Украина
category

Договір міни житла.

Вопрос № 383
Договір міни житла.
2 консультации
Бесплатно

Чи зберігається право на субсидію відразу після обміну (а не через 1 рік) та переоформлення житла  при обміні квартири за договром міни житла (мається на увазі право на субсидію вже у новій обміняній квартирі).

Консультации Советников

Доброго дня! 

Відповідно до пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 р. №1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", субсидія не призначається, якщо:

1) у житлових приміщеннях (будинках) прописані працездатні громадяни працездатного віку, що не працювали і не навчалися на денних відділеннях вищих та професійно-технічних навчальних закладів, час навчання в яких зараховується до трудового стажу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми і час догляду яких зараховується до трудового стажу; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку), та не зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу;

2) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що прописана разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

3) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.

У разі придбання житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається не раніше ніж через рік з місяця придбання;

4) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) транспортний засіб, самохідну машину або механізм, крім засобів, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (за винятком тракторів на гусеничному ходу), який перебуває в експлуатації не більш як 10 років починаючи з року випуску (за винятком одержаного чи придбаного на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення) та зареєстрований в установленому порядку.

Відповідно до Цивільного кодексу України, обмін житлового приміщення здійснюється за договором міни. Згідно зі статтею 241 "Договір міни" глави 21 "Міна" Цивільного кодексу України, за договором міни між сторонами провадиться обмін одного майна на інше. Цією ж статтею передбачено, що кожен з тих, хто бере участь у міні, вважається продавцем того майна, яке дає в обмін, і покупцем майна, яке одержує.

З огляду на це при обміні квартири, в тому числі на квартиру меншої площі, особа вважається покупцем квартири, яку отримує, а отже, відбувається придбання житлового приміщення. Як наслідок, відповідно до підпункту 3 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 р. №1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", субсидія у разі обміну квартири не призначається.

Відзначимо, що чинним законодавством не передбачено жодних пільг окремим громадянам з питання надання субсидії у цьому випадку.

Своєю чергою, пунктом 51 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.97 р. №1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" передбачено право районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій, відділів (управлінь) субсидій виходячи з конкретних обставин, що склалися, як виняток, прийняти рішення про призначення субсидії і за наявності умов, зазначених у пункті 5 цього Положення. Рішення про призначення (не призначення) субсидії у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

З повагою, Пришляк І.

Доброго дня! Попередня порада, нажаль, трохи (м’яко кажучи) застаріла (2000 рік). Ось тут можна побачити посилання на ресурс, звідки вона була скопійована, якщо Вам цікаво:

https://dtkt.com.ua/debet/ukr/2000/49/49pr27.html

Стосовно Вашого питання, то Вам доведеться оформлювати субсидію заново. Це факт – субсидія не передається при зміні квартири, адже інша квартира – це інші площі, інші нормативи і т.д.

Стосовно того, чи дадуть Вам субсидію на нову квартиру, скоріше за все не дадуть. Поясню.

На даний час ЄДИНИМ, підкреслюю, фактором, що впливає на не призначення субсидії (крім розміру доходу, звичайно) є:

якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі(оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Отже фактично – головне питання, чи прирівнюються міна до купівлі в сфері надання субсидій. Це питання не є однозначним, тому я б Вам рекомендував все одно подати заяву.

Скажу так шанси 95-5%, що не дадуть, але за подачу заяви платити не треба, міна офіційно проходить через нотаріуса, який звітує про Ваш дохід, практика постійно змінюється, тому можна спробувати. Ви нічого не втратите від подачі.

Реклама
Мой ответ