Украина

Зміна місця реєстрації при набутті у власності нерухомості

Вопрос № 4000
Зміна місця реєстрації при набутті у власності нерухомості
3 консультации
50 грн.

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи є обов'язковим змінювати місце реєстрації (прописки) після придбання квартири? Я прописаний у будинку матері, відповідно місце реєстрації у військовому комісаріаті також за адресою будинку матері, де я проживав раніше. Проживаю зараз у квартирі, але за вимогою з'являюсь у військомат. Чи обов'язково виписуватись у районному військоматі та прописуватись за адресою нинішнього місця проживання у міському військоматі? Чи передбачені штрафи, якщо цього не зробити? І чи може бути у власності квартира, де ніхто не прописаний? Дякую за відповіді.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 25 грн.

Підкажіть, будь ласка, чи є обов'язковим змінювати місце реєстрації (прописки) після придбання квартири? 

не потрібно зніматися з реєстрації 

відповіді на інші питання - похідні

Ответ оплачен: 17 грн.

Доброго дня!

Якщо майно придбали у тому ж місті де взяті на облік , то не треба зніматись з реєстрації у воєнкоматі.

Якщо квартиру придбали у іншому населеному пункті то треба знятися за старою адресою у воєнкоматі , та стати на облік за новим місцем проживання у термін 7 днів.

У придбаній квартирі також не обов язково реєструватися , ваше право власності підтверджє довідка з реєстру речових прав на нерухоме майно.

можливо Буде штраф ст.210 Купап - 510 -810 , до 1700 грн , якщо повістки не вручено можна не приходити протокол без вас не складуть. (за порушення правил обліку.)

----------------------------------------------

 • Не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання  у іншу місцевість область,  місто  Ви повинні знятися із військового обліку (пункт 3 статті 37 Закону України)
 • Необхідні документи – військовий квиток та заява з проханням зняти з обліку у зв’язку із вибуттям в іншу місцевість України,

  або за кордон на строк більше трьох місяців ( пункт 2 частини 5 статті 37 Закону України)

 • Ні, не потрібно міняти військовий квиток старого зразка (пункт 3 Указу Президента .України № 582/2016)
 • Вимагати при виписці (знятті з реєстрації), зняття з військового обліку права не мають, але можуть
 • Підстави (виписки із діючого законодавства України додаються

  Закон України »Про військовий обов’язок і військову службу», з останніми змінами та доповненнями від 03.10.2019

  Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

 • Взяттю на військовий облік призовників та військовозобов'язаних у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України:
 • 2) на військовий облік військовозобов'язаних:

  військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;

  які досягли граничного (27-річного) віку під час перебування на військовому обліку призовників.

  {Пункт 2 частини першої статті 37 доповнено абзацом згідно із Законом

  № 1634-VII від 12.08.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом

  № 116-VIII від 15.01.2015}

 • Призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
 • Зняттю з військового обліку призовників та військовозобов'язаних у військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України:
 • {Абзац перший частини п'ятої статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законами

  № 2926-VI від 13.01.2011,

  № 161-IX від 03.10.2019}

  2) з військового обліку військовозобов'язаних:

  які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;

  які вибули на строк більше трьох місяців за межі України;

  Стаття 38. Обов'язки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, призовників і військовозобов'язаних щодо виконання правил військового обліку

 • В адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів, відповідні органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форм власності зобов'язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов'язаних.
 • Органи виконавчої влади, що здійснюють реєстрацію місця проживання чи перебування осіб, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад зобов'язані:
 • {Абзац перший частини другої статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом

  № 1276-VI від 16.04.2009}

  здійснювати реєстрацію за місцем проживання або перебування чи зняття з реєстрації призовників, військовозобов’язаних та резервістів лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання або перебування;

  {Абзац другий частини другої статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законами

  № 1276-VI від 16.04.2009,

  № 5088-VI від 05.07.2012; в редакції Закону

  № 1275-VII від 20.05.2014}

  надавати районним (міським) військовим комісаріатам допомогу у прийнятті допризовників на військовий облік, проведенні призову громадян на військову службу (збори), контролі за виконанням ними правил військового обліку та виявленні громадян із числа призовників і військовозобов'язаних, які порушують ці правила;

  надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про осіб, які отримали громадянство України і повинні бути взяті на військовий облік.

  {Частину другу статті 38 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом

  № 901-VIII від 23.12.2015}

 • Органи Національної поліції у встановленому законом порядку зобов’язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, а також надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про випадки виявлення громадян, які не перебувають, проте повинні перебувати на військовому обліку.
 • Органи реєстрації актів громадянського стану зобов'язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про зміну призовниками і військовозобов'язаними прізвища, імені та по батькові, одруження (розлучення), випадки реєстрації смерті призовників або військовозобов'язаних та вилучення військово-облікових документів, пільгових посвідчень, а також інші дані.
 • Органи досудового розслідування зобов'язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про призовників, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а суди - про призовників, кримінальні справи стосовно яких розглядаються судом, а також про вироки щодо призовників і військовозобов'язаних, які набрали законної сили.
 • {Частина п'ята статті 38 в редакції Закону

  № 4652-VI від 13.04.2012}

 • Посвідчення про приписку призовників, військові квитки військовозобов'язаних, засуджених до позбавлення волі, обмеження волі або арешту, надсилаються судами до відповідних районних (міських) військових комісаріатів.
 • Медико-соціальні експертні комісії зобов’язані в семиденний строк повідомити відповідним районним (міським) військовим комісаріатам про призовників і військовозобов’язаних, яких визнано особами з інвалідністю (про військовозобов’язаних Служби безпеки України - Центральне управління або регіональний орган Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - Службу зовнішньої розвідки України).
 • {Частина сьома статті 38 в редакції Закону

  № 161-IX від 03.10.2019}

 • Керівники лікувальних закладів під час проведення призову зобов'язані у триденний строк повідомити відповідні районні (міські) військові комісаріати про громадян призовного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні.
 • Житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків повинні своєчасно подавати необхідні відомості про призовників і військовозобов'язаних відповідним районним (міським) військовим комісаріатам, виконавчим комітетам сільських, селищних і міських рад, на які покладено ведення обліку призовників і військовозобов'язаних, стежити за виконанням призовниками і військовозобов'язаними правил військового обліку, а також сповіщати їх про виклик до військових комісаріатів.
 • Призовники та військовозобов'язані в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про це орган, де вони перебувають на військовому обліку.
 • Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», з останніми змінами та доповненнями від 23.03.2017 року

  Згідно ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» кожен громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані зареєструвати своє місце проживання. З моменту прийняття Постанови Кабміну №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» в Україні діють нові правила прописки і виписки.

  З 4 квітня 2016 року повноваження з реєстрації (прописки) та зняття з реєстрації місця проживання (виписки) перейшли до органів місцевого самоврядування і Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Раніше цим займалася Державна міграційна служба України. Перелік відповідних органів реєстрації наведено на сайті ДМС. У сільській місцевості функції з оформлення прописки і виписки виконують виконавчі органи сільських або селищних рад. У разі, якщо такі органи не створені, обов’язок по реєстрації громадян покладено на сільського голову.

  Постанова Кабінета Міністрів України вд 2 березня 2016 р. № 207

  Правила реєстрації місця проживання.

  Зняття з реєстрації місця проживання

 • Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
 • заяви особи або її представника за формою згідно з

  додатком 11;

  Разом із заявою особа подає:

  військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

  Реєстрація місця проживання

 • Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
 • 5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

  Указ Президента України України № 582 / 2016

  Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу

 • Установити, що військові квитки, виготовлені (видані) до набрання чинності цим Указом, вважаються дійсними на всій території України та не підлягають обміну на військові квитки нового зразка, 
 • З повагою,

  Костянтин Гончаренко 

  Ответ оплачен: 8 грн.

  Доброго дня, Andriy!

  1) Підкажіть, будь ласка, чи є обов'язковим змінювати місце реєстрації (прописки) після придбання квартири? - ні, законодавство не містить такої вимоги. Крім того, відповідно до ст. 29 Цивільного кодексу України фізична особа може мати кілька місць проживання. Місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

  2) Чи обов'язково виписуватись у районному військоматі та прописуватись за адресою нинішнього місця проживання у міському військоматі? - лише якщо зміните місце прописки. Тобто, якщо випишитесь з будинку матері та пропишитесь у придбаній квартирі. 

  3) Чи передбачені штрафи, якщо цього не зробити? - ні, адже наразі Ви перебуваєте на військовому обліку за місцем прописки, тому навпаки ніяких порушень законодавства немає.

  4) І чи може бути у власності квартира, де ніхто не прописаний? - звичайно, ці речі взагалі не взаємопов'язані. Інакше, що робити тим, хто має у власності декілька квартир чи будинків.

  Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

  Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

  Всього найкращого!

  Похожие вопросы

  Реклама
  Мой ответ