Украина
category

ДТП(наезд на пешехода), дал на лечение 36тис. с меня требуют еще 237.

Вопрос № 414
ДТП(наезд на пешехода), дал на лечение 36тис. с меня требуют еще 237.
2 консультации
Бесплатно

ДТП (наезд на пешехода). Виноват согласно заключения экспертов - водитель (т.е. я). Средней тяжести (ст.286 ч. 1 УК Укр.) - какая-то кость в колене сломалась. 

Уже дал на лечение 36 тыс.(под расписки). Отец потерпевшей требует 237 тыс грн (для меня это огромные деньги, даже если часть пойдет через страховую). Причем мне кажется, что на лечение будет потрачено намного меньше. Если не соглашусь - говорит подаст "позов" и будет требовать еще больше. 1. Что он может отсудить если подаст "цивильный позов"? Что сейчас суды присуживают в подобных случаях? 2. Договариваться и влезать в огромные долги или попробовать судиться? Тогда каким возможны последствия, если судиться?

уточнение: 237 тис., т.к. сказал, что уже потрачено около 80-90.(но по чекам только 34, что я уже дал + 2 дал без чеков), а остальное это такси, платная палата, "взятки врачу", чтоб именно тот оперировал и т.д. Остальная часть суммы это повторная операция через полгода(она реально нужна), + на ежемесячное лекарство, которое нужно колоть для коленного хряща, будущие консультации реабилитологов и т.д. На операцию в будущем и ежемесячные уколы я согласен дать, но там сумма около 30тис. + 10-20сверху за моральный ущерб, но не 237.

Консультации Советников

Добрий день!

Відповідно до статті 1195 Цивільного кодексу України відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я проводиться у наступному порядку.

1. Фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

2. У разі каліцтва або іншого ушкодження здоров'я фізичної особи, яка в момент завдання шкоди не працювала, розмір відшкодування визначається виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

3. Шкода, завдана фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, відшкодовується без урахування пенсії, призначеної у зв'язку з втратою здоров'я, або пенсії, яку вона одержувала до цього, а також інших доходів.

4. Договором або законом може бути збільшений обсяг і розмір відшкодування шкоди, завданої потерпілому каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я.

Відповідно до статті 1202 Цивільного кодексу України:

1. Відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю потерпілого, здійснюється щомісячними платежами. За наявності обставин, які мають істотне значення, та з урахуванням матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди, сума відшкодування може бути виплачена одноразово, але не більш як за три роки наперед.

2. Стягнення додаткових витрат, передбачених частиною першою статті 1195 цього Кодексу, може бути здійснене наперед у межах строків, встановлених на основі висновку відповідної лікарської експертизи, а також у разі необхідності попередньої оплати послуг і майна (придбання путівки, оплата проїзду, оплата спеціальних транспортних засобів тощо).

Проте, в судовому порядку з Вас можуть стягнути суму, що виключно підтверджена документально (квитанції про сплату). Більшу суму, ніж та, що буде підтверджена документально та тількі за ті витрати, що рекомендовані лікарською експертизою, стягнути суд не зможе. А тому, необхідно провести лікарську експертизу, що передбачить обсяг необхідного лікування та реабілітаційних заходів та ін.витрат на лікування (і ви повинні розуміти, що замовляти доведеться саме Вам її). Додатково, потерпіла сторона, більш за все, буде заявляти про компенсацію і моральної шкоди (вираховується окремо до встановленої методики). 

Якщо, реальна сума, що необхідна для лікування та реабілітації потерпілої сторони, плюс вартість мед.експертизи, плюс компенсація моральної шкоди, в рази менша, за суму, що вимагають від Вас і є підтверджуючі документи,  - нехай потерпілі звертаються до суду.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ