Украина
category

Купівля житла

Вопрос № 390
Купівля житла
4 консультации
50 грн.

Хотіла купити квартиру,але офіційно я замужем з чоловіком не проживаю.Гроші дістались від бабусі і мами.Як оформити квартиру без участі чоловіка?

Консультации Советников

Добрий день, Алла! У Вас є декілька варіантів, або розлучатися з чоловіком та придбати квартиру, або придбати квартиру на матір, а потім остакння подарує її Вам! В іншому випадку, якщо Ви придбаєте перебуваючи в шлюбі квартиру на своє імя, це буде вважатися спільним майном подружжя і тільки через суд можливо буде доказати, що джерело походження грошей на придбання квартири не є спільним майном. З повагою, Яблокова Леся. 

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

Даним майном кожен із подружжя має право самостійно володіти, користуватися і розпоряджатися. При розподілі спільної власності подружжя і визначенні їх часток, це майно враховуватись не буде. 

Тобто, якщо Ваші родичі/близькі подарували Вам кошти, зокрема, по договору дарування, то це буде виключно Вашою особистою власністю. 

Ответ оплачен: 50 грн.

Відповідно до частини 1  статті 57 Сімейного кодексу України Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є : 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

Тобто квартира буде вашою приватною власністю.

При розподілі спільної власності подружжя і визначенні їх часток, це майно враховуватись не буде. 

 Суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Доброго дня!

"Відповідно до частини 1 статті 57 Сімейного кодексу України Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є : 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;"

" - розлучатися з чоловіком та придбати квартиру, або придбати квартиру на матір, а потім остакння подарує її Вам"

Все це, дійсно, дієві поради, але у першому випадку Ваш чоловік може звернутися до суду і Вам потрібно буде довести, що кошти належали Вам особисто. У другому витрачати час на розлучення та кошти на дві угоди у нотаріуса (придбати квартиру на матір, а потім вона Вам подарує".

На практиці краще одразу робити договір дарування на себе та підкріпити цю угоду розпискою про отримання коштів за квартиру. 

Якщо Вам потрібна інформація щодо вимог до розписки можете звернутися особисто за тел. 050 - 902 - 05 -41 або e-mai advokat.go@yandex.ua

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ