Украина
category

Право соціального забезпечення

Вопрос № 3893
Право соціального забезпечення
1 Консультация
96 грн.

Громадянин С. має 30 років загального стажу. У віці 65 років він звернувся до районного відділення Пенсійного фонду для призначення пенсії посадовій особі місцевого самоврядування. Він має стажу 2 роки військової служби у Збройних Силах, 4 роки працював секретарем міської Ради і 4 роки головою постійної комісії обласної ради з питань бюджету на постійній основі. Перед зверненням за призначенням пенсії С. працював 5 років директором казенного підприємства.

Які умови призначення пенсій посадовим особам місцевого самоврядування? Чи має право С. на пенсію як посадова особа місцевого самоврядування?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 96 грн.

Доброго дня!

Служба в ОМС все ж таки подібна до державної служби й бажано було б отримати й більшу пенсію за віддані державі або місцевій громаді роки роботи. Однак для тих, хто наближається до пенсійного віку, гарних новин у даному огляді немає: правила нарахування пенсій для тих, хто досягає пенсійного віку у 2021 році й у наступних роках такі ж, як у решти громадян, які не мають ніякого відношення до служби в ОМС. ☛ Зараз і службовці ОМС і держслужбовці виходять на пенсію за загальними правилами, які вступили в дію з часів пенсійної реформи У тім, та ж сама ситуація й у держслужбовців. Причиною тому – пенсійна реформа. Законодавча основа виходу на пенсію зараз – це: Закон “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” віл 09.07.2003 р. № 1058 (далі – Закон № 1058); Закон “Про внесенні змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 р. № 2148 (далі – Закон № 2148). Набрав чинності 11.10.2017 р. Основа пенсійної реформи, яка зрівняла всіх працівників у пенсійних правах. Таким чином, після пенсійної реформи посадовим особам ОМС особливі пенсії не призначають. Усе за загальними правилами. Однак винятки все ж таки є. Так, є ті, хто мають право на особливі пенсії за іншими законами.    Особливі пенсії, які залишилися після пенсійної реформи Серед таких особливих пенсій, на які можуть претендувати й службовці ОМС, якщо мають підстави, визначені наведеними нижче законами, є: пенсії військовослужбовцям. Це Закон “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. № 2262; пенсії “чорнобильцям”. Це Закон “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильної катастрофи” від 28.02.1991 р. № 796.  Пенсію можна оформити дистанційно Коли посадовець ОМС може мати особливу пенсію держслужбовця? Ще один виняток – це службовці ОМС, які станом на 01.05.2016 р. уже були пенсійного віку. Звідки ця дата? Це дата набуття чинності нового Закону “Про державну службу” від 10.12.2015 р. № 889 (далі – старий Закон про держслужбу (новий)).  Чим корисний для службовці ОМС цей закон – це тим, що у п. 10 та п. 12 Прикінцевих і перехідних положень він має норми, що стосуються пенсій осіб, які на дату набуття Законом про держслужбу (новим) вже були пенсійного віку. Ці норми дають їм право на пенсію держслужбовців, яка призначається за ст. 37 колишнього Закону “Про державну службу” від 16.12.1993 р. № 3723 (далі – Закон про держслужбу (старий)). Умови отримання таких пенсій такі:   УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ ПОСАДОВЦЯМ ОМС, які станом на 01.05.2016 р. були пенсійного віку Страховий стаж Ким працювали на 01.05.2016 р. Стаж на відповідних посадах держслужби* Норма Закону про держслужбу (нового) 35 років (чоловіки); 30 років (жінки) займали на даний момент посаду держслужбовця не менше 10 років п. 10 Прикінцевих і перехідних положень незалежно від факту роботи на держслужбі на даний момент** не менше 20 років п. 12 Прикінцевих і перехідних положень * перелік таких посад див. у ст. 25 Закону про держслужбу (старого). 

Містить 7 категорій посад держслужбовців та відповідні їм ранги держслужбовців. При визначенні пенсії посадовцю з ОМС слід враховувати саме ці ранги, а не ранг посадовця в ОМС. Стаж у даному разі треба теж рахувати за правилами, що діяли за Закону про держслужбу (старого) ** підходить якраз для тих посадовців ОМС, які станом на 01.05.2016 р. на держслужбі не перебували, наприклад працювали в ОМС або й навіть інших місцях роботи   Зверніть увагу, що Закон про держслужбу (старий) залишається зараз чинним лише у частині 37-ї статті, яка застосовується до осіб, визначених згаданими п. 10 та 12 Прикінцевих і перехідних положень Закону про держслужбу (нового). ☛ Колишній Закон про держслужбу залишається чинним у частині призначення пенсій особам, які станом на 01.05.2016 мали пенсійний вік та виконання спеціальних умов по стажу Порядок призначення пенсій за ст. 37 Закону про держслужбу (старого) визначений постановою Кабміну “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” від 14.09.2016 р. № 622. Зокрема за цими правилами пенсія нараховується у розмірі 60%   середньої зарплати за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді держслужби підряд, починаючи з 01.05.2016 р.

За Вашої ситуації особа має 8 років стажу службовця ОМС, тому може мати право на пенсію службовця МС , але остаточно зможе суму розрахувати лише орган ПФУ.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ