Украина
category

Робота за сумісництвом.

Вопрос № 4002
Робота за сумісництвом.
1 Консультация
100 грн.

Добрий день)

Я працюю на ставку лікарем-педіатром в державній установі, яка укладає декларації із пацієнтами.

Також, працюю по зовнішньому сумісництву у приватній клініці також лікарем-педіатром.

1. Чи маю я повідомляти на основне місце роботи про роботу за сумісництвом?2. Та чи мають право у мене на основному місці роботи вимагати не укладати декларації із пацієнтами в приватній клініці?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 100 грн.

Добрий день, Галино!

1. Чи маю я повідомляти на основне місце роботи про роботу за сумісництвом? - ні, законодавство не містить такої вимоги. 

Кодекс законів про працю України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08/conv#n1...: 

Стаття 21. Трудовий договір

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Постанова КМУ "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 3 квітня 1993 р. N 245 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/245-93-%D0%BF#Text):

1. Установити, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно. 

2. Та чи мають право у мене на основному місці роботи вимагати не укладати декларації із пацієнтами в приватній клініці? - ні. Законодавством не передбачено право керівника за основним місцем роботи вимагати у працівника (лікаря) не укладати декларації на роботі за зовнішнім сумісництвом (тобто, в іншому закладі охорони здоров'я). Ваш роботодавець зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...:

Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

13.09.22 15:34
Галина

і я не підписувала чомусь колективний договір при прийнятті на державну роботу

там, чисто теоретично, могла бути заборона на певну діяльність по сумісництву?

13.09.22 15:36

Ні, це ваше право, передбачене законодавством.

Стаття 16. Недійсність умов колективного договору

Умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством і угодами становище працівників, є недійсними.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ