Украина
category

Отримання вторинної лікарської спеціальності

Вопрос № 4046
Отримання вторинної лікарської спеціальності
4 консультации
50 грн.

Добрий день! Я лікар-інтерн інфекціоніст, вступила до інтернатури у 2021 році, закінчую 31.01.23 року, навчаюся за державним замовленням.

Так склалося, що вступила я на ту спеціальність, якою займатись у подальшому не хочу і хотіла би отримати іншу спеціалізацію - кардіолога, або інтервенційного кардіолога.

Місце роботи я шукала самостійно, університет місць не надавав, проте довідку про самостійне працевлашування мені не давали по закінченню навчання.

При вступі у ВНЗ я підписувала договір про те, що зобов'язуюсь відпрацювати 3 роки державі, але після закінчення ніяких більше паперів не підписувала.

Мені відповіли в університеті, де я планую проходити спеціалізацію, що я можу не відпрацьовувати 3 роки і йти одразу на іншу спеціальність у тому випадку, якщо у МОЗ візьму довідку про самостійне працевлаштування, або відкріплення, або дозвіл. Підкажіть, будь ласка, яким чином я можу отримати такі документи? 

Ще хотіла би отримати консультацію, яким шляхом я маю піти для того, щоб стати інтервенційним кардіологом чи кардіологом? Чи маю я отримувати спеціалізацію терапевта і лише потім кардіолога?

Дуже дякую за відповідь.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 16 грн.

Доброго дня!

Вам просто необхідно змінити базу проходження інтернатури(лікарню) попередньо погодивши таку зміну у обласному МОЗ ( НАПИСАВШИ заяву та додавши гарантійний лист про згоду прийняти вас на інтернатуру від бажаної клініки з підписом директора. Обласний МОЗ розглядає заяву вашу погоджує зміну клініки.

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.( БУЛО Б ДОБРЕ ВЗЯТИ ЛИСТ ДИРЕКТОРА ПОТОЧНОЇ ЛІКАРНІ  ПРО ТЕ,  ЩО ВІН ЗГОДЕН ВАС ВІДПУСТИТИ)

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Відшкодовувати навчання не прийдеться - так як ВНЗ не зміг забезпечити ваше працевлаштування на повну посаду, згідно угоди , тому Вам необхідно повідомити про таку ситуацію обласний Департамент МОЗ до якого відноситься лікарня , нехай вони вирішать питання розірвання угоди з ВНЗ про відпрацювання у зв язку з невиконанням з боку ВНЗ умов направлення( .

ВНЗ АБО департамент МОЗ  має видати вам довідку " пр надання можливості самостійного працевлаштування" згідно додатку 4 до Положення № 367, А ТАКОЖ ПОГОДИТИ ЗМІНУ МІСЦЯ ПРОХОДЖЕННЯ ІНТЕРНАТУРИ І СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ВИДАТИ НАКАЗ ПРО ЗМІНУ БАЗИ ПРАКТИКИ.

Зповагою,

Костянтин Гончаренко

---------------------------------

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.Під час воєнного стану це дуже актуально.

12.12.22 16:52
Вікторія

Дякую за відповідь!

Але я не хочу змінювати базу проходження, мені залишилось до кінця інтернатури менше 2-х місяців.

Моя лікарня згодна надати мені місце інтервенційного кардіолога після отримання другої спеціальності, тому я хотіла би просто по-закінченню інтернатури перейти на іншу спеціальність.

Тому хотіла проконсультуватись, як я можу це зробити. 

12.12.22 17:58

У такому разі після завершення інтернатури та отримання сертифікату лікаря спеціаліста, зверніться до Департаменту МОЗ  нехай Вам оформлять як курси підвищення кваліфікації і погодять наказом направлення на іншу спеціальність.

Питання зміни спеціальності, атестації та підвищення кваліфікації лікаря-спеціаліста треба узгодити у Департаменту МОЗ області.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

Ответ оплачен: 16 грн.

Доброго дня, Вікторія!

1) Лікарі-спеціалісти, які закінчили інтернатуру за бюджетною формою навчання і отримали право вільного працевлаштування мають працювати 3 роки за отриманою спеціальністю і тільки після 3-х років роботи можуть претендувати на бюджетну путівку, маючи клопотання від бюджетного медичного закладу за місцем роботи або придбати за власний рахунок за винятком:

- розподіл МОЗ України за даною спеціальністю і наявність клопотання від медичного закладу, куди направлено лікаря (надається копія);

- дозвіл МОЗ України на розірвання угоди на 3-річне відпрацювання (надається копія, путівку можна придбати за власний рахунок);

- копія наказу від облздравів про зарахування інтерна до медичного закладу для проходження заочного циклу інтернатури і наступним працевлаштуванням інтерна у даному медичному закладі на певну спеціальність з обов’язковим відпрацюванням за даною спеціальністю 3-х років.

Можу скласти для Вас заяву на отримання дозволу МОЗ України.

2) ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 березня 2002 р. № 117 (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/va117282-02#Te...):

ВИПУСК 78

Охорона здоров'я

27. ЛІКАР-КАРДІОЛОГ

Кваліфікаційні вимоги:

Лікар-кардіолог: вища освіта другого (магістерського) рівня у галузі знань 22 «Охорона здоров'я» за спеціальністю «Медицина». Проходження інтернатури за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» або «Внутрішні хвороби» з подальшою спеціалізацією за фахом «Кардіологія». Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

29. ЛІКАР-КАРДІОЛОГ ІНТЕРВЕНЦІЙНИЙ

Кваліфікаційні вимоги:

Лікар-кардіолог інтервенційний: вища освіта другого (магістерського) рівня у галузі знань 22 «Охорона здоров'я» за спеціальністю «Медицина». Проходження інтернатури за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» або «Внутрішні хвороби» з подальшою спеціалізацією за фахом «Кардіологія» та за фахом «Інтервенційна кардіологія». Наявність сертифікатів лікаря-кардіолога та лікаря-кардіолога інтервенційного. Без вимог до стажу роботи.

Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Доброго дня, Вікторія!

Чи було вирішено ваше питання?

Ответ оплачен: 16 грн.

Добрий день! В такому випадку важливо зрозуміти, що кошти, за які Ви началися є державними, а не університету. Тому по суті Ви повинні були Б, відкодовувати державі. Але в даний час, ці нормативні акти втратили силу. В українському правовому полі діє принцип, який визначений в ст. 58 КУ "Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи". Але в законі про вищу освіту збережено наступну норму: "Право на першочергове зарахування для здобуття вищої освіти за медичними, мистецькими та педагогічними спеціальностями на конкурсній основі в межах установлених квот мають особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу, при їх зарахуванні на місця, що фінансуються за державним (регіональним) замовленням." (ст. 44 "Про вищу освіту"). По детальну консультацію може звернутися окремо на електронну пошту gorbokonenko1988@gmail.com

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ