Украина

Смена интернатуры

Вопрос № 3819
Смена интернатуры
2 консультации
140 грн.

Здравствуйте. Я интерн первого года, нахожусь на бюджетной интернатуре.

После окончания мед. университета, я написала заявление о возможности самораспределения и самостоятельно искала интернатуру. Прохожу ее в государственной больнице на бюджетной основе. 

К сожалению, так складываются обстоятельства, что я хочу ее сменить на интернатуру в городе Киев на контрактной основе. Подскажите, возможно ли это? и что для этого нужно?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 70 грн.

Доброго дня!

На сьогодні порядок проходження інтернатури особами, які вступили в інтернатуру до 01 січня 2022 року, встановлено Положенням № 291 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96#Text).

Інтернатура складається з 2 етапів:

1 етапнавчання на кафедрах медичних (фармацевтичних) ЗВО медичних факультетів університетів і закладів медичної (фармацевтичної) післядипломної освіти (очна частина інтернатури).

2 етап: стажування в базових установах і ЗОЗ (заочна частина інтернатури).

Пунктом 7.10 Положення № 291 встановлений чіткий перелік підстав, коли проходження інтернатури проводиться на платних засадах на умовах договорів:

  • закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) ЗВО;
  • закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) ЗВО, в яких навчались на умовах контракту;
  • прийняті на роботу в недержавні ЗОЗ (недержавні фармацевтичні заклади);
  • мають сертифікат лікаря (провізора)-спеціаліста і бажають отримати іншу спеціальність при відсутності потреби в такому спеціалісті з боку ЗОЗ.

Фактично тут працевлаштування (прийняті на роботу) = зарахування на інтернатуру в приватну лікарню.

Переведення лікаря-інтерна з одного вищого закладу освіти в інший та з однієї бази стажування на іншу регламентовано розділом VI "Переведення, звільнення та поновлення в інтернатурі" наказу МОЗ України 19 вересня 1996 р. N 291 "Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів", а саме:

6.1. Переведення лікаря(провізора)-інтерна з одного вищого закладу освіти в інший здійснюється за дозволом Головного управління закладів освіти Міністерства охорони здоров'я України і за згодою ректорів вищих закладів освіти та Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрацій, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", в розпорядження яких він був направлений та переводиться на навчання або на роботу. До вищого закладу освіти за місцем переведення лікар(провізор)-інтерн подає залікову книжку, засвідчену печаткою вищого закладу освіти, з якого він переводиться, щоденник, підписаний керівником інтернатури і засвідчений вищим закладом освіти та керівником закладу (установи) охорони здоров'я - бази стажування, індивідуальний навчальний план з відміткою про хід його виконання.

6.2. Переведення лікаря(провізора)-інтерна з однієї бази стажування на іншу здійснюється за згодою Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації,обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічноїстанції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" тавищого закладу освіти, на базі якого проводиться навчаннялікаря(провізора)-інтерна на кафедрі.

На базу стажування, куди лікар(провізор)-інтерн переводиться, він подає виписку з наказу Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", з бази стажування якої він переводиться, щоденник лікаря(провізора)-інтерна, та індивідуальний навчальний план з відміткою про хід його виконання.

В наказах Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрацій, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" вказується, за рахунок якого управління охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласної, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічної станції, обласного, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація" надалі фінансуватиметься проходження інтернатури.

Подскажите, возможно ли это? и что для этого нужно? - лише при наявності відповідного дозволу МОЗ та згод ректорів закладів вищої освіти, керівників УОЗ.

Крім того, необхідно мати відкріплення з однієї бази стажування та отримати гарантійний лист з іншої (приватної лікарні, яка розташована в м. Києві) про готовність Вас прийняти для проходження інтернатури у порядку переведення.

Можу підготувати для Вас такі звернення.

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього доброго!

Щасти Вам!

Ответ оплачен: 70 грн.

Доброго дня!

Вам просто необхідно змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. А також лист директора клініки в яку вас направили, про те , що клініка не проти Вашого переведення. ( листи разом з вашою заявою подаються до обласного департаменту МОЗ. ) Обласний МОЗ розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.(НА ПІДСТАВІ п. 9, 18 Порядку працевлаштування випускників медичних(фармацевтичних провізорських спеціальностей)наказ МОЗ N 367 від 25.12.97

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди. .

Вам просто необхідно завершити інтернатуру та подати звіт про успішне проходження інтернатури з підписом директора клініки до Обласного МОЗу.

Аргументуйте тим ,що у клініці куди ви хочете перевестись існує виробнича необхідність у лікарях Вашої спеціальності ,нехай директор лікарні детально опише цю необхідність у гарантійному листі та вкаже,що штатна посада для вас буде надана. -це поважна причина (виробнича необхідність).

Департамент обласний МОЗ має погодити.

_____

Відповідно до пункту 9 зазначеного Порядку розірвати таку угоду випускник має право з таких причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють)

- якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

- у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

Вам необхідно лише повідомити обласний МОЗ  ,що Ви пройшли інтернатуру згідно плану направивши звіт

Питання переведення вирішують між собою лікарні та обласні Департаменти МОЗ.

якщо у Вас є довідка з ВНЗ довідка про надання можливості самостійного працевлаштування (додаток 4).

то угода з ВНЗ  не діє ,  відпрацьовувати не треба, просто подайте гарантійний лист з приватної лікарні до департаменту

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ