30 метрів - 330, 400, 500, +(-)400 кВ

40 метрів - 750 кВ.

У будь якому випадку переміщення стовпів можливе у двох випадках:

- добровільному;

- примусовому.

Для добровільного Вам належить звернутись до відповідного обленерго з заявою про перенесення. Заяву пишить у двох примірниках, реєструйте та на вашому необхідно поставити відмітку про отримання. До заяви додайте копії правовстановлюючих документів.

Для примусового Вам належить звернутись з позовною заявою до суду. Якщо ж судом буде встановлено, що лінія електропередач встановлена з порушеннями, то суд може зобов'язати усунути порушення.

Якщо є додаткові питання чи необхідна буде додаткова правова допомога - звертайтесь.

Успіхів Вам!

Ответ оплачен: 31 грн.

Добрый день, Катерина!

У данном случае нужно подать на имя главы РЕС заявление о переносе опоры ЛЕП с бабушкиного участка на участок ее соседей в связи с тем, что на данный момент опора размещена на земле с целевым назначением "для строительства дома", на ней нет охранных зон электрических мереж и соответственно такое размещение мешает вашей бабушке свободно использовать свою землю, что конечно же нарушает ее права. Кроме того нужно указать, что соседи согласны на такой перенос.

Обращение должно быть составлено согласно ст. 5 ЗУ "Об обращении граждан" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%...).

Буду благодарен за оценку своей консультации.

Если будет нужна помощь, пишите на mailmessage@ukr.net

Всего доброго!

Удачи Вам!

Ответ оплачен: 31 грн.

Добрий день!

Підкажіть будь ласка, чи вирішене Ваше запитання. Дякую.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ