Украина
category

Інтернатура і декрет

Вопрос № 4017
Інтернатура і декрет
4 консультации
120 грн.

доброго дня. Зараз проходжу інтернатуру на заочній базі(в лікарні) з середини серпня пішла у відпуську по вагітності і пологах, але у формі 7 ОК в дії не відображаються відпрацьовані години з серпня і по терерішній час, у всіх графах від серпня нулі. Підскажіть, будь ласка, це так має бути, чи потім , по завершенні інтернатури можуть виникнути питання щодо недопрацювання цих годин?І ще, підскажіть, в який термін мають виплатити дородові виплати? Дякую

Консультации Советников

Ответ оплачен: 40 грн.

Доброго дня, Ольго!

1) Підскажіть, будь ласка, це так має бути, чи потім , по завершенні інтернатури можуть виникнути питання щодо недопрацювання цих годин? - так. Це пов'язано з тим, що страхові внески за період відпустки по вагітності та пологах не сплачуються. При цьому, даний період зараховується до страхового  стажу. 

Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1105-14#Text):

Стаття 21. Обчислення страхового стажу

1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

2) І ще, підскажіть, в який термін мають виплатити дородові виплати? -  ч. 2 ст. 32 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується:

  • застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, – у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати;
  • добровільно застрахованим особам, застрахованим особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність, – протягом десяти днів після призначення допомоги.

Допомогу по вагітності та пологах мають виплатити за місцем роботи, у випадку якщо у жінки є декілька місць роботи, вона має право на допомогу і за місцем роботи по сумісництву.

Якщо роботодавець не зміг опрацювати лікарняний листок та подати за ним заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування України у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, працівник може самостійно звернутись до Фонду для отримання лікарняних і декретних допомог. Для цього застраховані особи мають звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду – за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо. Надання матеріального забезпечення відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління ФССУ від 24.01.2017 № 8 (пункт 2.1).

Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. Також варто підготувати копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у Порядку. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.

Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Ответ оплачен: 40 грн.

Доброго дня!

Так ,як внески за час декретної відпустки не вносяться ,там буде відображено 0, проте весь цей період буде зараховано до Вашого загального стажу роботи.

Розмір декретних виплат у 2022 році складає 100% від середньої зарплати за місцем роботи. Спочатку розраховується, скільки жінка заробила за останній рік, і потім ця сума ділиться на кількість відпрацьованих днів.Розмір декретних виплат у 2022 році складає 100% від середньої зарплати за місцем роботи. Спочатку розраховується, скільки жінка заробила за останній рік, і потім ця сума ділиться на кількість відпрацьованих днів. Таким чином ми отримуємо середню зарплату за один робочий день.

Розмір декретних виплат розраховуються за формулою:

Середня зарплата за один робочий день * Кількість календарних днів, що припадають на декретну відпустку

Кількість календарних днів розрахункового періоду середньої зарплати може бути зменшена тільки на календарні дні, не відпрацьовані працівницею з наступних причин:

тимчасової непрацездатності підтвердженої лікарняним;

відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;

відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного та шестирічного віку (за медичним висновком);

відпустки без збереження заробітної плати.

Інші дні, не відпрацьовані працівницею в розрахунковому періоді з будь-яких причин (щорічна відпустка, відпустка за свій рахунок, простій тощо), враховуються.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

----------------------------------

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.  Під час воєнного стану це дуже актуально.

Ответ оплачен: 40 грн.

Доброго дня!

Стосовно ваших питань можемо повідомити наступне:

Підскажіть, будь ласка, це так має бути, чи потім , по завершенні інтернатури можуть виникнути питання щодо недопрацювання цих годин? - Довідка 7 ОК містить відомості про заробіток застрахованої особи за необхідний період помісячно із зазначенням єдиного страхового внеску, сплаченого з цього заробітку. Період у зв’язку з вагітністю та пологами зараховується до основного стажу без сплати страхових внесків. Тобто, цей період (години) будуть зараховані Вам до відпрацювання. Питань щодо недопрацювання цих годин не буде. 

І ще, підскажіть, в який термін мають виплатити дородові виплати? - Рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах приймається не пізніше десяти днів із дня надання листка непрацездатності.Якщо всі терміни оформлення виконають, від дати передачі застрахованою особою лікарняного листка до подання заяви-розрахунку до Фонду соц.страхування має пройти до 17 календарних днів. Кошти надходять на рахунок роботодавця упродовж декількох банківських днів після здійснення фінансування. Після того, як роботодавець отримав кошти від Фонду соціального страхування України, він має здійснити виплату допомоги по вагітності та пологах своїй працівниці у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Якщо є уточнюючі питання, можете написати на ел.пошту pravoizachita@gmail.com

Якщо консультація була Вам корисною, буду вдячна за її вибір та оплату

Успіхів Вам! 

Доброго дня, Ольго!

Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду:

1. Про створений е-лікарняний працівнику необхідно повідомити свого роботодавця будь-яким зручним обом способом (наприклад, телефоном). Якщо застрахованій особі видали паперовий листок непрацездатності, його потрібно передати до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера). Це необхідно зробити не пізніше ніж упродовж 12 місяців після отримання лікарняного листка.

2. Е-лікарняний або паперовий листок передають на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення). Електронний документ роздруковувати не обов’язково. Строк розгляду документів і прийняття рішення – 10 календарних днів з дати видачі е-лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття е-лікарняного, а для лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день з дати відкриття). А для паперових лікарняних – 10 календарних днів після отримання листка непрацездатності від працівника.

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду упродовж не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (зверніть увагу, заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс на вебпорталі Пенсійного фонду, наразі він не має функціональної реалізації).

4. Саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги. Аби слідкувати за станом фінансування онлайн, працівники мають дізнатись точну дату прийняття до фінансування заяви-розрахунку за своїм лікарняним. Це можна зробити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. 

5. Знаючи дату отримання Фондом заяви-розрахунку, працівники можуть слідкувати за станом фінансування свого лікарняного листка в телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

6. Інформація щодо стану фінансування оновлюється в телеграм-каналі за тегом #фінансування_оперативно. Після здійснення фінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.

7. Роботодавець виплачує допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

Якщо буде потрібна моя допомога, можете писати на пошту mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ