Украина
category

Відкриття офісу

Вопрос № 3990
Відкриття офісу
3 консультации
150 грн.

Доброго дня. У мене питання стосовно офіційного відкриття офісу. Які документи потрібні для цього, якщо керівник офісу та всі співробітники маю статус ФОП? 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 75 грн.

Доброго дня, Вікторія!

У даному випадку можливі два варіанти:

1) Відкривати офіс на Вас як на ФОП. Для цього потрібно укласти договір оренди офісного приміщення, а потім подати державному реєстратору/нотаріусу чи онлайн через ДІЮ заяву про внесення змін щодо місцезнаходження ФОП.

2) Закрити ФОП та зареєструвати на Вас юридичну особу, а саме приватне підприємство. Однак, для цього також потрібно буде підготувати Статут.

Зверніть увагу, що в обох випадках, з працівниками необхідно укладати не трудові договори, а цивільно-правові про надання послуг. Адже, всі ваші працівники мають статус ФОП.

Якщо буде потрібна моя допомога, в тому числі з оформленням документів, можете писати мені на пошту mailmessage@ukr.net

Буду вдячний за оплату своєї консультації.

Успіхів!

Ответ оплачен: 75 грн.

Добрій день!

  • Имеет ли право ФЛП на 2 группе сдавать в аренду жилое помещение?
  • В соответствии с п. 2 статьи 291.4 Налогового кодекса Украины (далее - НКУ) ФЛП на 2 группе имеют право осуществлять хозяйственную деятельность по предоставлению услуг, в том числе бытовых, плательщикам единого налога и / или населению. Исключение: ФЛП, которые предоставляют посреднические услуги по покупке, продаже, аренде и оценки недвижимости (деятельность агентств недвижимости), могут осуществлять деятельность только на 3 группе. То есть риэлторы не могут быть на 2 группе, но обычных арендодателей это ограничение не касается.

    В понимании налогового законодательства аренда является услугой. В соответствии со ст. 291.5.3. НКУ ФЛП - плательщики единого налога могут сдавать в аренду жилые помещения площадью до 100 кв.м.

    Учитывая изложенное, ФЛП на 2 группе может сдавать в аренду юридическому лицу - плательщику единого налога жилое помещение.

  • Может ли предприятие арендовать жилую недвижимость?
  • Однозначно да. Но в соответствии со ст. 6 Жилищного кодекса Украины использовать жилые помещения можно только для проживания в них физических лиц. То есть предприятие может арендовать квартиру для проживания сотрудников, но не для размещения офиса или осуществления хозяйственной деятельности промышленного характера. При этом, предприятие не может предоставить квартиру для проживания лицам, не связанным трудовым или гражданско-правовым договором с предприятием.

  • Отчетность
  • В случае аренды у ФЛП необходимо каждый квартал подавать отчет за формой № 1ДФ.

    Форму № 1ДФ налоговые агенты подают ежеквартально в течение 40 календарных дней, следующих за последним днем отчетного квартала, с указанием признака (кода) начисленного физлицу дохода (оплата аренды - код 196).

  • Налогообложение
  • В случае аренды квартиры и предоставления ее для проживания сотруднику на безоплатной основе, такой доход для сотрудника является дополнительным благом (ст. 14.1.47 НКУ) и подлежит налогообложению налогом на доходы физических лиц в соответствии со ст. 167.1 НКУ по ставке 18% и военным сбором по ставке 1,5%.

    При начислении (предоставлении) дохода в любой неденежной форме базой налогообложения является стоимость такого дохода, рассчитанная по обычным ценам, правила определения которых установлены НКУ, умноженным на коэффициент (для налога в 18% коэффициент равен 1.219512).

    Так, в общий доход плательщика налога включается доход, полученный плательщиком налога как дополнительное благо, в том числе, в виде стоимости использования жилья, принадлежащего работодателю, предоставленного плательщику налога в бесплатное пользование (ст. 164.2.17 НКУ).

    Предприятие в такой ситуации является налоговым агентом и обязано удерживать и уплачивать в бюджет налог с доходов сотрудника, а также подавать отчет по форме № 1ДФ (выплата допблага сотруднику - код 124).

    В других случаях налоговые последствия не возникают (например, если квартира предоставляется для проживания сотрудников во время командировки, то есть связана с исполнением трудовых функций).

    ---------------------------------------

    ст. 815 ЦКУ визначено обов'язок орендаря самостійно вносити плату за комунальне послуги, якщо інше не встановлено договором найму.

    Перший варіант, орендар може компенсувати вартість комунальних послуг орендодавцю включивши її у складовій орендної плати.

    Другий варіант - орендар відшкодовує вартість комунальних платежів орендодавцю окремим платежем.

    Проте обидва ці варіанти так чи інакше мають описуватися у договорі оренди.

    Серед іншого можна аби орендар самостійно сплачував за коммунальні послуги, але порядок оплати та подання підтвердження оплати має бути зафіксовано у договорі, та краще аби рахунки приходили на ім я орендаря.

    Вам треба визначитись , який ФОП буде виступати орендарем у договорі , також треба , щоб у власника  приміщення були всі правовстановлюючі документи про його право власності на приміщення, яке він передасть у оренду.

    Бо ФОП орендар матиме подавати спец форму до податкової про понесені ним витрати , щодо оренди майна.

    Вказану форму неможна подавати з фіктивними даними, бо це кримінальне правопорушення.

    Можливо спробуйте знайти приміщення з документами які вже оформлені та існують.

    Або укладіть хоча б попередній договір в якому передбачте орієнтовну дату коли власник має оформити документи та інші умови майбутнього договору оренди згідно ст. 635 ЦК України та підпишіть сторонами і подайте дані цього договору у форму податкової.

    Поки триває мораторій на перевірки , можливо це вихід , проте така ситуація є ризикованою для Вас , тому за період мораторію власник має вирішити питання з документами на офіс і укласти договір оренди з вами. Або ви маєте знайти інший офіс з документами , укласти договір оренди , якщо більше 3и років то з нотаріальним оформленням, а потім подати зміни до форми 20 - опп

    Взагалі така ситуація є ризикованою для ФОП з орендою без договору!

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Доброго ранку, Вікторія!

    Чи було вирішено ваше питання?

    Похожие вопросы

    Реклама
    Мой ответ