Добрий день, підкажіть будь ласка, чи потрібна довіреність на авто при перетині кордону з Польщею на транспортний засіб, власником якого є інша особа.

Довіреність на авто при перетині кордону
Консультации Советников
Доброго дня, Ксенія!
Громадянин, який тимчасово вивозить за межі митної території України транспортний засіб, власником якого є інша особа (юридична або фізична), подає органу доходів і зборів у пункті пропуску через державний кордон:
- свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, разом з документом, що підтверджує право користування та/або розпорядження цим транспортним засобом або
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, видане підрозділом Державтоінспекції за бажанням цієї особи на період поїздки.
Документ, що підтверджує право користування та/або розпорядження транспортним засобом, не подається, якщо транспортний засіб, який належить декільком фізичним або юридичним особам (що підтверджується відповідним записом у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), тимчасово вивозиться за межі митної території України одним із співвласників такого транспортного засобу.
Транспортний засіб, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України. Власники таких транспортних засобів перед виїздом зобов’язані укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.
Форми документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, і вимоги щодо їх посвідчення визначені Цивільним кодексом та Законом України «Про нотаріат» від 2 вересня 1993 року № 3425-XII.
ВИСНОВОК: У випадку коли ви їдете чужим автомобілем, потрібно також мати доручення на право водіння даним авто або довіреність, де буде відмітка про дозвіл власника на виїзд за кордон. Також може підійти тимчасовий реєстраційний талон на право керування автомобілем.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Доброго дня!
В таких случаях оформление владельцем доверенности на вывоз авто из Польши является идеальным вариантом.
в доверености нужно указать право выезда заграницу той страни где авто зарегистрировано.
Также, если иностранец хочет уполномочить свое доверенное лицо растаможить автомобиль в Украине, ему также понадобится оформленная должным образом нотариально заверенная доверенность.
Распространенными случаями, в которых иностранцы оформляют доверенность на выезд автомобиля из Польши, являются перевозки авто в другие страны, такие как Украина, с целью дальнейшей эксплуатации. Ведь доверенность, оформленная хозяином автомобиля (иностранцем) на поляка (резидента Польши), позволяет пересечь границу и пребывать в Украине сроком до 1 года. Это делается целью избежать затрат, которые могут пойти на растаможку авто.
Обратите внимание, что доверенность должна быть оформлена на двух языках: на польском и на языке страны, в которую выезжает доверенное лицо на Вашем автомобиле.
Для оформления доверенности Вам понадобятся такие документы и данные:
- загранпаспорт того лица, от которого делается доверенность;
- загранпаспорт того лица, на которого будет оформляться доверенность;
- техпаспорт автомобиля. Из него будут взяты данные о транспортном средстве (технические данные, номер кузова, номерные знаки, цвет кузова и т.д.)
- адреса проживания обеих сторон доверенности.
Важно: за несоблюдение сроков въезда-выезда предусмотрены внушительные штрафы, поэтому будет разумно и экономно по истечении 60 дней выехать на автомобиле из Украины обратно в Польшу.
-------------------------------
Відповідно до положень Митного кодексу та Стамбульської конвенції "Про тимчасове ввезення" тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 319 цього Кодексу. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу. Пальне, що міститься у звичайних (встановлених заводом-виробником) баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об'єктом оподаткування митними платежами.
Але в цього способу та митного режиму є суттєвий недолік. Ввезення ТЗ буде законне, а от використання ТЗ на території України вашим татом на підставі довіреності буде протиправним в силу того, що ТЗ ввезене в режимі тимчасового ввезення не може бути передане в користування громадянам України, а повинно використовуватись виключно особою, що його ввезла. Якщо ви також його плануєте використовувати в України то проблеми не має, а якщо предасте його татові то керування ним таким ТЗ є ризиковим та може призвести до притягнення до відповідальності.
Нажаль Стамбульська конвенція про тимчасове ввезення надає можливість передання ТЗ ввезеного в режимі тимчасового ввезення, лише якщо воно як комерційне (таке яке належить нерезиденту та ввезене в Україну з метою виконання комерційного задання власника, для виконання якого передане третій особі). В вашому випадку ввезти ТЗ як комерційне буде не можливо.
Щодо описаного вами способу, то він все одно призведе до обов'язкового розмитнення ТЗ, оскільки автомобіль буде ввезений в режимі імпорту який не передбачає звільнення (повного або часткового) від митних платежів та зборів. Відповідно до ст. 74 Митного кодексу України імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
--------------------------------
Для того, чтобы выехать в другое государство на автомобиле, принадлежащему третьему лицу, необходимо оформить доверенность на право распоряжения транспортным средством с указанным в ней правом выезда за рубеж. Переводить его не обязательно, т.к. нам неизвестны случаи, когда подобный документ интересовал бы правоохранительные органы другой страны, которым достаточно наличия в руках водителя свидетельства о регистрации. А вот украинские сотрудники погранслужб время от времени интересуются, имеете ли Вы право выезжать из страны на этом автомобиле. Хотя оснований для такого интереса с их стороны, казалось бы, нет. Проблемы также могут возникнуть в России или Белоруссии, где доверенности все еще в ходу. Но для них делать перевод не нужно.
Можно отправиться в путь и с техпаспортом, принадлежащим владельцу машины, однако по желанию выдается и временное регистрационное свидетельство на имя путешествующего лица, в то время как техпаспорт собственника остается в Госавтоинспекции. Последнее рекомендуется во избежание проблемных ситуаций с сотрудниками погранслужб. Такая услуга оформляется на протяжении недели, а стоит около 300 грн. По возращении из-за границы документы необходимо обменять в обратном порядке в течение 10 дней.
В случае отсутствия права собственности на транспортное средство, оформление документации для заграничной поездки может происходить по заявлению собственника автомобиля (п. 51 Постановления КМУ).
Важно! Автомобиль, который находится под временным запретом на снятие с учета, к поездкам в другую страну не допускается (п. 53 Постановления КМУ).
На транспортные средства, собственники которых выезжают за рубеж на постоянное место жительства, предусмотрена выдача свидетельств о регистрации, а также номерные знаки установленного образца. Такие автомобили снимаются с учета (п. 53 Постановления КМУ).
Если автомобиль принадлежит какой-либо компании, а цель поездки носит командировочный характер, то с собой также необходимо иметь путевой лист, приказ на командировку на служебном автомобиле, командировочное удостоверение и, разумеется, документы на машину.
Сложности с выездом, даже при условии соблюдения всех правил, могут возникнуть, если автомобиль приобретен в кредит, который полностью не выплачен. Пограничники просто не выпустят такой автомобиль за пределы страны. Во избежание неприятного "сюрприза", придется получить в банке документ, свидетельствующий о том, что финансовое учреждение не возражает против поездки за границу на этом автомобиле.Таким образом, для поездки за рубеж на автомобиле необходимо:
1. Водительское удостоверение (согласно ст. 41, прилож. 6 Венской конвенции о дорожном движении).2. Наличие страхового полиса «Зеленая карта» либо страховки ОСАГО, приобретенной на границе в стране пребывания (согласно п. 52 Постановления Кабинета министров Украины № 1388 от 07.09.1998).3. Свидетельство о регистрации автомобиля (согласно ст. 35 Венской конвенции о дорожном движении).4. Если автомобиль принадлежит третьему лицу, понадобится нотариальная доверенность на право распоряжения транспортным средством с прописанным в ней правом выезда за границу либо временное регистрационное свидетельство (п. 51 Постановления Кабинета министров Украины № 1388 от 07.09.1998).5. Для возможности заграничной поездки на автомобиле, который находится в кредите, необходимо в банке получить письменное разрешение о том, что финучреждение не возражает против выезда за границу.6. Выезд на служебном автомобиле возможен при наличии командировочного удостоверения и путевого листа на машину.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Мені не потрібно його розмитнювати, я громадянка України та їду до Варшави на тиждень, авто на українських номерних знаках належить моєму чоловікові.Питання полягало в тому, чи потрібно зараз оформлювати на мене довіреність для перетину кордону на автомобілі чоловіка.
Для того, чтобы выехать в другое государство на автомобиле, принадлежащему третьему лицу, необходимо оформить доверенность на право распоряжения транспортным средством с указанным в ней правом выезда за рубеж. Переводить его не обязательно, т.к. нам неизвестны случаи, когда подобный документ интересовал бы правоохранительные органы другой страны, которым достаточно наличия в руках водителя свидетельства о регистрации. А вот украинские сотрудники погранслужб время от времени интересуются, имеете ли Вы право выезжать из страны на этом автомобиле. Хотя оснований для такого интереса с их стороны, казалось бы, нет. Проблемы также могут возникнуть в России или Белоруссии, где доверенности все еще в ходу. Но для них делать перевод не нужно.
Таким образом доверенность от Вашего мужа на управление авто и распоряжение ним с правом выезда заграницу необходима на Ваше имя , получить такую довереность на Вас , Ваш муж сможет у любого нотариуса Украины.
С уважением,
Константин Гончаренко
Ксенія, вибачте за помилкову відповідь!
Так, довіреність Вам НЕПОТРІБНА!!!
ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів......., затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-%D0%BF...):
Порядок допуску транспортних засобів до поїздки за кордон
50. До поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які відповідно до Конвенції про дорожній рух видано свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки, серіям яких присвоєно літери латинського алфавіту.
51. Власник транспортного засобу може передавати цей транспортний засіб у користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй свідоцтво про реєстрацію.
На підставі заяви власника транспортного засобу особі, яка здійснює поїздку за кордон, видається за її бажанням свідоцтво про реєстрацію на її ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, зберігається у відповідному сервісному центрі МВС.
52. Транспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України. Власники таких транспортних засобів перед виїздом зобов'язані укласти договір обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.
Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net
Всього доброго!
Щасти Вам!
Здоровья! Доверенность нужна ОБЯЗАТЕЛЬНО! И не просто доверенность, а с правом выезда за границу! Ещё Вам обязательно понадобится, так называемая "зелёная карта", такой страховой полис.
А, проще всего для Вас будет, при условии, что Вы достаточно часто ездите за границу, на автомобиле супруга, это сделать в техпаспорте соответствующую запись, что Вы можете управлять т/с, с правом выезда за границу, без права распоряжения! Это как вариант.