Украина

Зміна інтернатури

Вопрос № 3905
Зміна інтернатури
3 консультации
50 грн.

Я інтерн першого року навчання, зараз розпочалася заочна частина інтернатури

Коли розпочалася війна поїхав у безпечне місце до Хмельницької області, база стажування знаходиться в Чернігівській, населений пункт після виводу військ обстрілювався ракетами останнім часом

Чи маю право я не відвідувати заочну частину інтернатури поки діє воєнний стан, навіть якщо ситуація владналася і перебувати в більш безпечному місці та не писати заяву на відпустку за власний рахунок , а після закінчення воєнного стану без негативних наслідків продовжити навчання в інтернатурі?

Консультации Советников

Добрый день!

Учитывая военное положение согласно Указа Президента № 64/2022 и то что указанный правовой режим был 21.04.22  продлен до 25.05.22 , такое обстоятельство есть форс-мажором.

Торгово-промислова палата України на підставі ст.ст. 14, 14¹ Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України, цим засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

Враховуючи це, ТПП України підтверджує, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Враховуючи вищезазначене та надзвичайну, важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, ТПП України з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістить з 28 лютого 2022 року на сайті ТПП України (www.ucci.org.ua) загальний офіційний Лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажору, який можна буде роздруковувати всім кого це стосується.

Наказания не будет - ситуация от Вас не зависит , можете направить письмо директору больницы где у Вас практика , с такими аргументами.

Отпуск брать или не брать , решать Вам , директор не имеет права Вас заставить, он должен перевести Вас на дистанционную работу , либо же обьявить простой по предприятию отдельным приказом.

Жалобу можно подать в инспекцию по труду в том регионе , где база практики.

----------------------------------------

Якщо активні бойові дії триватимуть треба буде змінити базу практики за погодженням з Департаментом МОЗ відповідної області.

 змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. А також лист директора клініки в яку вас направили, про те , що клініка не проти Вашого переведення. ( листи разом з вашою заявою подаються до обласного департаменту МОЗ. ) Обласний МОЗ розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.(НА ПІДСТАВІ п. 9, 18 Порядку працевлаштування випускників медичних(фармацевтичних провізорських спеціальностей)наказ МОЗ N 367 від 25.12.97

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди. .

Вам просто необхідно десь завершити інтернатуру та подати звіт про успішне проходження інтернатури з підписом директора клініки до Обласного МОЗу.

Аргументуйте тим ,що у клініці куди ви хочете перевестись існує виробнича необхідність у лікарях Вашої спеціальності ,нехай директор лікарні детально опише цю необхідність у гарантійному листі та вкаже,що штатна посада для вас буде надана. -це поважна причина (виробнича необхідність).

Департамент обласний МОЗ має погодити. Як тільки відновить роботу, директор має підписати наказ про переведення.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброго дня, Дмитро!

Чи було вирішено ваше питання?

Якщо буде потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Добрий вечір!

Підкажіть будь ласка, чи вирішене Ваше запитання? Дякую.

Реклама
Мой ответ