Украина
category

Звільнення з інтернатури

Вопрос № 4073
Звільнення з інтернатури
4 консультации
120 грн.

Доброго дня. Працювала 1 рік лікарем інтерном, була на державній формі навчання. У зв‘язку з сімейними обставинами мала виїхати тимчасово закордон, тому хотіла звільнитись за власним бажанням. У чому мені відмовили та сказали що я не маю права звільнитись за власним бажанням. Лише можуть звільнити за невиконання трудового договору та тоді маю повернути всі кошти за навчання. Чи вірно мене проінформували?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 40 грн.

Доброго дня, Надія!

1) Відмовити у звільненні Вам не мають права. Однак, таке звільнення може мати негативні наслідки (стягнення коштів за навчання). Тому потрібно бачити всі ваші документи: угода з ВНЗ, наказ про зарахування до інтернатури, угода з лікарнею тощо.

Можу скласти для Вас заяву на звільнення, щоб лікарня не мала підстав для відмови. Вже допоміг звільнитися двом лікарям, які перебували за кордоном.

2) Відпрацювання 3-х років було передбачено лише у випадку укладання угоди з ВНЗ (відповідно до чинних на той момент ЗУ "Про освіту" (а саме статті 52) та Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992).

Типова форма такої угоди наведена в Додатку 1 до пункту 5 Порядку працевлаштування випускників вищих медичних фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого наказом МОЗ України від 25 грудня 1997 р. N 367 (за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98).

Відповідно до пункту 9 Порядку розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

- встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

-у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

У цих випадках за рішенням комісії з працевлаштування випускників видається довідка про надання можливості самостійного працевлаштування (додаток 4).

Якщо Ви не отримували направлення на роботу, то обов'язку перед ВНЗ щодо відпрацювання 3-х років у Вас немає, тому можете звільнятися, відшкодування коштів Вам не загрожує. Однак, це не означає, що університет не будете вимагати цього відшкодування. Це означає, що в разі направлення Вам претензії з вимогою повернути кошти добровільно або спроби стягнути кошти в судовому порядку через подачу позовної заяви, Ви зможете себе захистити та відстояти свої права, подавши юридично обгрунтовану відповідь на претензію чи відзив на позовну заяву.

Це саме стосується і лікарні. Адже, в ній Ви працюєте по трудовому договору, оформленому відповідним наказом про прийняття на посаду лікаря-інтерна, виконуєте передбачені посадовою інструкцією обов'язки та отримуєте за це заробітну плату. Тому стягнути її з Вас не можуть.

Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!

Ответ оплачен: 40 грн.

Доброго дня!

ЦЕ ВАШЕ ПРАВО - ВІДМОВА НЕ МОЖЕ БУТИ.

У Вашій клініці просто пишите заяву за власним бажанням на підставах ст.38 КЗпП Вас мають розрахувати та видати трудову книгу у той же день.

Клініка не може вимагати повернення коштів , адже у неї немає таких повноважень , бо направлення на інтернатуру видає університет за письмового погодження МОЗ у області.

А якщо будуть затримувати звільнення скажіть , що звернетесь до територіального управління ДЕРЖПРАЦІ З заявою про порушення трудових прав.

Єдина установа , яка може стягнути з вас кошти за навчання це ВНЗ в особі ректора бо саме ініверситет видавав вам направлення згідно підписаної угоди.

--------------------------------------

Вам головне виконати передбачений план інтернатури , для отримання сертифікату лікаря -спеціаліста для медичної практики.

База практики має визначитись , як саме у Вашому випадку можливо виконати зазначений план.

Якщо цей директор не може визначитись , необхідно знайти іншу клініку , яка листом погодиться на такі умови , а також Департамент МОЗ , ПОГОДИТЬ таку зміну, бази проходження коли ви повернетесь.

Зараз Вам необхідно розпочати листування рекомендованою поштою з врученням , листами вільної форми на ім я директора Департаменту МОЗ , яке затвердило вам направлення, про можливість відтермінування, або зміну лікарні, посилаючись на форс мажор

Враховуючи військовий стан згідно з Указом Президента № 64/2022 і те, що зазначений правовий режим було продовжено до 19.02.23 , така обставина є форс-мажором можна говорити про повернення коштів, внесених за послугу або товар, або продовження дії договору. процесуальні строки виконання зобов'язань за договорами зараз призупинені до завершення правового режиму військового станУ в Україні, це підтверджується наступним:

Торгово-промислова палата України на підставі ст.ст. 14, 14¹ Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України, цим засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

Враховуючи це, ТПП України підтверджує, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Враховуючи вищезазначене та надзвичайну, важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, ТПП України з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістить з 28 лютого 2022 року на сайті ТПП України (www.ucci.org.ua) загальний офіційний Лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажору, який можна буде роздруковувати всім кого це стосується.

Також зазначте у листі , що директор клініки згідно направлення не йде на переговори , рекомендує звільнення , ставить неможливі обов язки до виконання тому , прошу Вас втрутитися у ситуацію та вирішити питання зміни бази інтернатури з відтермінуванням початку роботи до моменту припинення воєнного стану, або погодити розірвання угоди про відпрацювання згідно пункту 9 порядк № 367 бо маю одну з поважних причин - вказати. Взагалі воєнний стан це дуже поважна причина , через яку я змушена була здійснити тимчасове переміщення закордон.

враховуючи зазначене прошу запропонувати мені один з можливих варіантів:

1. погодити розірвання угоди з базою інтернатури згідно п. 9 Порядку № 367

2. Дозволити зміну бази інтернатури за тією ж спеціальністю у іншому регіоні( гарантійний лист про готовність прийнняття мене додаю

3. запропонувати інші варіанти , які можливі в умовах воєнного стану в Україні для успішного виконання плану інтернатури та отримання сертифікату лікаря- спеціаліста( надання відпустки, чи академ відпустки).

Сподіваюсь на допомогу у вирішенні мого питання, адже наразі проходження інтернатури за місцем направлення є неможливим , через тимчасове переміщення мене у зв язку з активними бойовими діями у регіоні. директор нажаль не бажає вирішувати цих питань чим порушує мої права , щодо виконання плану навчання у інтернатурі.

Відповідь прошу надіслати у 15-ти денний термін на вказану поштову та скан -копію на електронну адресу( так як перебуваю закордоном у зв язку з евакуацією для збереження життя та здоров я)

Додатки

гарантійний лист про прийняття з лікарні

документи , що підтверджують поважні причини , (якщо є)

ПІБ ПІДПИС

такий лист направляєте поштою з врученням директору Департаменту обласного, або надсилаєте через урядовий контактній центр завантаживши файл у особистому кабінеті заявника тут https://ukc.gov.ua/portal/appeals/

Зповагою,

Костянтин Гончаренко

---------------------------------

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.Під час воєнного стану це дуже актуально.

Ответ оплачен: 40 грн.

Добрий день! Повертати роботодавцю (закладу охорони здоров'я) ніякі гроші не потрібно. Дуже важливо знати причину Вашого від'їзду. Якщо вона передбачена ст. 38 Кодексу законів про працю або ст. 4 Закону № 2136-IX (ведення бойових дій, існування загрози для життя і здоров’я працівника) Ви можете подати заяву директору електронною поштою або звичайною поштовою організацією про звільнення за власним бажанням та спробувати поступити в інтернатуру у наступному році. Треба зробити це як укомога швидче.

Доброго вечора, Надія!

Чи було вирішено ваше питання?

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ