Украина
category

Відпрацювання за розподіленням медиком і війна

Вопрос № 3906
Відпрацювання за розподіленням медиком і війна
3 консультации
100 грн.

Я лікар, вчилася на бюджетній основі, після закінчення навчання працювала за розподіленням у м. Мелітополь. Оскільки з кінця лютого місто окуповане, 1 квітня мені вдалося звідти виїхати, не заільнившись. Фактично відпрацювала за розподіленням 2 роки і 2 місяці. Наскільки мені відомо, я досі там оформлена, але зарплатню з квітня не отримую.

Питання: чи можу я звільнитись зараз дистанційно? І якщо так, які будуть для мене наслідки, зважаючи на те, що я не допрацювала за розподіленням? Дякую.

Консультации Советников

Добрый день!

Учитывая военное положение согласно Указа Президента № 64/2022 и то что указанный правовой режим был 21.04.22 продлен до 25.05.22 , такое обстоятельство есть форс-мажором.

Торгово-промислова палата України на підставі ст.ст. 14, 14¹ Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України, цим засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

Враховуючи це, ТПП України підтверджує, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Враховуючи вищезазначене та надзвичайну, важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, ТПП України з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістить з 28 лютого 2022 року на сайті ТПП України (www.ucci.org.ua) загальний офіційний Лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажору, який можна буде роздруковувати всім кого це стосується.

Наказания не будет - ситуация от Вас не зависит , можете направить письмо директору больницы и в Обласной Департамент МОЗ  где у Вас практика , с такими аргументами.

Учитывая ситуацию в Мелитополе и тот факт , что органы государственной власти временно не контролируют указанную територрию. 

Вам необходимо письменно обратиться к Министру МОЗ Виктору Ляшко  за официальными раз яснениями лучше всего через Урядовий контакт центр через кабинет для обращений https://ukc.gov.ua/portal/appeals/

Отпуск брать или не брать , решать Вам , директор не имеет права Вас заставить, он должен перевести Вас на дистанционную работу , либо же обьявить простой по предприятию отдельным приказом. Заявление на увольнение можете подать директору почтой , електронной почтой , если он выйдет на связь.

За время простоя Вам должны выплачивать 2/3 от зарплаты согласно  должности, если у директора нет возможности и больница полностью разрушена из-за военных действий, директор должен направить письмо в обласной МОЗ или же на министра МОЗ  , ОПИСАТЬ ДЕТАЛЬНО СИТУАЦИЮ и министерство через казначейство будет оплачивать Вашу зарплату 

Жалобу можно подать в инспекцию по труду в том регионе , где база практики.

----------------------------------------

Якщо активні бойові дії триватимуть треба буде змінити базу практики за погодженням з Департаментом МОЗ відповідної області.

змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. А також лист директора клініки в яку вас направили, про те , що клініка не проти Вашого переведення. ( листи разом з вашою заявою подаються до обласного департаменту МОЗ. ) Обласний МОЗ розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.(НА ПІДСТАВІ п. 9, 18 Порядку працевлаштування випускників медичних(фармацевтичних провізорських спеціальностей)наказ МОЗ N 367 від 25.12.97

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди. .

Вам просто необхідно десь завершити інтернатуру та подати звіт про успішне проходження інтернатури з підписом директора клініки до Обласного МОЗу.

Аргументуйте тим ,що у клініці куди ви хочете перевестись існує виробнича необхідність у лікарях Вашої спеціальності ,нехай директор лікарні детально опише цю необхідність у гарантійному листі та вкаже,що штатна посада для вас буде надана. -це поважна причина (виробнича необхідність).

Департамент обласний МОЗ має погодити. Як тільки відновить роботу, директор має підписати наказ про переведення.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Доброго дня, Ірино!

1) Потрібно бачити всі ваші документи: договір із вузом, направлення на роботу, накази облздраву та самої лікарні про зарахування до інтернатури тощо.

2) Примусова праця заборонена Конституцією України, тому звичайно Ви маєте право звільнитися.

Наслідки цього звільнення залежать від вищезазначених документів.

Для звільнення Вам потрібно надіслати заяву про звільнення за власним бажанням на електронну та юридичну адреси лікарні (цінним листом із описом вкладення).

Можу підготувати для Вас таку заяву.

Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text):

Стаття 4. Особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника

1. У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Добрий вечір!

Підкажіть будь ласка, чи вирішене Ваше запитання? Дякую.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ