Украина
category

школа

Вопрос № 3820
школа
2 консультации
50 грн.

я класний керівник 2 класу. В школі зробили перерву під час якої діти можуть ходити додому обідати. Я попрохала батьків, щоб вони написали на моє ім'я записку з проханням відпускати дитину додому саму. Одна мама категорично відмовляється писати записку і вимагає, щоб я відпускала її сина самого додому. В присутності мами і мене завуч школи дозволив мамі записку не писати, а мене зобов'язав  відпускати дитину саму додому на великій перерві. Скажіть , будь ласка, хто буде нести відповідальність за безпеку учня  в цей період? хто буде відповідати якщо раптом з дитиною щось трапиться по дорозі від школи додому і навпаки?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Добрий вечір!"В школі зробили перерву під час якої діти можуть ходити додому обідати".Скажіть, будь ласка, це затверджено внутрішнім документом, наказом?

12.01.22 18:44
Олена

так, наказ по школі

Доброго дня!

Повідомляю наступне:

Головними документами, де чітко визначені обов'язки і відповідальність вчителів, вихователів, тренерів (в загальному, всіх учасників освітнього процесу), Є закон «Про освіту» та статут навчального закладу

Так, в статті 28 частинах 6-7 цього закону сказано, що освітні установи (школа) зобов'язані виховувати дітей і несуть відповідальність за життя і здоров'я учнів , Вихованців і працівників освітнього закладу під час освітнього процесу. У статті 41 описано що саме включає в себе охорона здоров'я учнів.

Слід знати про статті 43-45.

А в статті 48 і уточнюється, на кому саме лежить цей вантаж. Відповідно до закону, за дитину відповідають:

Учитель або вихователь

Учитель чи вихователь - це основна особа, яка несе відповідальність за життя і здоров'я дитини під час його перебування в навчальному закладі. Так, під час уроків за дітьми мусить стежити учитель, під час змін - черговий педагог (який призначається директором), а в дитячому садку - вихователь.

При цьому перше, що повинен зробити вихователь, - підписати папір про свою повну відповідальність за життя і здоров'я дітей в своїй групі. Зобов'язання описані в посадової інструкції. Вихователь несе відповідальність за дитину з моменту передачі йому малюка батьками.

Але при цьому, за тією ж інструкції, в школі чи дитячому садку без відома батьків ніхто - ні вихователь, ні нянечка - не має права давати дітям будь-які ліки, навіть капати в ніс. Це обов'язок медсестри і тільки з консультацією і дозволу батьків (вона зобов'язана бути присутньою в кожному дитячому садку і школі).

, якщо дитина отримала травму:

Директор школи або дитячого садка

Відповідно до закону «Про освіту», директор несе особисту відповідальність за кожного учня або вихованця. Однак оскільки, наприклад, в середній міській школі вчаться не менше 300 дітей, для допомоги директору їм призначаються чергові вчителі.

Як тільки ваша дитина переступає шкільний поріг, За нього починають нести відповідальність адміністрація школи і вчителя. Це стосується і часу для змін.

Якщо сутичка сталася на уроці української літератури, то і відповідати за її наслідки зобов'язаний вчитель цього предмета. Але, звичайно, не всі діти сумлінно відвідують кожен урок.

«Якщо дитина прийшла на перший урок, а потім на якийсь із наступних не з'явився, вчитель повинен повідомити про це батькам. 

якщо мова йде про позашкільну часу перепровадження, то, наприклад, відповідно до інструкції з організації та проведення екскурсій і подорожей з учнями і студентами, у кожної екскурсійної групи повинні бути керівник і його заступники. Саме вони і несуть повну відповідальність за життя і здоров'я дітей.

Якщо директор дала Вам доручення відпускати без розписки , нехай оформить доручення письмово,аби ви в ньому розписалися ,що ознайомлені і візьміть копію.

Надалі ,якщо з дитиною щось станеться у вас буде доказ ,що всю відповідальність нестиме саме директор закладу.

Подальші консультації є мінімально платними.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ