Украина
category

Інтернатура закордоном та в Україні

Вопрос № 4072
Інтернатура закордоном та в Україні
4 консультации
100 грн.

Доброго дня! Я проходила інтернатуру на бюджетній формі навчання з вересня минулого року за спеціалізацію Акушерство та гінекологія. Загальна тривалість інтернатури 3 роки.

Чи зобов‘язана я закінчити інтернатуру в Україні? Відпрацьовувати після інтернатури? Чи зможу працювати в Україні за спеціальністю, якщо пройду інтернатуру за кордоном?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 33 грн.

Добрый день!

По Вашему вопросу сообщаю следующее:

если Вы не будете отрабатывать, то ВУЗ ( в лице ректора) может взыскать с Вас оплату за обучение за весь период в судебном порядке.( при условии , что Вы подписывали соглашение об отработке 3-х лет), согласно

Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів Затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 вересня 1996 р. N 291

Если Вы уедете за границу, то это не препятствует подачи иска против Вас. В случае Вашей неявки иск рассмотрят заочно.

Лучше закончить интернатуру, получить специализацию, а потом уже ехать куда угодно. (вам главное получить сертификат врача - специалиста по завершении интернатуры согласно плана для успешного завершения интернатуры , что бы не возникло вопросов с департамента МОЗ области.

При получении диплома, Вы получили квалификацию "лікар", которая от Вас никуда не денется.

Вы можете пройти интернатуру позже, также как и получить лицензию на медицинскую практику.

С уважением,

Константин Гончаренко

---------------------------------

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.Під час воєнного стану це дуже актуально.

Ответ оплачен: 33 грн.

Доброго дня, Karina!

1) Потрібно бачити всі ваші документи: угода з ВНЗ, наказ про зарахування до інтернатури, угода з лікарнею тощо.

2) Відпрацювання 3-х років було передбачено лише у випадку укладання угоди з ВНЗ (відповідно до чинних на той момент ЗУ "Про освіту" (а саме статті 52) та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992).

Типова форма такої угоди наведена в Додатку 1 до пункту 5 Порядку працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98).

Відповідно до пункту 9 Порядку розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

-у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

У цих випадках за рішенням комісії з працевлаштування випускників видається довідка про надання можливості самостійного працевлаштування (додаток 4).

Якщо Ви не отримували направлення на роботу, то обов'язку перед ВНЗ щодо відпрацювання 3-х років у Вас немає, тому можете звільнятися, відшкодування коштів Вам не загрожує. Однак, це не означає, що університет не будете вимагати цього відшкодування. Це означає, що в разі направлення Вам претензії з вимогою повернути кошти добровільно або спроби стягнути кошти в судовому порядку через подачу позовної заяви, Ви зможете себе захистити та відстояти свої права, подавши юридично обгрунтовану відповідь на претензію чи відзив на позовну заяву.

Це саме стосується і лікарні. Адже, в ній Ви працюєте по трудовому договору, оформленому відповідним наказом про прийняття на посаду лікаря-інтерна, виконуєте передбачені посадовою інструкцією обов'язки та отримуєте за це заробітну плату. Тому стягнути її з Вас не можуть.

Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Ответ оплачен: 33 грн.

Добрий день! 1) Повинні закінчити інтернатуру тільки в України (такої можливості як продовжити інтернатуру в іноземній державі не передбачено. Тим паче рівень української медичної освіти в странах Європи, якщо це ЄС, не визнається в цих странах, в тому сенсі, якщо ви отримаєте спеціаліста або магістра в Україні, еквівалент магістру та спеціалісту ЄС Ви не отримаєте. 2) Повертати гроші нікому не потрібно. 3) Якщо отримаєте освітній рівень закордоном Ви легше зможете отримати еквівалент цього диплому і можливо Вам визнають інтернатуру (це більш 50%). Це залежить від спеціальності. 

Доброго вечора!

Чи було вирішено ваше питання?

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ