Украина
category

Переоформлення гаража

Вопрос № 4139
Переоформлення гаража
1 Консультация
100 грн.

Добрий день. Допоможіть будь ласка. Мета переоформити гараж шляхом вихід/вхід в гаражний кооператив, бо приватизація ускладнюється тим що продавець одинокий пенсіонер 85років, інвалід. Продавець стверджує що немає дітей і дружини, так от, може хтось з них (якщо вони є) чи інші родичі оскаржити ці дії після його смерті.Щось написати(окрім стандарту купив продав за таку то суму) в імпровізованому договорі, і чи є в ньому сенс. Дуже дякую

Консультации Советников

Ответ оплачен: 100 грн.

Доброго дня!

Дієздатний пенсіонер має право подарувати Вам свій гараж ,через нотаріальний договір дарування.

Право власності набудете відразу після посвідчення нотаріусом.

Якщо пенсіонер чітко розумітиме свої дії у момент підписання та не буде фізичного впливу на нього, то оскаржити угоду неможливо.

Якщо земельна ділянка під гараж не оформлена,то Вам уже ,як новому власнику треба буде розпочати оформлення проекту землеустрою та погодження у міської ради для надання Вам у власність вказаної ділянки , під гаражем.

Нотаріуса можна транспортувати за місцем проживання пенсіонера за домовленістю з ним.

Таким чином буде право власності на майно у Вас і оскаржити складно і платежів нотаріусу меньше.

Держмито, в розмірі 1% від вартості нерухомого майна. Складання дарчої. На розсуд нотаріуса.

Договір дарування - це домовленість, за якою одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (частина перша статті 717 ЦК України).

Документи , паспорт , ИНН, техпаспорт на об 'єкт, пенсійне.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

-----------------------------

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.Під час воєнного стану це дуже актуально.

25.04.23 11:38
Ігор

Я ж зазначив, гараж не приватизований, приватизація ускладнюється тим що він похилого віку і важко пересувається, довіреність на мене навряд оформить. Гараж належить йому на праві членства в кооперативі, а там статут, збори, які неможливо зібрати та інш.  Що буде прописано в даруванні, членство в кооперативі ?

25.04.23 12:10

Якщо гараж належить кооперативу, то пенсіонер ,як користувач, не зможе передати Вам права на нього.

Питання купівлі-продажу чи дарування майна треба вирішувати з власником майна ,тобто з директором кооперативу.

Або кооператив має передати гараж у власність пенсіонера(продаж , дарування), а пенсіонер передає Вам.

Краще це питання вирішити з власником майна напряму (адміністрацією кооперативу).

Голова має на зборах оголосити під протокол про передачу прав на гараж. Згода пенсіонера має бути письмова.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

25.04.23 11:40
Ігор

Земля в гаражному кооперативі в довготривалій оренді, про що свідчить кадастрова карта України

25.04.23 12:21
Ігор

Ви мене вибачте, але в мене склалось враження що ви не читали типового статуту гаражного кооперативу чи закон України про кооперацію. І знов ж таки, я попередньо описав що збори, це нереально, це з повинні прийти більше половини власників, або 75% уповноважених представників. Основа питання більше в можливості оскарження родичами його рішення і вийти з кооперативу,

25.04.23 13:42

У першу чергу треба розумыти, що володіння гаражем у кооперативі не має нічого спільного з правом власності на гараж.. Для того, щоб повністю розпоряджатися гаражем і мати право його дарувати, продавати та іншим чином відчужувати, необхідно зареєструвати його в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Враховуючи зазначене, неприватизований гараж передати Вам у власність пенсіонер не зможе. Ви лише можете переоформити на себе членство в гаражному кооперативі, тобто в реєстрі вашим ім’ям замінюється ім’я пенсіонера і Вам видається членська книжка вже на ваше ім’я.

При цьому, щоб мати право не лише користуватися цим гаражем, але й розпоряджатися ним - Вам необхідно буде його приватизувати.

Без приватизації Ви не зможете проводити зі своїм гаражем будь-які нотаріальні дії, а саме продати його, подарувати, використати його в якості застави для отримання банківського кредиту, вписати його в свій заповіт або зробити дії по його відчуженню.

Необхідною умовою отримання права власності на гараж, розташований у гаражному кооперативі, є реєстрація такого кооперативу як юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для реєстрації права власності на гараж Вам необхідно мати наступні документи:

  • документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси
  • документ, що підтверджує прийняття об’єкта в експлуатацію, у разі якщо будівництво об’єкта здійснювалося після 5 серпня 1992 року;
  • довідку кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;
  • технічний паспорт на гараж.
  • -----------------------------------------------------------------------------
  • пенсіонер може направити письмову заяву голові товариства про вихід з нього, це його право. Якщо все оформлено так , як ви говорите , довести, що пенсіонер мав відношення до гаражу буде складно і лише у судовому порядку.( витребувавши статут, протокол  зборів прийняття пенсіонера до кооперативу та надання йому у користування гаражу , заяву пр вихід з товариства, протокол зборів де розглядалась його заява та прийнято рішення про виключення його з членів кооперативу , потім родичам треба знайти докази, що пенсіонера примусили вийти з кооперативу під впливом тих чи інших дій - це довго , дорого та складно довести.( Це право родичів звернутися до суду та доводити про порушення на їх думку прав, але навряд чи це станеться.) 
  • Тут є інші радники , Ви маєте право дочекатися їх відповіді та порівнявши їх обрати кращого!
  • З повагою, Костянтин Гончаренко 
  • 25.04.23 14:14
    Ігор

    Дякую за відповідь і терпіння.  На мій погляд основна проблема в тому, що вихід /вхід в кооператив буде оформлений тільки на рівні голови кооперативу(довідку про членство він мені повинен видати тільки після зборів), а на рівні вищого органу управління зборів членів навряд, так як навряд чи такі збори відбуваються, хіба формально, і на них присутня необхідна кількість членів для прийняття рішення. А отже вхід /вихід буде оформлений з порушеннями, в цей же час я його приватизую. Напевно тут можна говорити хіба що про ймовірність в відсотках, чи реально таку приватизацію оскаржити. 

    25.04.23 15:05

    Якщо Вас буде прийнято до членів кооперативу загальними зборами під протокол де 80% проголосують за ваш вступ , голова і секретар підпишуть протокол і на підставі протоколу Голова як виконавчий орган видасть вам довідку , це буде законно для Вас. Так як збори вищий орган зберуться і затвердять ваш вступ до товариства. Голова просто має виконати рішення вищого органу(зборів). Якщо виникнуть питання вам треба мати протокол зборів і довідку голови з підписом. 

    А ось якщо у товаристві наприклад 200 членів , а на загальні збори прийде 20 осіб, то будь-які рішення таких зборів за бажання можна оскаржити, але відповідати буде голова правління товариства , бо це він допустив порушення кворуму на зборах, що привело до незаконного рішення і введення вас у оману.

    у такому разі ви зможете звернутися з позовом до кооперативу у особі голови правління і вимагати матеріальні моральні збитки , упущену вигоду та інше.

    Для законності рішення зборів зацікавленим особам треба взяти актуальний статут організації , список офіційно прийнятих членів , вирахувати від них 80%( бо для прийняття рішення про вступ напевно треба більшість голосів, далі голова направляє у строк згідно статуту , письмове повідомлення всім членам , рекомендованим листом з врученням та повідомленням , додає , орієнтовний порядок денний , вказує дату місце проведення підписує якщо є штамп ставить його і відправляє з врученням та повідомленням.

    Якщо члени товариства самостійно не зможуть прибути та повідомлять про це треба буде, аби прибув представник з довіреністю від члена товариства на право голосу.

    У протоколі так і вказують представник Іванова ІО ЗА ДОВІРЕНІСТЮ № 1 ВІД 23.04.23 - Смирнов О.П.

    І  так кожен представник має прибути і проголосувати , щоб вона ( процедура) відбулася), бо якщо ні , теоретично у суді можна довести порушення при прийнятті  рішення, хоча якщо на той момент приватизація буде завершена то ваша приватна власність буде захищена навіть якщо у товариства почнуться судові процеси.

    щоб щось довести при такому документообігу у товаристві це треба мати значні , кошти , час на витребування документів та звернення у різні органи.

    Якщо збори збираються так як ви зазначили, та таким же чином ведуться засідання , то там можна оскаржувати напевно кожне друге рішення.

    Це за умови , що кооператив взагалі існує як юридична особа, хоча б у формі ГО

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко 

    Похожие вопросы

    Реклама
    Мой ответ