Украина
category

Податок на землі загального користування садівничого кооперативу

Вопрос № 4071
Податок на землі загального користування садівничого кооперативу
2 консультации
100 грн.

ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ "ДРУЖБА" розташований м.Львів, урочище Клепарів. Юридична особа. Неприбуткова організація. Код КВЕД 81.10 Комплексне обслуговування об'єктів

1.Хто платить податок на землі садівничого кооперативу загального користування (захисні смуги, дороги, проїзди ) ?

2. Якщо податок на землі загального користування платить кооператив, то яким чином розрахувати податок на землі загального користування враховуючи пільги по сплаті податку на землю фізичним особам власникам ділянок, що входять до складу земельних ділянок юридичної особи (кооперативу) ?

Податковий кодекс України: 286.7. Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 281.1 статті 281 цього Кодексу за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

3. Яким чином Голова кооперативу може отримати інформацію про розмір пільг щодо податку на землю фізичним особам власникам ділянок, що входять до складу земельних ділянок юридичної особи (кооперативу) ?

4. Якщо податок на землі загального користування платить кооператив, то яким чином можна зібрати гроші на податок з власників земельних ділянок які здавати гроші не збираються ? Як можна вплинути на них ? Це пенсіонери по віку та ті, що вийшли з членів кооперативу. Вартість наших земель загального користування ( 405 м2) 576711,90 грн. Податок на землі загального користування згідно ставки 1% складає 5767,12 грн. Власників ділянок – 20 виходить по 288 грн і це досить значна сума для пенсіонерів.

5. Якщо податок на землі загального користування не платити то які будуть застосовані санкції і до кого ? З кого буде стягуватись штраф за несплату ? Кооператив неприбуткова організація і не має ніяких доходів та не має рахунку в банку.

6. При ліквідації садівничого кооперативу які будуть наслідки для власників земельних ділянок і що буде з землями загального користування ? В документі на право власності на земельну ділянку значиться, що особа має право власності на ділянку, яка знаходиться на землях САДІВНИЧОГО КООПЕРАТИВУ "ДРУЖБА" в урочищі Клепарів.

Дякую за відповідь. Голова кооперативу

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

Щодо податку:

для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області,

для лісових земель – не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

Пільги по сплаті земельного податку

Так, згідно ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку у 2022 році звільняються:

інваліди першої і другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 гектара, в селищах — не більш як 0,15 гектара, в містах — не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва — не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 статті 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Органи місцевого самоврядування можуть встановлювати й інші пільги.

Щоб дізнатися ставки та розрахунок податку, крівник об єднання подає лист до міської ради на ім я голови громади і у 15-ти денний термін отримує письмову відповідь.

Кошти можна зібрати за рахунок членських внесків учасників до бухгалтерії організації.

 Якщо всі учасники товариства є пенсіонерами за віком вони мають бути звільнені від сплати.

Якщо земельні ділянки передані у власність особам , то осаоба салачує саамлстійно.

З тих ,що перебуввають у власностї товвриства, сплатить товариство.

У зв'язку з нападом росії на Україну та початком війни, парламентом було прийнято Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-IX від 15.03.2022 року (набрав чинності 17 березня 2022 року).

Зокрема, вказаним Законом визначено, що:

Тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за:

земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії,

земельні ділянки, що розташовані на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.

земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Вказане положення Закону №2120 розповсюджується на:

земельні частки (паї) та земельні ділянки, що перебувають у приватній власності;

земельні ділянки, які перебувають у користуванні на праві постійного користування;

орендовані земельні ділянки державної та/або комунальної власності.

Також Законом №2120 встановлено, що тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Для отримання пільги необхідно звернутись до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою про надання пільги та документами, що посвідчують право на пільгу: посвідчення особи з інвалідністю або довідку медико-соціальної експертної комісії; посвідчення батьків багатодітної сім’ї; пенсійне посвідчення (за віком); посвідчення «Учасник бойових дій», «Особа з інвалідністю внаслідок війни», «Учасник війни», «Член сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби», «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія) тощо.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

_____________________________

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.Під час воєнного стану це дуже актуально

02.02.23 16:14
Галина

В мене конкретні питання  щодо податку на землі загального користування який сплачує юридична особа садівничий кооператив натомість ви пишете про фізичних осіб.  

02.02.23 16:44

Наразі до завершення воєнного стану в Україні зазначений податок не розраховується та не сплачується у тому числі для земель загального користування.

Роз яснення щодо ставок та порядку сплати у майбутньому Вам має надати орган місцевого самоврядування який затверджує кожного року ставки для юридичних і фізичних осіб.

До завершення воєнного стану ваше товариство може скористатися пільгою по сплаті зазначеного податку , порядок надання такої пільги мала затвердити місцева рада за підписом голови.

--------------------------------------

 парламентом було прийнято Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-IX від 15.03.2022 року (набрав чинності 17 березня 2022 року).

Зокрема, вказаним Законом визначено, що:

Тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за:

земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії,

земельні ділянки, що розташовані на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.

земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Вказане положення Закону №2120 розповсюджується на:

земельні частки (паї) та земельні ділянки, що перебувають у приватній власності;

земельні ділянки, які перебувають у користуванні на праві постійного користування;

орендовані земельні ділянки державної та/або комунальної власності.

землі загального користування територіальної громади.

З повагою,

Костянтин Гончаренко 

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго вечора, Галино!

Чи було вирішено ваше питання?

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ