Украина
category

Робота за сумісництвом

Вопрос № 3840
Робота за сумісництвом
3 консультации
80 грн.

чи можна робити запис у трудову книжку про роботу за сумісництвом?

Якщо я на основній роботі лікар гінеколог, а за сумісництвом лікар узд на іншій роботі. Як в такому випадку подавати інформацію на атестацію лікаря про роботу за сумісництвом на основі яких документів?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 80 грн.

Доброго вечора, Аліно!

1) чи можна робити запис у трудову книжку про роботу за сумісництвом? - так.

ІНСТРУКЦІЯ про порядок ведення трудових книжок працівників (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text):

2.14. Робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим порядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом.

2) Як в такому випадку подавати інформацію на атестацію лікаря про роботу за сумісництвом на основі яких документів? - записи в трудовій, наказ про прийняття на посаду лікаря УЗД (за внутрішнім чи зовнішнім сумісництвом), витяг з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Всього доброго!

Щасти Вам!

02.02.22 21:13
Алина

а довідка з місця роботи підійде щоб зробити запис у трудову?

02.02.22 21:21

Ви працюєте за сумісництвом в іншій лікарні?

Якщо так (зовнішнє сумісництво) - то на підставі довідки за основним місцем роботи керівник або відділ кадрів може внести запис про вашу роботу за посадою лікаря УЗД.

Якщо посада лікаря-гінеколога та лікаря УЗД в одній лікарні (внутрішнє сумісництво), то взагалі ніяких довідок непотрібно.

02.02.22 21:24
Алина

так, сумісництво в іншому закладі приватному

02.02.22 21:25

Тоді потрібно за основним місцем роботи надати довідку, а також бажано завірену копію наказу про прийняття на роботу.

Всього доброго!

Успіхів Вам!

Доброго дня!

Можна робити запис за вашим бажанням, за основним місцем роботи директор має внести запис до трудової окремим рядком , про сумісництво.

Трудова книжка підтвердить стаж работи для атестаційної комісії , або відомості з електронної трудової книги з кабінету електронних послуг Пенсійного фонду, чи відомості з довідки ОК-5 , Якщо сумісництво проходило офіційно всі дані є в ПФУ.

Насамперед звернімося до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, Міністерства юстиції України від 29.07.1993 р. № 58 та розгляньмо, що саме зазначається про записи до трудової книжки про сумісництво.

У пункті 1.1 Інструкції № 58 ідеться про те, що на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуть лише за місцем основної роботи.

Роботу за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначають окремим рядком. Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом (п. 2.14 Інструкції № 58).

Отже, ключовими моментами із заповнення трудової книжки працівникам, які працюють за сумісництвом, є:

1) трудову книжку ведуть за основним місцем працівника;

2) запис вносять лише за бажанням працівника;

3) запис про сумісництво вносять окремим рядком.

А тепер про те, що не написано в Інструкції, а саме про практику виконання.

Як підстави для запису найчастіше використовують:

довідки, що містять необхідну інформацію;

витяги та засвідчені копії наказів щодо роботи за сумісництвом про прийняття та звільнення.

У нормативних документах не зазначають про строк, у який роботодавець повинен внести запис про роботу за сумісництвом.

Та записи про роботу за сумісництвом, як свідчить практика, найчастіше вносять після звільнення працівника з роботи за сумісництвом. Хоча й не заборонено внести запис до трудової книжки про роботу за сумісництвом під час роботи на основному місці роботи.

А ось як саме вносити запис до трудової книжки про роботу за сумісництвом, в Інструкції № 58 не уточнено. Пропонуємо свої варіанти у прикладі 1 та прикладі 2. Але можуть бути й інші інтерпретації, адже в Інструкції № 58 не зазначено чітко тексту, що саме слід писати у такому випадку.

Приклад 1 Працівник працює на підприємстві ТОВ «Апельсинка» за основним місцем роботи з 2016 року. У січні 2021 року влаштовується на роботу за сумісництвом на посаду інспектора з кадрів у ТОВ «Тюльпанчик». І надає на ТОВ «Апельсинка» копію наказу про прийняття на роботу у ТОВ «Тюльпанчик» для внесення запису до трудової книжки.

Запис буде такий:

у графі 8 «Номер запису» слід зазначити порядковий номер запису;

у графі 3 – інформацію «Прийнятий 21.01.2021 р. до ТОВ «Тюльпанчик» на посаду інспектора з кадрів за сумісництвом»;

у графі 4 – запис «Копія наказу ТОВ «Тюльпанчик» від 10.01.2021 р. № 25-к».

Приклад 2 Працівник працює на підприємстві ТОВ «Мандаринка» за основним місцем роботи з 2016 року. У січні 2021 року надає на ТОВ «Мандаринка» копії наказів про прийняття та звільнення на роботу у ТОВ «Цибулько», де він працював за сумісництвом, для внесення запису до трудової книжки.

Запис буде такий:

у графі 8 «Номер запису» слід зазначити порядковий номер запису;

у графі 3 – інформацію «З 01.01.2020 р. до 03.03.2021 р. працював у ТОВ «Цибулько» на посаді інспектора з кадрів за сумісництвом»;

у графі 4 – запис «Копії наказів ТОВ «Цибулько» від 31.12.2019 р. № 233-к та від 02.03.2021 р. № 54-К

З повагою, 

Костянтин Гончаренко

02.02.22 20:55
Алина

а довідка з місця роботи не підійде?

02.02.22 21:45

Довідка підійде на бланку лікарні з підписом директора- в тексті необхідно вказати: з такої то дати працювала за сумісництвом на посаді такій -то згідно наказу від ___ дата ___номер

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Аліно!

а довідка з місця роботи не підійде? - можна і довідку. Головне вказати, що Ви з  "    " _______ року (дата прийняття на роботу) та станом на   "   " _____ року (не пізніш як за місяць до початку роботи атестаційної комісії) обіймаєте посаду  лікаря УЗД (за внутрішнім/зовнішнім сумісництвом) згідно наказу про прийняття на роботу № __ від "   " _______ року.

Всього доброго!

Успіхів Вам!

02.02.22 21:26
Алина

можна просто надати цю довідку до атестаційноі комісіі без запису у трудову, я правильно розумію?

02.02.22 21:28

Так, можна.

02.02.22 21:28
Алина

дякую

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ