На першому поверсі 5-типоверхового будинку розташувався супермаркет АТБ з цілодобовим режимом роботи. Будинок збудовано за радянських часів з панельних блоків. Збоку ( з торця) будинку знаходиться рампа та 14 кондиціонерів промислового розміру.Основні фактори шкоди для нас, мешканців:1. Загучний шум роботи кондиціонерів, які ж до того вимикаються/вмикаються з інтервалом 1хв роботи. У момент старту він видає найгучніший звук, який нереально напрягає і шумом, і характером і циклічністю. Кондиціонери розташовані на стіні спальної кімнати.2. Розвантажувальні роботи. Постійний під'їзд пів вікна будинку великовантажного транспорту. Коли з контейнера кузова, роклою, вивозять товар, стоїть такий гул, наче десь їде цілий потяг. Який потім переміщується по всій площі квартири.Ці роботи тривають цілодобово + переміщення товарів всередині складської частини магазину теж створює такий же шум і теж навіть уночі.Персонал не надто хвилюється про шум і може гучно кидати піддони.3. Маловантажний транспорт створює абсолютно такі ж проблеми. Рівень шуму від них не менший, у т.ч. зважаючи на наявність Газельок, які дирчать як літак.4. Тютюнопаління всередині туалету магазину. 90% персоналу магазину палять. Особливо відчутно це вранці, з 4 до 8 години ранку, коли хтось із них постійно палить в туалеті. Я звертався з письмовою скаргою до мережі АТБ. Результат є, але іноді все ще бувають рецедиви.5. Голуби. Сусіди знизу, рятуючись від шуму, встановили балкон. Дах балкону знаходиться у мене під вікном. Мої підвіконня й дах балкону облюбували голуби, які лишають свій послід кругом, де тільки можна + о 5 ранку у них починається движ по підвіконню та вранішні курликання.6. Площадка, яка використовується для розгрузки вантажівок, могла б бути використана як стоянка для автомобілів мешканців будинку, так як з цим є проблемаТепер питання: як припинити кожен з 6 факторів шуму/дискомфорту?Фотографії будинку з рампою та кондиціонерів додаютьсяПишу цього листа о 3 годині ночі й слухаю шум "вагонеток по коліям будинку" та грохіт переміщення якогось товару...Будинок і квартира подобаються, але жити в ній просто неможливо. Про те, щоб у вихідний поспати до 8 чи 9 години ранку й мови бути не може - з 6:30 приїздять автомобілі з хлібом і сну кінець.Дякую за допомогу!

На першому поверсі будинку розташований цілодобовий магазин АТБ
Консультации Советников
Доброго дня, є законодавчо дозволені рівні шуму в житловій забудові. Зокрема, за санітарними нормами, максимально допустимі рівні шуму у багатоквартирних будинках вдень становлять до 55 децибелів, вночі (з 22:00 до 08:00) – до 45 децибелів. Для територій, які прилягають до житлових будинків – вдень до 70 децибелів, вночі – до 60 децибелів.
https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiyi/dopustymy...
Якщо АТБ порушує їх, особливо в нічний час, можете сміливо виклакати поліцію. Після 2-3 викликів вони будуть обережніше.
Також пожете подумати про те, щоб підготувати скаргу або позов до суду з вимогою компенсації. Компенсації, скоріш за все, отримати буде важко, але вони будуть менше шуміти 100 відсотків.
Доброго дня, Торн!
Відповідно до ст. 320 ЦК України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Однак, згідно ч. 5 ст. 319 ЦК України власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦК України при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині.
Згідно ст. 179 Житлового кодексу Української РСР користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. №572, зобов'язано власників та наймачів (орендарів) квартири, житлового приміщення гуртожитку дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері санітарних норм і правил, у тому числі вимог щодо недопущення надмірного шуму.
Заходи захисту населення від шкідливого впливу шуму передбачено також ст. 24 Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"
Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4004-12#Text):
Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:
здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;
вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):
1) жилих будинків і прибудинкових територіях;
2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;
3) готелів і гуртожитків;
4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
Передбачені частинами другою, третьою та четвертою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:
1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;
3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;
4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;
5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;
6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;
7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань;
9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.
Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.
Допустимі рівні шуму, який проникає в приміщення житлових i громадських будинків від зовнішніх та внутрішніх джерел, i допустимі piвнi шуму на території житлової забудови передбачено Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2019 № 463 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0281-19#Text).
Ви можете:
1) Написати скаргу до місцевої державної адміністрації/міської ради щодо створення комісії для проведення перевірки та вжиття заходів реагування.
Скарга повинна бути оформлена відповідно до вимог ст. 5 Закону України "Про звернення громадян" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%....
При написанні скарги бажано зібрати якомога більше підписів мешканців будинку та направити лист зі скаргою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
2) Порушення законодавчих, а також інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях тягнуть за собою наслідки, передбачені ст. 182 Кодексу України про адміністративні порушення.
Звернутись у такій ситуації до органів Національної поліції України у два способи — усно або письмо.
Усно бажано звертатись у випадку, коли подія, тобто порушення режиму тиші, відбувається прямо зараз. Нагадаємо, що викликати поліцію слід за номером “102”. Як правило, за викликом прибуває наряд патрульної поліції, який фіксує правопорушення, збирає пояснення свідків тощо, однак, притягнути чи не притягнути до відповідальності галасливого сусіда все-таки вирішує суд.
Письмово бажано звертатись до органів Національної поліції у випадку систематичного порушення режиму тиші. Для цього потрібно зібрати докази порушення перевищення сусідами допустимого рівня шуму (ними може може аудіозапис, колективна скарга мешканців усіх прилеглих квартир, протокол та акт Держспоживслужби тощо) і направити заяву з доказами на адресу поліції.
3) Звернутися до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (адреси територіальних відділень Держспоживслужби - https://dpss.gov.ua/sluzhba/teritorialniorgani).
4) Іншим можливим способом захисту своїх прав є звернення з позовом до суду. Так, особа може подати позов про відшкодування моральної чи навіть матеріальної шкоди, заподіяної систематичним порушенням режиму тиші.
Але для того, щоб рішення суду було винесено на користь позивача, необхідно мати досить переконливі докази. Доказами можуть виступати звернення до поліції, показання сусідів, медичні довідки про завдання шкоди здоров’ю (довідка від лікаря, лікарняний лист, інші докази нервових розладів, порушень сну, погіршення слуху).
Також особа, право на тишу якої порушено, може звернутися до суду з негаторним позовом про усунення перешкод в користуванні своїм майном.
Негаторний позов - це позов власника про усунення будь-яких перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння.
Наводимо приклади судових рішень, за якими порушників притягнуто до відповідальності за порушення режиму тиші: рішення суду, яким галасливого сусіда, який голосно кричав, чим заважав відпочивати сусідам, пртягнуто до адміністративної відповідальності та стягнуто штраф у розмірі 255 гривень без звуковідтворювальної апаратури - http://reyestr.court.gov.ua/Review/87438534 рішення суду, яким зобов`язано ТОВ “АТБ-маркет” усунути перешкоди у праві користування житловим приміщенням шляхом демонтажу всіх вентиляторів, кондиціонерів та холодильного обладнання, що знаходяться під квартирою та створюють постійний шум та вібрацію - http://reyestr.court.gov.ua/Review/75170944.
Зафіксувати порушення шуму можна декількома способами:
- протокол про адміністративне порушення, складений органами Національної поліції;
- аудіозапис і відеозапис;
- екологічна експертиза, яка може бути ефективною, коли джерело шуму носить відносно постійний характер (наприклад, шум кондиціонера, холодильника або іншого обладнання);
- протоколи і акти Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).
Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net
Всього найкращого!
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
Нормативно-правовым актом, регулирующим общественные отношения, связанные с защитой населения, в т. ч. и от шума, является ЗУ "Об обеспечении санитарного и эпидемического благополучия населения". Согласно его положениям, граждане имеют право на безопасные для здоровья и жизни быт, отдых и окружающую среду. Ст. 24 Закона обязывает предприятия, учреждения и организации принимать меры по недопущению превышения уровней шума на так называемых защищенных объектах, в число которых входят жилые дома и придомовые территории. Допустимый уровень шума устанавливается санитарными нормами и зависит от территории и времени суток. В среднем для жилых домов уровень шума не должен превышать 45–60 дБА.
Если в результате проведенной проверки установлено нарушение, предприятие-нарушитель должно уплатить штраф, а также предпринять все меры для недопущения подобного в будущем. Требования законодательных и других нормативно-правовых актов относительно защиты населения от вредного влияния шума регулируются ст. 182 КУоАП, которая предусматривает ответственность должностных лиц и граждан-субъектов хозяйственной деятельности в виде штрафа в размере от 15 до 30 необлагаемых налогом минимумов доходов граждан, т. е. от 255 до 510 грн. В случае повторного нарушения в течение года размер штрафа будет колебаться от 50 до 150 НМДГ (850 – 2 550 грн) с конфискацией звуковоспроизводящей аппаратуры, пиротехнических средств, других предметов нарушения тишины.
Рекомедую Вам письменно обратится с заявлением в местную администрацию в управление по благоустройству о проведении проверки указаного суб екта бизнеса и определения штрафных санкций или иных мер влияния.
В заявлении просите письменно уведомить Вас о принятых мерах согласно ст. 11 ЗУ ОБ обращениях граждан в 15 -ти дневной срок.
С уважением,
Константин Гончаренко
Доброго дня!
Раджу спочатку письмово звернутися до адміністрації магазину, а вже потім (якщо питання не буде вирішено) - до органів влади, в тому числі до суду.
Ось позитивна практика по схожих випадках:
1) Керуючись ст.55 Конституції України, п.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17 липня 1997 року, ст.ст. 15,16,316,317,319 ЦК України, ст.ст. 4,5,19,24,33 Закону України «;Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення від 24 лютого 1994 року, ст.13 Закону Ураїни «Про заходи щодо попереджання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я людини» від 22 вересня 2005 року, ст.ст. 4,5,49,77,78,79,80,81,89, 259,264,265,268 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Встановити режим роботи кальян-бару «Хука-Бразерс» (ТОВ «Хука Бразерс», код ЄДРПОУ: 41281891) за адресою: АДРЕСА_2 до 22 години 00 хвилин щоденно та зобов`язати ТОВ «Хука Бразерс» (код ЄДРПОУ: 41281891) щоденно не пізніше 22 години 00 хвилин припиняти роботу кальян-бару «Хука-Бразерс» за адресою: АДРЕСА_2.
2) Керуючись ст. 55 Конституції України, ст. ст. 15, 16, 316, 317, 319 ЦК України, ст. 6 ЖК України, ст. ст. 4, 5, 19, 24, 33 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24 лютого 1994 року, ст. ст. 4, 5, 49, 77, 78, 79, 80, 81, 89, 259, 264, 265, 268 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет» про відшкодування моральної шкоди та усунення перешкод в користуванні власністю задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ – маркет» на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 1000,00 грн. (одну тисячу гривень).
Усунути перешкоди в користуванні житлом ОСОБА_1 – квартирою №269, будинку №19, по вулиці Лесі Українки, села Софіївської Борщагівки, Києво-Святошинського району, Київської області шляхом зобов’язання Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет», магазин №1004, що розташований на 1 поверсі будинку №19 по вул. Лесі Українки, с. Софіївської Борщагівки, Києво-Святошинського району, Київської області демонтувати всі вентилятори, кондиціонери та холодильне обладнання, що розташовані згідно по поверхового плану в приміщенні №103 магазину №1004, на 1 поверсі літера «А» будинку 19 по вул. Лесі Українки, с. Софіївської Борщагівки, Києво-Святошинського району, Київської області.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ – маркет» на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 27464 грн.54 коп. (двадцять сім тисяч чотириста шістдесят чотири гривні п’ятдесят чотири копійки), які складаються з: витрати на сплату судового збору у розмірі 2240,00 грн.; витрати пов’язані з розглядом справи у розмірі 25224 грн. 54 коп.
На рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області може бути подано апеляційну скаргу.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
3) Керуючись ст. 55 Конституції України, п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, ст. ст. 15, 16, 316, 317, 319 ЦК України, ст. 6 ЖК України, ст. ст. 4, 5, 19, 24, 33 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення від 24 лютого 1994 року, ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року, Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», ст. 13 Закону Ураїни «Про заходи щодо попереджання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров»я людини» від 22 вересня 2005 року, ст. 4 Закону України «Про охорону дитинства», ст. ст. 4, 5, 49, 77, 78, 79, 80, 81, 89, 259, 264, 265, 268 ЦПК України, п. 15.5 Розділу ХІІІ «Перехідних положень» Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Зобов»язати відповідачів ОСОБА_10 з обмеженою відповідальністю «Лесик», місцезнаходження юридичної особи: 08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, буд. 74, ЄДРПОУ 38275123, і ОСОБА_40, ІНФОРМАЦІЯ_18, ІПН НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_19, усунути перешкоди на безпечні і здорові умови проживання ОСОБА_1 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 2 будинок № 9В, ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_14, будинок № 9В, ОСОБА_5 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 4, будинок № 9В, ОСОБА_6 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 5, будинок № 9В, ОСОБА_7 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 14, будинок № 9В, ОСОБА_8 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 7, будинок № 9В, шляхом припинення дії магазину, гастроному «Лесик» та експлуатації приміщення за адресою: с. Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79 в якості розміщення магазину, гастроному-кафе, та заборонити продовжувати діяльність магазину, гастроному-кафе за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79.
ДОДАТКОВО (для прикладу м. Київ):
В столиці діють Правила благоустрою міста Києва, які містять розділ Дотримання тиші в громадських місцях у м. Києві, якими, зокрема:
Встановлено обов'язок для керівників, уповноважених посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також громадян, забезпечувати в закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і загальноміських заходів тощо обмеження часу роботи музичних ансамблів з 9-00 до 23-00 години та дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих житлових будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час.
У разі розміщення джерел шуму в житлових будинках відповідні роботи повинні проводитись з 9-00 до 19-00.
Заборонено створювати шум при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів і піротехнічних виробів та інших гучноголосих установок у будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час з 22-00 год. до 8-00 год.
Заборонено встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд та інших місцях звуковідтворюючу апаратуру і включати її на повну потужність (вище 40 ДБА) протягом доби.
Заборонено роводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих у житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщень без погодження з мешканцями прилеглих будинків, житлових приміщень терміну початку і завершення робіт. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт у прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 ДБА. Забороняється проводити вказані роботи з 19-00 до 8-00 год. та у святкові і неробочі дні впродовж доби.
В офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих у житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщень шум не повинен перевищувати такий рівень: не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час (до 22-00).
При проведенні вантажно-розвантажувальних робіт автомобілями перевізників сміття, по доставці різноманітних товарів для обслуговування житлових будинків та їх інженерного обладнання не допускати перевищення рівнів шуму на прибудинкових територіях у нічний час з 22-00 до 8-00 год. та вживати заходів щодо максимального обмеження шуму від роботи обладнання автотранспорту.
Використання піротехнічних засобів для влаштування феєрверків та салютів без укладання договорів з балансоутримувачами територій, де проводяться святкові заходи, та без дотримання вимог обмеження часу проведення заходів з 08-00 до 22-00 год. у святкові і неробочі дні та використання їх у робочі дні впродовж доби - забороняється.
Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).
Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net
Всього найкращого!