Доброго дня! Хочу купувати кімнату, домовився з жінкою про продаж, після огляду переглянув документи на власність. Власником є чоловік, він також і прописаний у квартирі. Домовились про попередню угоду у нотаріуса, але є декілька нюансів. У сусідній кімнаті проживає жінка з дитиною, але наразі там не живуть. Хотів з нею поспілкуватись, жінка-продавець погодилася дати контакт уже коли буде укладена попередня угода у нотаріуса, і буде чітко зрозуміло що я покупець. Також було прохання з її сторони щоб виписати чоловіка через 4 тижні а не перед купівлею. Обґрунтувала вона це тим, що вони будуть за кошти, які отримають за кімнату купувати будинок за містом, і якщо виписати зараз і купити будинок та прописувати чоловіка там через 4 тижні то будуть якісь штрафи. Чоловік у кімнаті не проживає, заїзд може бути одразу з дня купівлі за словами жінки. Запитання - які можуть бути нюанси та "підводні камені" у даній ситуації? Чи дійсно є якісь штрафи і як забов'язати організувати виписку чоловіка після купівлі через 4 тижні? Чи можна вказати у договорі купівлі-продажу умову про обов'язкову виписку чоловіка та передачі не повної суми кімнати (1000-2000$) які будуть передані після виписки? Дякую за відповіді.

Виписка власника кімнати після покупки
Консультации Советников
Добрый день!
имеется несколько вариантов. Если купили квартиру, в которой остался прописанным бывший владелец, и в обусловленный срок он не выписался, то новому владельцу нужно самому пойти в ЦПАУ(ЦНАП), подать заявление о выписке и предоставить копию купли-продажи квартиры. ЦПАУ принимает решение в течение 10 дней, и в основном результат рассмотрения таких заявлений положительный - бывшего владельца выписывают. Чтобы этот процесс прошел как можно спокойнее, необходимо все продумать еще на стадии подписания договора купли-продажи. В договор нужно вписать обязательство продавца выписаться из квартиры в течение определенного времени. Также в таких случаях с продавца удерживают некоторую сумму, которую он получит только после выписки. Это дисциплинирует продавца, и стимулирует его самому приложить усилия для выписки. Если же он будет медлить, и оговоренный срок пройдет, то удержанная при подписании договора сумма станет для вас компенсацией за потраченное время при дальнейшей самостоятельной выписке бывшего владельца. ст.405 ЦК Украины
Теперь рассмотрим вариант, как собственник может выписать человека из квартиры, если этот человек не является бывшим владельцем, а просто перешел вам в "наследство" вместе с квартирой., алгоритм действий может быть разным. одни ЦПАУ спокойно снимают таких людей с прописки, в то время как другие отказываются. Законодательством не предусмотрено обжалование такого отказа в суде.( но письменный отказ будет доказательством). Для выписки вам придется подать иск в суд, но ответчиком будет не ЦПАУ, а лицо, прописанное в вашей квартире. Когда получите на руки решение суда, которое вступило в законную силу, нужно будет опять-таки писать заявление в ЦПАУ о выписке, и приложить к нему копию решения.
Тут можна спробувати зняти з реэстрацыъ онлайн особисто власником майна
https://diia.gov.ua/services/znyattya-iz-zareyestrovanogo-miscya-prozhivannya
З повагою,
Костянтин Гончаренко
1. человек после снятия с регистрации должен на протяжении 30 дней зарегистрироваться
2. можно указать в договоре про снятие с регистрации собственника
даже если он не снимется регистрации - вы это сможете сделать без проблем
Доброго вечора, Андрій!
1) Хочу купувати кімнату - кімнату купити неможливо, вона не є самостійним об'єктом нерухомого майна.
Можливо Ви маєте на увазі квартиру (тобто, певну її частку)?
2) Власником є чоловік, він також і прописаний у квартирі. - якщо власником є чоловік, то на підставі чого жінка виступає продавцем?
xи є нотаріальна довіреність на продаж "кімнати" від імені чоловіка?
3) домовився з жінкою про продаж, після огляду переглянув документи на власність. - було б краще, щоб Ви ці документи додали до вашого питання/
Без аналізу документів надати точну відповідь на ваше питання - неможливо.
4) Домовились про попередню угоду у нотаріуса, але є декілька нюансів. - у Вас є проект цієї угоди?
5) У сусідній кімнаті проживає жінка з дитиною, але наразі там не живуть.- жінка є співвласницею чи просто в ній проживає?
Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).
Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net
Всього найкращого!