Украина
category

Приватизація земельного участка

Вопрос № 4159
Приватизація земельного участка
2 консультации
120 грн.

Батько два роки тому подав на приватизацію земельної ділянки на якій самовільно побудував будинок 2010 році.Після приватизація мав отримати право власності на самобудову,але так сталось що помер.Чи можна відірвати заяву з ЦНАу на приватизацію ділянки на померлого?А виготовити нову техніку і подати на приватизацію на себе і тоді оформити будинок.

Консультации Советников

Доброго дня, Вікторія!

Для вирішення даного питання рекомендую звернутись до відповідного органу  місцевого самоврядування з заявою про надання дозволу на завершення приватизації на Ваше ім’я як спадкоємця.

У випадку, якщо Вам буде відмовлено, то Ви маєте право звертатися до суду з позовною заявою про визнання відповідного права в порядку спадкування – права на завершення процедури безоплатної передачі земельних ділянки.

Так, відповідно до правової позиції Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 №24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спвадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку. У п. 3.5 - вказано, що правильною є практика судів, які у випадку не завершення процедури приватизації земельної ділянки яку розпочав за життя спадкодавець, та не встиг закінчити, визнають за спадкоємцем таке право.

(!!!) Таким чином, у випадку, якщо спадкодавець за життя із дотриманням вимог законодавства розпочав процедуру приватизації земельної ділянки, проте не отримав на неї право власності у зв`язку зі смертю, спадкодавцеві у порядку спадкування набувають право на завершення приватизації. У разі відмови компетентного органу спадкодавцям, належним та ефективним способом захисту їх прав у судовому порядку є звернення із позовом про визнання права на завершення приватизації.

Відповідні роз`яснення наведено також в пункті 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" та в пункті 22 постанови Пленуму ВСУ від 16.04.2004р. №7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ».

Буду вдячний за оплату за своєї консультації (в розмірі вартості вашого питання на сайті).

Якщо буде потрібна моя допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net

Всього найкращого!       

Доброго дня!

Дане питання регулюється, насамперед, нормами Цивільного кодексу України та Земельного кодексу України.

Відповідно до положень ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Окрім цього, ст. 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спадкова справа буде відкрита, але нотаріус відмовить у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв’язку із неможливістю оформлення спадкових прав на земельну ділянку, оскільки відсутні правовстановлюючі документи. Порадить звернутися до суду із позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно.

Так як, якщо за життя спадкодавець, не набув права власності на земельну ділянку, то спадкоємець також не набуває права власності у порядку спадкування. До спадкоємця переходять лише визначені майнові права, які належали спадкодавцеві на час відкриття спадщини.

Відповідно до правової позиції Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування – права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.

Для вирішення даного питання рекомендуємо звернутись до відповідного органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування із заявою про надання дозволу на завершення приватизації та одержання державного акта на право власності на Ваше ім’я, як спадкоємця .

У випадку, якщо Вам буде відмовлено, то Ви маєте право звертатися до суду з позовною заявою про визнання відповідного права в порядку спадкування – права на завершення процедури безоплатної передачі земельних ділянки, але не права власності на земельну ділянку.

Отже, Вам необхідно здійснити всі описані вище дії з метою завершення оформлення права власності на земельну ділянку.

У разі виникнення спірних питань або ж отримання відмови від будь-якої з вищевказаних установ Ви можете звернутись до центру/бюро правової допомоги для отримання безоплатної правової допомоги. 0800 213 103.

З повагою,

Костянтин Гончаренко

-----------------------------

Ви можете здійснити оплату обраномуюристу, натиснувши відповідну кнопку біля його консультації.Під час воєнного стану це дуже актуально.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ