Украина

Вивіз авто з України

Вопрос № 4037
Вивіз авто з України
3 консультации
120 грн.

Доброго дня.

Мене звати Calinciuc Nazar, чи не могли б ви будь-ласка проінформувати мене на рахунок одного питання по вивезенню моєї машини з України за кордон.

Я громадянин європейського союзу, в мене залишилися машина на англійській реєстрації якою я самостійно заїхав в Україну минулого року. В даний час в мене немає можливості в'їхати в Україну самостійно і забрати машину за кордон з певних причин. Авто знаходиться в Україні 1рік і 6місяці( тобто термін перебування машини прострочено)

Чи можливо це зробити з офіційним, юридично завіреним дорученням на вивіз машини моїй дружині, вона громадянка України ? І чи зніметься авто з мого імені на кордоні?

Дякую за інформацію.

Консультации Советников

Доброго дня!

Громадянка України зможе забрати Ваше авто за нотаріальною довіреністю з нотаріальним перекладом на державну мову. Але скоріше за все накладуть штраф за прострочення терміну вивозу.

Будь-які автомобілі на іноземній реєстрації можуть перебувати в Україні чи “у митному режимі транзиту”, чи “у митному режимі тимчасового ввезення”. Перше – це автомобілі, які проїжджають країною, друге – автомобілі, що використовуються всередині країни тимчасово. Обидва режими мають визначені проміжки часу, за порушення яких передбачені штрафи.

По-перше - штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту значно збільшуються (вступлять в силу через 180 днів з моменту опублікування закону), зокрема за перевищення строку але не більше однієї доби - 170 грн. або попередження; від однієї доби до 10 діб - 3400грн.; від 10 до 20 діб – 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, а більш ніж на 30 діб (а також за втрату чи розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або ж конфіскацію автомобіля за рішенням суду.

По-друге - штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення в митному режимі тимчасового ввезення також значно збільшено (вступлять в силу через 180 днів з моменту опублікування закону), а саме за перевищення строку не більш ніж на три доби - 850грн. або попередження; від 3 до 10 діб - 5100 грн.; від 10 до 20 діб – 17 тисяч гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більш ніж на 30 діб (а також за втрату чи розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або конфіскацію автомобіля за рішенням суду.

По-третє – запроваджується автоматизований обмін інформацією між фіскальними органами, Державною прикордонною службою та Національною поліцією і, коли він запрацює (сподіваємось, що скоро), ми зможемо в автоматичному режимі перевіряти, коли та ким ввезений автомобіль з іноземними номерами.

Четверте – встановлюється новий вид відповідальності за передачу транспортного засобу особистого користування (“тимчасово ввезеного на митну територію України” чи “поміщеного у митний режим транзиту”), у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України (чи не поміщувала його у митний режим транзиту), а так само за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні (наприклад – таксі).

З 01.01.2020 р. митниця може штрафувати за порушення ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України. Штраф у розмірі 34 000 грн передбачений за такі порушення:

 • використання ТЗ особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного в митний режим транзиту, у підприємницькій діяльності та/або з метою отримання доходів в Україні;
 • передачу такого ТЗ у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила його на митну територію України чи не поміщувала у митний режим транзиту (за винятком випадків, коли особа, яка безпосередньо здійснювала митне оформлення, знаходиться у транспортному засобі).

Максимальне покарання, передбачене за перевищення встановленого строку транзитного переміщення автомобіля, його втрату (в тому числі розкомплектування) ч. 6 ст. 470 Митного кодексу, становить 170 000 грн або конфіскація такого транспортного засобу.

Зповагою,

Костянтин Гончаренко

---------------------------------

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.Під час воєнного стану це дуже актуально.

Доброго дня, Назар

Отже, якщо ввозили авто Ви, а хочете, щоб вивезла дружина і за умови, що авто ввозилось для приватного користування (ще є комерційне використання - це окрема тема) і ще не минув 1 рік та 1 місяць (строк тимчасового ввезення транспортного засобу), Вам необхідно зважити на наступне:

 • 1) Відповідно до положень ст. 8 Стамбульської конвенції про тимчасове ввезення 1990 року, Ви як нерезидент, що особисто тимчасово ввозив авто можете передати право на тимчасове ввезення будь-якій іншій особі, якщо остання: a) відповідає умовам, визначеним у цій Конвенції, та b) бере на себе обов’язки першого користувача правом на тимчасове ввезення;
 • 2) Особливості тимчасового ввезення транспортного засобу врегульоване Додатком С до згаданої вище Стамбульської конвенції;
 • 3) в Україні передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу приватного користування (“тимчасово ввезеного на митну територію України” чи “поміщеного у митний режим транзиту”), у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України (чи не поміщувала його у митний режим транзиту), а так само за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні (наприклад – таксі). Так, з 01.01.2020 р. митниця може штрафувати за порушення ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України у розмірі 34 000 грн за передачу такого ТЗ у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила його на митну територію України чи не поміщувала у митний режим транзиту (за винятком випадків, коли особа, яка безпосередньо здійснювала митне оформлення, знаходиться у транспортному засобі).
 • 4) передбачені у ст. 16 Закону України "Про дорожній рух"  обов'язки водія не передавати транспортний засіб у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту. Також до транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, запроваджено вимогу їх державної реєстрації протягом десяти діб з моменту такого ввезення. Ця вимога зобов’язує користуватися автомобілем тільки того водія, що ввіз цей автомобіль на територію України.
 • В той же час, у разі виникнення проблем при вивезенні авто за межі України Ваша дружина на кордоні може апелювати до митників та прикордонників посилаючись на:
 • І. Ст. 7 Додатку С до Стамбульської конвенції 1990 року:
 • "Стаття 7 Незважаючи на положення статті 5 цього Додатка:... b) транспортні засоби приватного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення. Кожна Договірна Сторона може дозволити таке використання особою, яка постійно проживає на її території, зокрема якщо вона використовує його від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення"При чому це правило стосується як ввезення, так і вивезення транспортних засобів!
 • ІІ. Ст. 9-11 самої Стамбульської конвенції, де вказується, що звичайне припинення режиму тимчасового ввезення здійснюєтьсяшляхом вивезення товарів (у тому числі транспортних засобів), наякі поширюється режим тимчасового ввезення, без уточнення хто має право вивозити транспортний засіб - той, хто його ввозив або користувач, який використовує транспортний засіб від імені власника і згідно з його інструкціями!
 • Безпосередні питання вивезення вирішуються у місці вивезення транспортного засобу!
 • P.S. Згідно ст. Стаття 11 Конвенції транспортний засіб, на які поширюєтьсярежим тимчасового ввезення, може бути вивезений  через митнуустанову, іншу, ніж та, через яку його було ввезено.

Nazar!

У такому випадку можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що було перевищено строк зворотного вивезення вказаного автомобіля, ввезеного на митну територію України в режимі тимчасового ввезення терміном до 1 року, більше ніж на 30 діб.

Адже, Ви писали: ". Авто знаходиться в Україні 1рік і 6місяці( тобто термін перебування машини прострочено)".

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.6 ст.481 МК України.

За вчинення правопорушення передбаченого ч.6 ст.481 МК України передбачено адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Однак, статтею 460 МК України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 МК України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.

Отже, потрібно знати чому Ви не змогли вчасно вивезти авто (можливо у зв'язку з воєнним станом). Також потрібно знати чи вписана ваша дружина в техпаспорт, виданий за кордоном, як співвласник автомобіля.

Буду вдячний за оплату своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ