Украина
category

Мобілізація

Вопрос № 3947
Мобілізація
4 консультации
120 грн.

Відповідно до ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію призову не підлягають, серед іншого, здобувачі вищої освіти, аспіранти та докторанти (cт. 23)

Відповідно до ЗУ Про військовий обов’язок призову не підлягають, серед іншого, здобувачі вищої освіти, аспіранти та докторанти (ст. 17)

В той же час в Інтернеті можна знайти пояснення, що якщо людина повторно поступила до МАГІСТРАТУРИ, то на неї не застосовуються вищезазначена виключення, тому що вона вже один раз використала відстрочку від армії і ця людина підлягає мобілізації.

АЛЕ! Якщо людина повторно поступила до АСПІРАНТУРИ, то на неї застосовуються вищезазначена виключення, і ця людина не підлягає мобілізації.

Питання: чи підлягає мобілізації людина, яка повторно поступила до магістратури або аспірантури.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 30 грн.

Чинним законодавством не передбачено, що людина може отримати відстрочку лише один раз у зв’язку з навчанням. Всі, хто пишуть таке, не зможуть зіслатися на жодну із норм закону.

Закон про мобілізацію та Закон про військовий обов’язок та військову службу передбачає надання відстрочки всім, хто навчаться на денній формі навчання. Тобто, якщо ви вступаєте до аспірантури або магістратури на денну форму навчання навіть повторно, то військкомат вам зобов’язаний надати відстрочку від призову за мобілізацією або на строкову службу залежно від того, чи ви призовник, чи резервіст або військовозобов’язаний. 

Ответ оплачен: 30 грн.

Добрый день.

Пункт 10 ст. 17 Закона Украины "О воинской обязанности и военной службе" в редакции от 01.01.17 года предусматривала право на отсрочку только один раз. Законом № 2145-VIII от 05.09.2017г. эта норма была исключена из Закона.

На сегодняшний день, Вы имеете право на отсрочку в связи с обучением на основании п. 8 ст. 17 Закона: Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

Согласно ст. 17 Закона: Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки, реалізують право на академічну мобільність, а також які поновлені у закладі вищої освіти, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.

Поскольку Вы поступите на обучение в другое учебное заведении, Вы однозначно и бесспорно имеете право на отсрочку с момента зачисления(приказом ректора)и до окончания обучения.

Закон гарантирует гражданам призывного возраста отсрочку на весь период обучения для получения (предвышего) высшего образования, а также на период обучения в магистратуре, интернатуре, аспирантуре, и предусматривает такую гарантию в случае восстановления в учебном заведении.

Для реализации права на отсрочку, Вам нужно предоставить в военкомат до 1 октября справку с ВУЗа и подать соответствующее заявление о предоставлении отсрочки.

====================

 Значення має , якщо ви маєте приписне свідоцтво і вам від 18-27 років тоді ви є призовником і можете отримати довідку з ТЦК СП (Воєнкомат) про відстрочку. за навчанням( на кордоні треба довідка, або наказ про зарахування з ВНЗ З НОТАРІАЛЬНИМ ПЕРЕКЛАДОМ та довідка про відстрочку з ТЦК СП). ТАКОЖ СТУДЕНТСЬКИЙ квиток ВНЗ Якщо ж ви маєте воєнний білет то ви є військовозобов язаний і відстрочка за навчанням може бути надана згідно ст, 23 ЗУ Про мобілізацію і моб підготовку , відмовити не мають права , але можуть. Мають у довідку дописати: тцк сп не заперечує виїзду закордон ( спеціальний бланк уже видало Міністерство оборони України всім ТЦК СП.) Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством. Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника) посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі) Крім того обмеження не стосуються осіб: на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або на утриманні яких є дитина з інвалідністю. А також тих, хто є: усиновителем опікуном, або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції • які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено. • здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі). • водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку; • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують. • Також якщо ви зайняті постійним доглядом за особою поважного віку , яка цього потребує згідно висновку ЛКК будь-якої лікарні.

Додаткові підстави:

Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.

  • водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України.
  • залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
  • спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • тренерів із складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України за наявності підтвердних документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.

або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку

Нові правила перетину з 03.05.22

https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброго дня, Сергій!

Відповідно до абзацу другого ч. 3 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

Умовами для отримання відстрочки від мобілізації є лише рівень (тобто професійна (професійна-технічна), професійна передвища чи вища) та форма здобуття освіти (денна чи дуальна). Інших критеріїв законом не передбачено. 

Працівники ТЦКСП (військкомату) не мають права тлумачити закон на власний розсуд.

Згідно ст. 19 Конституції України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...): "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

У разі порушення ваших прав Ви можете:

1) Подати письмову скаргу начальнику місцевого військкомату;

2) Подати письмову скаргу начальнику обласного військкомату;

3) Звернутися в Міністерство оборони України (контакти - https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht...)

4) На телефони гарячих ліній

0-800-500-410

0-800-500-442

044-454-44-99

5) Також можна зателефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545

Таким чином, навчання у ВНЗ за денною або дуальною формою буде підставою для отримання відстрочки від мобілізації (незалежно від кількості отриманих попередньо освіт чи кваліфікаційних рівнів, і незалежно в Україні чи за кордоном).

У документах про навчання (контракт, довідка на бланку вишу тощо) має бути зазначено назву ВНЗ, рівень освіти (тобто, вища), форма освіти (тобто, денна), а також ступінь вищої освіти (бакалавр, магістр, аспірантура тощо).

Після отримання документів Вам необхідно звернутися до ТЦКСП (військкомату) за місцем перебування на військовому обліку з заявою про надання відстрочки.

МОЖУ СКИНУТИ ЗРАЗОК ТАКОЇ ЗАЯВИ.

При цьому, Ви можете змінити місце військового обліку. Для цього необхідно подати заяву про взяття на військовий облік за новим (фактичним) місцем проживання. Однак, щоб не їхати зніматися з військового обліку за місцем прописки (реєстрації місця проживання), потрібно мати довідку ВПО, в якій буде вказано ваше фактичне місце проживання.

Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Ответ оплачен: 30 грн.

Доброї ночі!

Відповідно до ч.8 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - Закон про військову службу) відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти.

Тобто, якщо Ви закінчили магістратуру і отримали диплом магістра, то повторно отримати відстрочку для навчання в магістратурі Ви уже не можете. Ви можете отримати відстрочку на наступний ступінь освіти, тобто аспірантуру.

Але, якщо Ви поступили на магістратуру і Вас відрахували з магістратури, то Ви можете повторно отримати відстрочку на магістратуру.

Якби Вас відрахували з магістратури до 05.09.2017 року, тоді б Ви втратили б право на відстрочку, оскільки до 05.09.2017 року діяла частина 10 статті 17 Закону про військову службу, яка передбачала, що у випадку відрахування з ВНЗ особа втрачала право на відстрочку, навіть якби вона поновилася б в ВНЗ чи повторно поступила до ВНЗ.

Тому виникає запитання, Ви закінчили магістратуру чи аспірантуру чи ні? Якщо Ви закінчили магістратуру чи аспірантуру то Ви можете отримати лише відстрочку на наступний ступінь освіти, якщо ж не закінчили, тоді Ви можете повторно отримати відстрочку на магістратуру або аспірантуру, оскільки у Вас немає ступеня освіти магістратури чи аспірантури.

Запитання, подяку можете залишити у коментарі на даному сайті.

Сподіваюсь, що Вам допоміг!

Якщо виникнуть запитання, звертайтесь.

P.S. Можу не одразу відповісти. Дякую за розуміння.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ